О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 151 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 21 мая 2026 года № 328.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 151 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
по администратору бюджетных программ 207 "Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан":
бюджетную программу 120 "Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства" исключить;
в функциональной группе 02 "Оборона":
в функциональной подгруппе 1 "Военные нужды":
по администратору бюджетных программ 208 "Министерство обороны Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 116 следующего содержания:
"116 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 279 "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области":
наименование бюджетной программы 032 "Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения" изложить в следующей редакции:
"032 Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 2 "Спорт":
по администратору бюджетных программ 650 "Министерство туризма и спорта Республики Казахстан":
по бюджетной программе 036 "Развитие спорта высших достижений":
дополнить бюджетной подпрограммой 109 следующего содержания:
"109 Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием в области физической культуры и спорта";
в функциональной подгруппе 4 "Туризм":
по администратору бюджетных программ 285 "Управление физической культуры и спорта области":
дополнить бюджетной программой 009 следующего содержания:
"009 Возмещение части затрат субъектов предпринимательства при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 151 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 21 мамырдағы № 328 бұйрығы.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 151 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер" функционалдық тобында:
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" функционалдық кіші тобында:
207 "Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
120 "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау" бюджеттік бағдарламасы алып тасталсын;
02 "Қорғаныс" функционалдық тобында:
1 "Әскери мұқтаждар" функционалдық кіші тобында:
208 "Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 116 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
279 "Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
032 "Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"032 Ауызсу беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
2 "Спорт" функционалдық кіші тобында:
650 "Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
036 "Жоғары жетістіктер спортын дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 109 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"109 Дене шынықтыру және спорт саласында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау жөніндегі көрсетілетін қызметтер";
4 "Туризм" функционалдық кіші тобында:
285 "Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 009 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"009 Туристік қызмет объектілерін салу, реконструкциялау кезінде кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
1 "Ауыл шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 497 с бюджетной программой 047 следующего содержания:
"497 Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
047 Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек";
дополнить администратором бюджетных программ 813 с бюджетной программой 024 следующего содержания:
"813 Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)
024 Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений":
по администратору бюджетных программ 497 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)":
дополнить бюджетными программами 048, 050 и 051 следующего содержания:
"048 Вакцинация и стерилизация бродячих животных
050 Идентификация безнадзорных и бродячих животных
051 Временное содержание безнадзорных и бродячих животных";
по администратору бюджетных программ 813 "Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)":
дополнить бюджетными программами 036, 037 и 039 следующего содержания:
"036 Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
037 Идентификация безнадзорных и бродячих животных
039 Вакцинация и стерилизация бродячих животных";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
по администраторам бюджетных программ 120 "Аппарат акима области" и 123 "Аппарат акима района в городе":
дополнить бюджетной программой 221 следующего содержания:
"221 Выполнение государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" (EPC-F)";
по администраторам бюджетных программ 201 "Министерство внутренних дел Республики Казахстан", 202 "Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" и 204 "Министерство иностранных дел Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 220 следующего содержания:
"220 Выполнение государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" (EPC-F)";
дополнить администратором бюджетных программ 207 с бюджетными программами 120 и 220 следующего содержания:
"207 Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
120 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
220 Выполнение государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" (EPC-F)";

мынадай мазмұндағы 047 бюджеттік бағдарламасы бар 497 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"497 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
047 Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру";
мынадай мазмұндағы 024 бюджеттік бағдарламасы бар 813 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"813 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі
024 Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру";
9 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер" функционалдық кіші тобында:
497 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 048, 050 және 051 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"048 Қаңғыбас жануарларды вакциналау және стерилдеу
050 Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
051 Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау";
813 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 036, 037 және 039 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"036 Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
037 Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
039 Қаңғыбас жануарларды вакциналау және стерилдеу";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
120 "Облыс әкімінің аппараты" және 123 "Қаладағы аудан әкімінің аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 221 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"221 "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау (EPC-F)";
201 "Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi", 202 "Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлiгi" және 204 "Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 220 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"220 "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау (EPC-F)";
мынадай мазмұндағы 120 және 220 бюджеттік бағдарламалары бар 207 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"207 Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
220 "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау (EPC-F)";

по администраторам бюджетных программ 208 "Министерство обороны Республики Казахстан", 211 "Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан", 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан", 213 "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан", 217 "Министерство финансов Республики Казахстан", 221 "Министерство юстиции Республики Казахстан", 223 "Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан", 224 "Министерство просвещения Республики Казахстан", 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан", 227 "Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан", 228 "Министерство транспорта Республики Казахстан", 241 "Министерство энергетики Республики Казахстан" и 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 220 следующего содержания:
"220 Выполнение государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" (EPC-F)";
по администраторам бюджетных программ 251 "Управление земельных отношений области", 252 "Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета", 253 "Управление здравоохранения области", 254 "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области", 255 "Управление сельского хозяйства области", 256 "Управление координации занятости и социальных программ области", 257 "Управление финансов области", 258 "Управление экономики и бюджетного планирования области", 261 "Управление образования области", 262 "Управление культуры области", 263 "Управление внутренней политики области", 264 "Управление по развитию языков области", 265 "Управление предпринимательства и промышленности области", 266 "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области", 268 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области", 269 "Управление по делам религий области", 271 "Управление строительства области", 272 "Управление архитектуры и градостроительства области", 273 "Управление культуры, архивов и документации области", 277 "Управление промышленности и индустриально-инновационного развития области", 278 "Управление предпринимательства и торговли области", 279 "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области", 280 "Управление индустриально-инновационного развития области", 283 "Управление по вопросам молодежной политики области", 284 "Управление туризма области", 285 "Управление физической культуры и спорта области", 288 "Управление строительства, архитектуры и градостроительства области", 299 "Управление экономики и финансов области", 303 "Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы", 307 "Управление жилья города республиканского значения, столицы", 309 "Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы", 310 "Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы", 312 "Управление культуры, развития языков и архивов города республиканского значения, столицы", 313 "Управление цифровизации города республиканского значения, столицы", 318 "Управление государственных активов города республиканского значения, столицы", 323 "Управление спорта города республиканского значения, столицы", 324 "Управление градостроительного контроля города республиканского значения, столицы", 326 "Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы", 328 "Управление организации дорожного движения и пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы", 332 "Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы", 333 "Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы", 334 "Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы", 335 "Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы", 336 "Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы", 337 "Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы", 339 "Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы", 344 "Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы", 346 "Управление по развитию языков и архивного дела города республиканского значения, столицы", 348 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы", 349 "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы", 351 "Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы", 352 "Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы", 353 "Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы", 355 "Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы", 356 "Управление финансов города республиканского значения, столицы", 357 "Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы", 360 "Управление образования города республиканского значения, столицы", 361 "Управление культуры города республиканского значения, столицы", 362 "Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы", 365 "Управление архитектуры и градостроительства города республиканского значения, столицы", 366 "Управление государственных закупок города республиканского значения, столицы", 369 "Управление по делам религий города республиканского значения, столицы", 373 "Управление строительства города республиканского значения, столицы", 377 "Управление по вопросам молодежной политики города республиканского значения, столицы", 380 "Управление туризма города республиканского значения, столицы", 381 "Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы", 383 "Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы", 393 "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы", 451 "Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)", 452 "Отдел финансов района (города областного значения)", 453 "Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)", 454 "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)", 455 "Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)", 456 "Отдел внутренней политики района (города областного значения)", 457 "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)", 458 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)", 459 "Отдел экономики и финансов района (города областного значения)", 462 "Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)", 463 "Отдел земельных отношений района (города областного значения)", 465 "Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)", 466 "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)", 467 "Отдел строительства района (города областного значения)", 468 "Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)", 469 "Отдел предпринимательства района (города областного значения)", 472 "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)", 474 "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)", 475 "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)", 477 "Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)", 478 "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)", 479 "Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)", 482 "Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)", 485 "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)", 486 "Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)", 487 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)", 489 "Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)", 490 "Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)", 491 "Отдел жилищных отношений района (города областного значения)", 492 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)", 493 "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)", 494 "Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)", 495 "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)", 496 "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)", 497 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)", 511 "Управление коммунальной инфраструктуры и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы", 512 "Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы", 513 "Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы", 515 "Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы", 517 "Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы", 518 "Управление энергетики города республиканского значения, столицы" и 523 "Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 221 следующего содержания:
"221 Выполнение государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" (EPC-F)";

208 "Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi", 211 "Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі", 212 "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi", 213 "Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi", 217 "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi", 221 "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi", 223 "Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі", 224 "Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі", 226 "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі", 227 "Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі", 228 "Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі", 241 "Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі" және 243 "Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 220 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"220 "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау (EPC-F)";
251 "Облыстың жер қатынастары басқармасы", 252 "Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы", 253 "Облыстың денсаулық сақтау басқармасы", 254 "Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы", 255 "Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы", 256 "Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы", 257 "Облыстың қаржы басқармасы", 258 "Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы", 261 "Облыстың білім басқармасы", 262 "Облыстың мәдениет басқармасы", 263 "Облыстың ішкі саясат басқармасы", 264 "Облыстың тілдерді дамыту басқармасы", 265 "Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы", 266 "Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы", 268 "Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы", 269 "Облыстың дін істері басқармасы", 271 "Облыстың құрылыс басқармасы", 272 "Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы", 273 "Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы", 277 "Облыстың өнеркәсіп және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы", 278 "Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы", 279 "Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы", 280 "Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы", 283 "Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы", 284 "Облыстың туризм басқармасы", 285 "Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы", 288 "Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы", 299 "Облыстың экономика және қаржы басқармасы", 303 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы", 307 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы", 309 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы", 310 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы", 312 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет, тілдерді дамыту және архивтер басқармасы", 313 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру басқармасы", 318 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік активтер басқармасы", 323 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы", 324 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қала құрылысын бақылау басқармасы", 326 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы", 328 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жол қозғалысы және жолаушылар көлігін ұйымдастыру басқармасы", 332 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы", 333 "Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы", 334 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы", 335 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы", 336 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы", 337 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы", 339 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы", 344 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы" 346 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тілдерді дамыту және мұрағат ісі басқармасы", 348 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы", 349 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы", 351 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы", 352 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы", 353 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы", 355 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы", 356 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы", 357 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы", 360 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы", 361 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет басқармасы", 362 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы", 365 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет және қала құрылысы басқармасы", 366 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік сатып алу басқармасы", 369 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы", 373 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы", 377 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жастар саясаты мәселелері басқармасы", 380 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың туризм басқармасы", 381 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы", 383 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы", 393 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы", 451 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі", 452 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі", 453 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі", 454 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі", 455 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі", 456 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі", 457 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі", 458 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі", 459 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі", 462 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі", 463 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі", 465 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі", 466 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі", 467 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі", 468 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі", 469 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі", 472 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі", 474 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі", 475 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі", 477 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі", 478 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі", 479 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі", 482 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі", 485 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі", 486 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі", 487 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі", 489 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі", 490 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі", 491 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі", 492 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі", 493 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі", 494 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі", 495 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі", 496 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі", 497 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі", 511 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылым және тұрғын үй инспекциясы басқармасы", 512 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы", 513 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы", 515 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы", 517 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы", 518 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы" және 523 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 221 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"221 "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау (EPC-F)";

по администраторам бюджетных программ 608 "Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы", 626 "Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан", 627 "Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан", 628 "Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу", 650 "Министерство туризма и спорта Республики Казахстан", 651 "Министерство культуры и информации Республики Казахстан", 652 "Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан" и 694 "Управление Делами Президента Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 220 следующего содержания:
"220 Выполнение государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" (EPC-F)";
по администраторам бюджетных программ 700 "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области", 718 "Управление государственных закупок области", 719 "Управление ветеринарии области", 724 "Управление государственного архитектурно-строительного контроля области", 727 "Управление экономики области", 728 "Управление государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования области", 733 "Управление по государственным закупкам и коммунальной собственности области", 739 "Управление информатизации, оказания государственных услуг и архивов области", 740 "Управление культуры и развития языков области", 741 "Управление сельского хозяйства и земельных отношений области", 742 "Управление рыбного хозяйства области", 743 "Управление цифровых технологий области", 747 "Управление информации и общественного развития области", 748 "Управление культуры, развития языков и архивного дела области", 750 "Управление стратегии и экономического развития области", 751 "Управление финансов и государственных активов области", 752 "Управление общественного развития области", 755 "Управление цифровизации, государственных услуг и архивов области", 759 "Управление цифровизации и архивов области", 768 "Управление физической культуры, спорта и туризма области", 770 "Управление водных ресурсов и ирригации области", 771 "Управление энергетики и водоснабжения области", 772 "Управление жилищно-коммунального хозяйства и благоустройства области" и 773 "Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне области":
дополнить бюджетной программой 221 следующего содержания:
"221 Выполнение государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" (EPC-F)";
по администратору бюджетных программ 777 "Управление туризма и инвестиций области":
по бюджетной программе 113 "Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по бюджетной программе 114 "Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

608 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi", 626 "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі", 627 "Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі", 628 "Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі", 650 "Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі", 651 "Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі", 652 "Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі" және 694 "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 220 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"220 "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау (EPC-F)";
700 "Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы", 718 "Облыстың мемлекеттік сатып алу басқармасы", 719 "Облыстың ветеринария басқармасы", 724 "Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы", 727 "Облыстың экономика басқармасы", 728 "Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы", 733 "Облыстың мемлекеттік сатып алу және коммуналдық меншік басқармасы", 739 "Облыстың ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы", 740 "Облыстың мәдениет және тілдерді дамыту басқармасы", 741 "Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы", 742 "Облыстың балық шаруашылығы басқармасы", 743 "Облыстың цифрлық технологиялар басқармасы", 747 "Облыстың ақпарат және қоғамдық даму басқармасы", 748 "Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы", 750 "Облыстың стратегия және экономикалық даму басқармасы", 751 "Облыстың қаржы және мемлекеттік активтер басқармасы", 752 "Облыстың қоғамдық даму басқармасы", 755 "Облыстың цифрландыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы", 759 "Облыстың цифрландыру және архивтер басқармасы", 768 "Облыстың дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасы", 770 "Облыстың су ресурстары және ирригация басқармасы", 771 "Облыстың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы", 772 "Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және абаттандыру басқармасы" және 773 "Облыстың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 221 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"221 "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау (EPC-F)";
777 "Облыстың туризм және инвестиция басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
113 "Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
114 "Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

по администраторам бюджетных программ 802 "Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)", 803 "Отдел внутренней политики и по делам религии района (города областного значения)", 804 "Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)", 806 "Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)", 809 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)", 810 "Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)", 811 "Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)", 813 "Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)", 815 "Отдел поддержки бизнеса и туризма района (города областного значения)", 816 "Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)", 819 "Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)" и 821 "Отдел общественного развития района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 221 следующего содержания:
"221 Выполнение государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" (EPC-F)";
в Экономической классификации расходов бюджета:
в категории 1 "Текущие затраты":
в классе 1 "Затраты на товары и услуги":
в подклассе 120 "Взносы работодателей":
дополнить спецификой 125 следующего содержания:
"125 Взносы на страхование профессиональной ответственности медицинских работников";
в классе 3 "Текущие трансферты":
в подклассе 370 "Гранты":
дополнить спецификой 374 следующего содержания:
"374 Прочие гранты";
в категории 6 "Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства":
в классе 8 "Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства":
наименование подкласса 810 "Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства" изложить в следующей редакции:
"810 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства и проектам строительства "под ключ" (EPC-F)";
дополнить спецификой 811 следующего содержания:
"811 Выполнение государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" (EPC-F)";
в Структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в подклассе 120 "Взносы работодателей":
дополнить строкой следующего содержания:
"

802 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі", 803 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және дін істері бөлімі", 804 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі", 806 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі", 809 "Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі", 810 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі", 811 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық, кәсіпкерлік және ветеринария бөлімі", 813 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі", 815 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бизнесті қолдау және туризм бөлімі", 816 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі", 819 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)" және 821 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қоғамдық даму бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 221 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"221 "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау (EPC-F)";
Бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасында:
1 "Ағымдағы шығындар" санатта:
1 "Тауарлар мен қызметтерге арналған шығындар" сыныбында:
120 "Жұмыс берушiлердiң жарналары" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 125 ерекшелігімен толықтырылсын:
"125 Медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыруға арналған жарналар";
3 "Ағымдағы трансферттер" сыныбында:
370 "Гранттар" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 374 ерекшелігімен толықтырылсын:
"374 Өзге де гранттар";
6 "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау" санатта:
8 "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау" сыныбында:
810 "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау" кіші сыныбының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"810 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар және "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары (EPC-F) бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 811 ерекшелігімен толықтырылсын:
"811 "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау (EPC-F)";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
120 "Жұмыс берушiлердiң жарналары" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"

125
Взносы на страхование профессиональной ответственности медицинских работников
По данной специфике отражаются взносы на страхование профессиональной ответственности медицинского работника осуществляемые в соответствии с отраслевыми нормативными правовыми актами.
";
в подклассе 160 "Другие текущие затраты":
строку
"
166
Расходы на выборы и деятельность политических партий
По данной специфике отражаются затраты на выборы и деятельность политических партий
Финансирование деятельности политических партий;
проведение выборов: выступления кандидатов в государственных средствах массовой информации; проведение публичных предвыборных мероприятий кандидатов и выпуск агитационных материалов;
транспортные затраты кандидатов (аренда транспорта, горюче-смазочные материалы).
"
изложить в следующей редакции:
"
166
Расходы на выборы и деятельность политических партий
По данной специфике отражаются затраты на выборы и деятельность политических партий.
Финансирование: деятельности политических партий; расходов на выборы осуществляется согласно Конституционного Закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан".
";
в подклассе 370 "Гранты":
дополнить строкой следующего содержания:
"
374
Прочие гранты
По данной специфике отражаются гранты, не отнесенные к другим спецификам.
";
строку
"
430
Капитальные затраты, направленные на развитие
В данном подклассе отражаются все затраты, связанные со строительной деятельностью по созданию основных фондов производственного и непроизводственного назначения путем возведения новых и (или) изменения (расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции) существующих объектов (зданий, сооружений и их комплексов, коммуникаций), монтажа (демонтажа) связанного с ними технологического и инженерного оборудования, изготовления (производства) строительных материалов, изделий и конструкций, а также осуществления работ по консервации строительства незавершенных объектов и постутилизации объектов, выработавших свой ресурс, кроме реставрации и капитального ремонта, а также отражаются затраты на создание, внедрение и развитие информационных систем. По данному подклассу отражаются затраты на разработку и экспертизу проектной (проектно-сметной) документации.
Затраты на разработку и экспертизу предпроектной (технико-экономического обоснования) документации, классифицируются по специфике 159 "Оплата прочих услуг и работ".
"
изложить в следующей редакции:
"
430
Капитальные затраты, направленные на развитие
В данном подклассе отражаются все затраты, связанные со строительной деятельностью по созданию основных фондов производственного и непроизводственного назначения путем возведения новых и (или) изменения (расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции) существующих объектов (зданий, сооружений и их комплексов, коммуникаций), монтажа (демонтажа) связанного с ними технологического и инженерного оборудования, изготовления (производства) строительных материалов, изделий и конструкций, а также осуществления работ по консервации строительства незавершенных объектов и постутилизации объектов, выработавших свой ресурс, кроме реставрации и капитального ремонта, а также отражаются затраты на создание, внедрение и развитие информационных систем. Затраты по проектам строительства "под ключ" (EPC). По данному подклассу отражаются затраты на разработку и экспертизу проектной (проектно-сметной) документации. Затраты на разработку и экспертизу предпроектной (технико-экономического обоснования) документации, классифицируются по специфике 159 "Оплата прочих услуг и работ".
";
строку
"
810
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
"
изложить в следующей редакции:
"
810
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства и проектам строительства "под ключ" (EPC-F)
";
дополнить строкой следующего содержания:
"

125
Медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыруға арналған жарналар
Осы ерекшелік бойынша салалық нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жүзеге асырылатын медицина қызметкерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыруға арналған жарналар көрсетіледі.
";
160 "Басқа да ағымдағы шығындар" кіші сыныбында:
жол
"
166
Сайлауға және саяси партиялардың қызметіне арналған шығыстар
Осы ерекшелік бойынша сайлауға және саяси партиялардың қызметіне арналған шығындар көрсетіледі
Саяси партиялардың қызметін қаржыландыру;
сайлау өткізу: кандидаттардың мемлекеттік бұқаралық ақпарат құралдарында сөз сөйлеуі; кандидаттардың сайлау алдындағы жария іс-шараларын өткізуі және үгіттеу материалдарын шығаруы;
кандидаттардың көліктік шығындары (көлікті жалға алу, жанар-жағармай материалдары)
"
мынадай редакцияда жазылсын:
"
166
Сайлауға және саяси партиялардың қызметіне арналған шығыстар
Осы ерекшелік бойынша сайлауға және саяси партиялардың қызметіне арналған шығындар көрсетіледі
Саяси партиялардың қызметін қаржыландыру; сайлауға арналған шығыстарды қаржыландыру Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
";
370 "Гранттар" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
374
Өзге де гранттар
Бұл ерекшелiкте басқа ерекшелiктерге жатқызылмаған гранттар көрсетiледi.
";
жол
"
430
Дамуға бағытталған күрделі шығындар
Осы кіші сыныпта қолданыстағы объектілердің (ғимараттар, құрылыстар және олардың кешендері, коммуникациялар) жаңаларын салу және (немесе) өзгерту (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау), оларға байланысты технологиялық және инженерлік жабдықты монтаждау (бұзу), құрылыс материалдарын, бұйымдарын және конструкцияларды жасау (өндіру), аяқталмаған объектілер құрылысын консервациялау және өз ресурсын шығарған объектілерді постулизациялау бойынша жұмысты жүзеге асыру арқылы өндірістік және өндірістік емес негізгі қорларды құру бойынша құрылыс қызметіне байланысты барлық шығындар көрсетіледі, сондай-ақ қайта жаңғырту мен күрделі жөндеуден басқа, сол сияқты ақпараттың жүйелерді құруға, енгізуге және дамытуға және бюджеттен бірлесіп қаржыландыру шарттарында концессиялық жобаларды icкe асыруға арналған шығындар көрсетіледі. Осы кіші сынып бойынша жобалық (жобалау-сметалық) құжаттамаларды әзірлеу мен сараптауға арналған шығындар көрсетіледі.
Жобалау алдындағы (техникалық-экономикалық негіздеме) құжаттамаларды әзірлеу мен сараптауға арналған шығындар 159 "Өзге де қызметтер мен жұмыстарды төлеу" ерекшелігі бойынша сыныпталады.
";
мынадай редакцияда жазылсын:
"
430
Дамуға бағытталған күрделі шығындар
Осы кіші сыныпта қолданыстағы объектілердің (ғимараттар, құрылыстар және олардың кешендері, коммуникациялар) жаңаларын салу және (немесе) өзгерту (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау), оларға байланысты технологиялық және инженерлік жабдықты монтаждау (бұзу), құрылыс материалдарын, бұйымдарын және конструкцияларды жасау (өндіру), аяқталмаған объектілер құрылысын консервациялау және өз ресурсын шығарған объектілерді постулизациялау бойынша жұмысты жүзеге асыру арқылы өндірістік және өндірістік емес негізгі қорларды құру бойынша құрылыс қызметіне байланысты барлық шығындар көрсетіледі, сондай-ақ қайта жаңғырту мен күрделі жөндеуден басқа, сол сияқты ақпараттың жүйелерді құруға, енгізуге және дамытуға және бюджеттен бірлесіп қаржыландыру шарттарында концессиялық жобаларды icкe асыруға арналған шығындар көрсетіледі. "Толық бітіріп берілетін" (EPC) құрылыс жобалары бойынша шығындар. Осы кіші сынып бойынша жобалық (жобалау-сметалық) құжаттамаларды әзірлеу мен сараптауға арналған шығындар көрсетіледі.
Жобалау алдындағы (техникалық-экономикалық негіздеме) құжаттамаларды әзірлеу мен сараптауға арналған шығындар 159 "Өзге де қызметтер мен жұмыстарды төлеу" ерекшелігі бойынша сыныпталады.
";
жол
"
810
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
"
мынадай редакцияда жазылсын:
"
810
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар және "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары (EPC-F) бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"

811
Выполнение государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" (EPC-F)
Выполнение государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" (EPC-F).
".
2. Департаменту методологии бюджетного процесса Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра финансов РК от 25.05.2026 № 337 (вступает в силу со дня его подписания).
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев

811
"Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары (EPC-F) бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
"Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары (EPC-F) бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау.
".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджеттік процесс әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында оның орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және ресми жариялануға жатады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 25.05.2026 № 337 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев