Об утверждении форм решений органа государственных доходов об ограничении доступа к интернет-ресурсам и (или) интернет-площадке и о снятии ограничения доступа к интернет-ресурсам и (или) интернет-площадке
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 июня 2026 года № 428
В соответствии с пунктами 3 статьи 49 и пунктами 1, 2, 3, 5 и 6 статьи 89 Налогового Кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы решений органа государственных доходов:
1) об ограничении доступа к интернет-ресурсам и (или) интернет-площадке согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) о снятии ограничения доступа к интернет-ресурсам и (или) интернет-площадке согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 23 июня 2026 года № 428
форма
РЕШЕНИЕ
органа государственных доходов об ограничении доступа к интернет-ресурсам и (или) интернет-площадке
"___" ________ 20___года
№ _____
Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в лице Председателя (заместителя Председателя)
_______________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверящем личность) (далее - ФИО)
ввиду неисполнения _______________________________________________________
указать наименование иностранной компании (при наличии)
уведомления о постановке на регистрационный учет в налоговом органе "___" _________ 20___ года №____;
уведомления о расхождениях, выявленных по результатам камерального контроля "___" ________ 20___ года №____,
в соответствии с пунктом 3 статьи 49 и пунктами 1, 2 и 3 статьи 89 Налогового кодекса Республики Казахстан,
РЕШИЛ:

Интернет-ресурстарға және (немесе) интернет-алаңға қолжетімділікті шектеу және интернет-ресурстарға және (немесе) интернет-алаңға қолжетімділікті шектеуді алып тастау туралы мемлекеттік кірістер органының шешімдерінің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 23 маусымдағы № 428 бұйрығы
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 49-бабының 3-тармағы және 89-бабының 1, 2, 3, 5 және 6-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мемлекеттік кірістер органының мынадай шешімдерінің нысандары бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес интернет-ресурстарға және (немесе) интернет-алаңға қолжетімділікті шектеу туралы шешімнің нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес интернет-ресурстарға және (немесе) интернет-алаңға қолжетімділікті шектеуді алып тастау туралы шешімнің нысаны.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жариялған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрлігі
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 23 маусымдағы
№ 428 бұйрығына
1-қосымша
нысан
Интернет-ресурстарға және (немесе) интернет-алаңға қолжетімділікті шектеу туралы мемлекеттік кірістер органының ШЕШІМІ
"____" __________ 20___жыл
№ _______
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Төрағасы
(Төраға орынбасары) атынан
___________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
(бұдан әрі – Аты-жөні)
___________________________________________________________________
шетелдік компанияның атауы (егер бар болса) көрсетіледі
салық органында тіркеу есебіне қою туралы "____" ____________ 20___ жылғы №____ хабарлама
камералдық бақылау нәтижесінде анықталған алшақтықтар туралы "____" ____________ 20____ жылғы №____ хабарламаның талаптарын орындалмауына байланысты
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 49-бабының 3-тармағы және 89-бабының 1-4 тармақтарына сәйкес,
ШЕШІМ ЕТЕМІН:

1. Ограничить доступ к интернет-ресурсам и (или) интернет-площадке
________________________________________________________________________________
(указать наименование интернет-ресурса и (или) интернет-площадки, доменное имя)
________________________________________________________________________________
(указать наименование иностранной компании (при наличии))
2. Настоящее решение подлежит направлению в уполномоченный орган в области масс-медиа для принятия мер по ограничению доступа к интернет-ресурсам и (или) интернет-площадке.
3. Уполномоченный орган в области масс-медиа в течение 3-х (трех) рабочих дней, следующего за днем поступления настоящего решения Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан об ограничении доступа к интернет-ресурсам иностранной компании, осуществляющей деятельность посредством интернет-площадки на территории Республики Казахстан, принимает меры по ограничению такого доступа.
Председатель
(заместитель Председателя)
Комитета государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан _____________________________________________________
ФИО подпись
приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 23 июня 2026 года № 428
форма
РЕШЕНИЕ
органа государственных доходов о снятии ограничения доступа к интернет-ресурсам и (или) интернет-площадке
"____" 202____года №_____
Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в лице Председателя (заместителя Председателя) ____________________
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверящем личность) (далее - ФИО)
в связи с устранением причин, послуживших основанием для вынесения решения Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от "___" ____20____года №___об ограничении доступа к интернет-ресурсам и (или) интернет-площадке иностранной компании, осуществляющей деятельность посредством интернет-площадки на территории Республики Казахстан и в соответствии с пунктом 3 статьи 49 и пунктами 5 и 6 статьи 89 Налогового кодекса Республики Казахстан,
РЕШИЛ:
1. Снять ограничение по ранее вынесенному решению Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от "___" _______20____года №___ об ограничении доступа к интернет-ресурсам:
________________________________________________________________________________
(указать наименование интернет-ресурса и (или)
интернет-площадку, доменное имя)
________________________________________________________________________________
(указать наименование иностранной компании (при наличии))

1. Интернет-ресурстарға және (немесе) интернет-алаңға қолжетімділікті шектеу
енгізілсін
______________________________________________________________________
(интернет-ресурс және (немесе) интернет-алаңның атауы, домендік аты көрсетіледі)
______________________________________________________________________
(шетелдік компанияның атауы (бар болса))
2. Осы шешім масс-медиа саласындағы уәкілетті органға интернет-ресурстарға және (немесе) интернет-алаңға қолжетімділікті шектеу туралы тиісті шаралар қабылдау үшін жолдансын.
3. Масс-медиа саласындағы уәкілетті орган Қазақстан Республикасының аумағында интернет-алаң арқылы қызмет жүргізетін шетелдік компанияның интернет-ресурстарға және интеренет-алаңға қолжетімділікті шектеу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің шешімі келіп түскен күннен кейінгі үш жұмыс күні ішінде шектеу енгізу жөніндегі шараларды қабылдайды.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер комитетінің
Төрағасы (Төраға орынбасары) __________ Аты-жөніқолы
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 23 маусымдағы
№ 428 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Интернет-ресурстарға және (немесе) интернет-алаңға қолжетімділікті шектеуді жою туралы мемлекеттік кірістер органының ШЕШІМІ
"___" __________ 20____жыл
№ _______
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Төрағасы (Төраға орынбасары) атынан _______________________________
_________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болған жағдайда) (бұдан әрі – Аты-жөні)
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің
"__" _________ 20___ жылғы №_____ шешімімен шетелдік компанияның
Қазақстан Республикасының аумағында интернет-алаң арқылы қызметін жүзеге
асыруына байланысты енгізілген интернет-ресурстарға және (немесе) интернет-алаңға
қолжетімділікті шектеудің себептері жойылуына байланысты және Қазақстан
Республикасының Салық кодексінің 49-бабының 3-тармағына және 89-бабының 5
және 6 тармақтарына сәйкес,
ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің
"__" ______ 20_____ жылғы №____ шешімімен енгізілген интернет-ресурстарға
қолжетімділікті шектеу күші жойылсын:
______________________________________________________________________
(интернет-ресурс және (немесе) интернет-алаңның атауы, домендік аты көрсетіледі)
_______________________________________________________________________
(шетелдік компанияның атауы (бар болса))

2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан представить настоящее решение о снятии ограничения доступа к интернет-ресурсам и (или) интернет-площадке в уполномоченный орган в области масс-медиа в течение 3-х (трех) рабочих дней, следующих за днем вынесения такого решения.
3. Уполномоченному органу в области масс-медиа в течение 3-х (трех) рабочих дней, следующего за днем поступления настоящего решения Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан о снятии ограничения доступа к интернет-ресурсам и (или) интернет-площадке иностранной компании, осуществляющей деятельность посредством интернет-площадки на территории Республики Казахстан принять меры по снятию такого ограничения.
Председатель
(заместитель Председателя)
Комитета государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан
________________________________________________________________________
ФИО подпись

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті осы интернет-ресурстарға және (немесе) интернет-алаңға қолжетімділікті шектеуді жою туралы шешімді масс-медиа саласындағы уәкілетті органға шешім қабылданған күннен кейінгі 3 (үш) жұмыс күні ішінде жолдасын.
3. Масс-медиа саласындағы уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті осы шешім келіп түскен күннен кейінгі 3 (үш) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының аумағында интернет-алаң арқылы қызметін жүзеге асыратын шетелдік компанияның интернет-ресурсына және (немесе) интернет-алаңына қолжетімділікті шектеуді жою бойынша тиісті шараларды қабылдайды.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер комитетінің
Төрағасы (Төраға орынбасары) __________ Аты-жөніқолы