001
Услуги по реализации дополнительных образовательных программ (развития детского и юношеского творчества, склонностей и интересов в области спорта, культуры и искусства, повышения квалификации специалистов)
1) укрепление учебно-материальной базы учреждений образования;
2) приобретение учебного оборудования, инвентаря и обмундирования, в том числе для работы на учебно-опытном участке;
3) покрытие расходов по улучшению питания, бытового и культурного обслуживания обучающихся;
4) расширение учебно-производственных мастерских и подсобных хозяйств;
5) поощрение обучающихся и оказание материальной помощи отдельным социально незащищенным слоям обучающихся;
6) питание обучающихся, находящихся в организациях среднего образования с продленным днем и в группах продленного дня организации среднего образования;
7) содержание столовых (заработная плата, приобретение продуктов питания, приобретение оборудования и инвентаря, капитальный ремонт и другие расходы);
8) оплата выполненных работ обучающимися организаций среднего образования;
9) проведение экскурсий и внеклассных вечеров;
10) текущий ремонт организаций среднего образования, учебных корпусов и общежитий;
11) развитие пришкольного участка и обновление оборудования мастерских организаций среднего образования;
12) устройство спортивных площадок;
13) выдача стипендий и премирование отличившихся в общественно-полезном труде обучающихся;
14) оздоровительные мероприятия;
15) покрытие расходов по питанию участников соревнований, оплата труда арбитров (судей) и медицинских работников;
16) организация учебного процесса по дополнительным учебным программам;
17) оплата труда руководителей кружков и секций;
18) на мероприятия, связанные с организацией кружков и секций;
19) оплата труда работников, оказывающих платные образовательные услуги;
20) установление доплат, надбавок, премий и других выплат стимулирующего характера;
21) приобретение транспортных средств;
22) расходы на оплату за отопление, электроэнергию, водоснабжение и другие коммунальные расходы, приобретение предметов и материалов для текущих и хозяйственных целей, оплата услуг по обслуживанию здания, оплата транспортных услуг и прочие расходы на приобретение товаров;
23) реконструкция и капитальный ремонт зданий и сооружений;
24) оплата труда воспитателей и вспомогательного персонала лагерей отдыха;
25) ремонт музыкальных инструментов;
26) расходы, связанные с эксплуатацией и ремонтом двигателей учебного оборудования, транспортных средств и иных механизмов;

001
Қосымша білім беру бағдарламаларын (балалар және жасөспірімдер шығармашылығын, спорт, мәдениет және өнер саласындағы бейімділіктер мен қызығушылықтарды дамыту, мамандардың біліктілігін арттыру) іске асыру бойынша қызметтер
1) білім беру мекемелерінiң оқу-материалдық базасын нығайту;
2) оқу жабдықтары, мүкәммалдарды және киiм-кешекті, оның iшiнде оқу тәжiрибе учаскесiнде жұмыс iстеу үшiн сатып алу;
3) білім алушылардың тамақтануын жақсарту, тұрмыстық және мәдени қызмет көрсету жөнiндегi шығыстарын жабу;
4) оқу-өндiрiстiк шеберханалар мен қосалқы шаруашылықтарды кеңейту;
5) бiлiм алушыларды көтермелеу және бiлiм алушылардың әлеуметтiк жағынан қорғалмаған жекелеген бөлiгiне материалдық көмек көрсету;
6) күнi ұзақ болатын орта білім беру ұйымдарында және орта білім беру ұйымдарында күн ұзақ болатын топтардағы білім алушыларды тамақтандыру;
7) асханаларды ұстау (жалақы, тамақ өнiмдерiн сатып алу, жабдықтар мен мүкәммал сатып алу, күрделi жөндеу);
8) орта білім беру ұйымдарының білім алушыларының орындаған жұмыстарына ақы төлеу;
9) экскурсиялар мен сыныптан тыс кештерді өткiзу;
10) орта білім беру ұйымдарын, оқу корпустары мен жатақханаларды ағымдағы жөндеу;
11) мектеп жанындағы учаскенi дамыту және мектеп шеберханаларының жабдықтарын жаңарту;
12) спорт алаңдарын салу;
13) қоғамдық-пайдалы еңбекте көзге түскен білім алушыларға стипендиялар мен сыйлықақылар беру;
14) сауықтыру iс-шаралары;
15) жарысқа қатысушыларды тамақтандыру, төрешiлердiң (судьялардың) және медицина қызметкерлерiнiң еңбегіне ақы төлеу жөнiндегi шығыстарды жабу;
16) қосымша оқу бағдарламалары бойынша оқу процесiн ұйымдастыру;
17) секциялар мен үйірме жетекшiлерiнiң еңбегіне ақы төлеу;
18) секцияларды және үйiрмелердi ұйымдастыруға байланысты iс-шаралар;
19) ақылы бiлiм беру қызметтерiн көрсететiн қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу;
20) ынталандыру сипатындағы қосымша ақы, үстемақы, сыйлықақы және басқа да төлемдер белгiлеу;
21) көлік құралдарын сатып алу;
22) жылу, электр энергиясы, сумен жабдықтау үшiн ақы төлеуге арналған шығыстар және басқа да коммуналдық шығыстар, ағымдағы және шаруашылық мақсаттар үшiн заттар мен материалдарды сатып алу, ғимаратқа қызмет көрсету бойынша ақы төлеу, көлiктiк қызметтерге ақы төлеу және тауарларды сатып алуға арналған өзге де шығыстар;
23) ғимараттар мен үй-жайларды реконструкциялау және күрделi жөндеу;
24) демалыс лагерьлерi тәрбиешiлерiнiң және көмекші қызметкерлерiнiң еңбегіне ақы төлеу;
25) музыкалық аспаптарды жөндеу;
26) оқу жабдықтарының, көлік құралдарының және басқа механизмдердің қозғалтқыштарын пайдалануға және жөндеуге байланысты шығыстар;

208
003
000
043
Физкультурно-оздоровительные и спортивные услуги
1) укрепление материально-технической (учебно-материальной) базы;
2) приобретение оборудования, имущества и инвентаря (в том числе мебели);
3) хозяйственные расходы (оплата услуг связи, коммунальных услуг, приобретение предметов и материалов для текущих и хозяйственных целей, расходы на приобретение товаров (канцелярских), эксплуатационные расходы оборудования и техники);

208
003
000
043
Дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық көрсетілетін қызметтер
1) материалдық-техникалық (оқу- материалдық) базаны нығайту;
2) жабдықты, мүлікті және мүкәммалды (оның ішінде жиһазды) сатып алу;
3) шаруашылық шығыстар (байланыс қызметіне, коммуналдық қызметке ақы төлеу, ағымдағы және шаруашылық мақсаттар үшін заттар мен материалдарды сатып алу, тауарды (кеңселік) сатып алуға арналған шығыстар, жабдық пен техниканы пайдалану шығыстары);

4) реконструкция и капитальный (текущий) ремонт зданий и сооружений, а также оплата услуг по обслуживанию зданий и сооружений;
5) командировочные расходы внутри страны и за ее пределами, связанные с проведением исследований, стажировок, курсов, работ и услуг, участием в выставках, семинарах, научных конференциях, дистанционных советах, в том числе международных, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан, а также проведение совместной работы Казахстана и иностранных государств;
6) банковские услуги;

4) ғимарат пен құрылысжайды реконструкциялау және күрделі (ағымдағы) жөндеу, сондай-ақ ғимарат пен құрылысжайға қызмет көрсету бойынша көрсетілетін қызметке ақы төлеу;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде зерттеу, тағылымдамалар, курстар өткізуге, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жүргізуге, көрмелерге, семинарларға, ғылыми конференцияларға, қашықтан өткізілетін кеңестерге оның ішінде халықаралық ғылыми конференцияларға, қашықтан өткізілетін кеңестерге қатысуға, сондай-ақ Қазақстан мен шет мемлекеттердің бірлескен жұмысына байланысты ел ішіндегі және одан тыс жерлерге іссапар шығыстары;
6) банктік көрсетілетін қызметтер;

7) внесение для обеспечения исполнения договора о государственных закупках и суммы через электронный кошелек;
8) установление доплат, надбавок, премий и выплат стимулирующего характера в размере до 30 % от дохода при выполнении плана дохода;
9) оплата неустойки, начисленной в соответствии с условиями договора закупа услуг в рамках государственных закупок;
10) оплата транспортных услуг;
11) оплата представительских расходов;

7) мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету үшін электрондық әмиян арқылы соманы енгізу;
8) кіріс жоспарын орындау кезінде табыстың 30 %-на дейінгі мөлшерде қосымша ақы, үстемеақы, сыйлықақы және ынталандыру сипатындағы төлемді белгілеу;
9) мемлекеттік сатып алу шеңберінде көрсетілетін қызметті сатып алу шартының талаптарына сәйкес есептелген тұрақсыздық айыбын төлеу;
10) көлік қызметтеріне ақы төлеу;
11) өкілдік шығыстарды төлеу;

12) аренда помещений, транспортных средств и оборудований, приобретение учебных пособий, наглядных материалов для проведения обучения по заказам (заявкам) физических и юридических лиц;
13) проведение обучающих семинаров, конференций, а также повышение квалификации специалистам по физической подготовке Вооруженных Сил, тренерам и инструкторам
14) проведение кофе-брейков, приобретение сувенирной продукции, денежное вознаграждение в рамках выставок, семинаров, конференций, в том числе международных, круглых столов, конкурсов;

12) жеке және заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша оқыту үшін үй-жайды, көлік құралдары мен жабдықтарды жалға алуға, оқу құралын, көрнекі материалды сатып алу;
13) Қарулы Күштердің дене дайындығы жөніндегі мамандарына, жаттықтырушыларына және нұсқаушыларына оқыту семинарларын, конференциялар өткізу, сондай-ақ біліктіліктерін арттыру;
14) көрмелер, семинарлар, конференциялар, оның ішінде халықаралық көрмелер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер, конкурстар шеңберінде кофе-брейктер өткізу, кәдесый өнімін сатып алу, ақшалай сыйақы;

15) проведение республиканских и международных спортивных мероприятий;
16) содержание столовых (заработная плата, приобретение продуктов питания, приобретение оборудования и инвентаря, капитальный ремонт);
17) оздоровительные мероприятия;
18) покрытие расходов по питанию участников соревнований, оплата труда арбитров (судей) и медицинских работников;
19) представительские расходы на проживание и питание участников стран независимых государств и зарубежных стран;

15) республикалық және халықаралық спорттық іс-шаралар өткізу;
16) асхананы ұстау (жалақы, азық-түлік сатып алу, жабдық пен мүкәммал сатып алу, күрделі жөндеу);
17) сауықтыру іс-шаралары;
18) жарысқа қатысушылардың тамақтануы бойынша шығыстарды жабу, төрешінің (судьяның) және медицина қызметкерінің еңбегіне ақы төлеу;
19) тәуелсіз мемлекеттер елдері және шет елдер қатысушыларының тұруына және тамақтануына өкілдік шығыстар;

047
Разработка и (или) реализация учебно-методической, издательской и полиграфической продукции
1) укрепление материально-технической (учебно-материальной) базы;
2) приобретение оборудования, имущества и инвентаря (в том числе мебели);
3) хозяйственные расходы (оплата услуг связи, коммунальных услуг, приобретение предметов и материалов для текущих и хозяйственных целей, расходы на приобретение товаров (канцелярских), эксплуатационные расходы оборудования и техники);
4) реконструкция и капитальный (текущий) ремонт зданий и сооружений, а также оплата услуг по обслуживанию зданий и сооружений;
5) командировочные расходы внутри страны и за ее пределами, связанные с проведением исследований, стажировок, курсов, работ и услуг, участием в выставках, семинарах, научных конференциях, дистанционных советах, в том числе международных, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан, а также проведение совместной работы Казахстана и иностранных государств;
6) банковские услуги;
7) внесение для обеспечения исполнения договора о государственных закупках и суммы через электронный кошелек;
8) установление доплат, надбавок, премий и выплат стимулирующего характера в размере до 30 % от дохода при выполнении плана дохода;
9) оплата неустойки, начисленной в соответствии с условиями договора закупа услуг в рамках государственных закупок;
10) оплата транспортных услуг;
11) оплата представительских расходов;
12) вознаграждение за труд руководителя и членов исследовательской группы, участвующих в проведении научного исследования, наемных работников (профессорско-преподавательского состава), оказывающих платные образовательные услуги, включая начисление всех налогов и других обязательных платежей в бюджет;
13) услуги научных лабораторий коллективного пользования, иных лабораторий, прочих организаций, необходимые для выполнения исследований, в том числе организационные взносы для участия в конференциях;

047
Оқу-әдістемелік, баспа және полиграфиялық өнімді әзірлеу және (немесе) өткізу
1) материалдық-техникалық (оқу- материалдық) базаны нығайту;
2) жабдықты, мүлікті және мүкәммалды (оның ішінде жиһазды) сатып алу;
3) шаруашылық шығыстар (байланыс қызметіне, коммуналдық қызметке ақы төлеу, ағымдағы және шаруашылық мақсаттар үшін заттар мен материалдарды сатып алу, тауарды (кеңселік) сатып алу шығыстары, жабдық пен техниканы пайдалану шығыстары);
4) ғимарат пен құрылысжайды реконструкциялау және күрделі (ағымдағы) жөндеу, сондай-ақ ғимарат пен құрылысжайға қызмет көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде зерттеу, тағылымдамалар, курстар өткізуге, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жүргізуге, көрмелерге, семинарларға, ғылыми конференцияларға, қашықтан өткізілетін кеңестерге оның ішінде халықаралық ғылыми конференцияларға, қашықтан өткізілетін кеңестерге қатысуға, сондай-ақ Қазақстан мен шет мемлекеттердің бірлескен жұмысына байланысты ел ішіндегі және одан тыс жерлерге іссапар шығыстары;
6) банктік көрсетілетін қызметтер;
7) мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету үшін электрондық әмиян арқылы соманы енгізу;
8) кіріс жоспарын орындау кезінде табыстың 30 %-на дейінгі мөлшерде қосымша ақы, үстемеақы, сыйлықақы және ынталандыру сипатындағы төлемді белгілеу;
9) мемлекеттік сатып алу шеңберінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарына сәйкес есептелген тұрақсыздық айыбын төлеу;
10) көлік қызметтеріне ақы төлеу;
11) өкілдік шығыстарды төлеу;
12) барлық салықты және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемді есептеуді қоса алғанда, ғылыми зерттеуге қатысатын зерттеу тобы жетекшісінің және мүшелерінің, ақылы білім беру қызметін көрсететін жалдамалы қызметкерлердің (профессор- оқытушы кұрамының) еңбегі үшін сыйақы;
13) зерттеуді орындау үшін қажетті ұжымдық пайдаланудағы ғылыми зертхана, өзге де зертхана, өзге де ұйым көрсететін қызметке, оның ішінде конференцияларға қатысу үшін ұйымдастыру жарналары;

14) приобретение расходных материалов, оборудования, техники и программного обеспечения для проведения исследований, а также на их содержание;
15) подготовка публикаций и опубликование результатов научных исследований;
16) корректура в рамках проведения научных исследований;
17) приобретение абонементов стороннего пользователя, в том числе для использования отечественных и зарубежных электронных баз данных (ресурсов), оборудования и расходных материалов технопарков в рамках проведения научных исследований;

14) зерттеу жүргізуге арналған шығыс материалдарын, жабдықтарды, техника мен бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу, сондай-ақ оларды күтіп-ұстау;
15) ғылыми зерттеу жарияланымын дайындау және нәтижелерін жариялау;
16) ғылыми зерттеу жүргізу шеңберіндегі түзету;
17) ғылыми зерттеу жүргізу шеңберінде басқа пайдаланушының абонементтерін, оның ішінде отандық және шетелдік электрондық дерекқорларды (ресурстарын), технопарк жабдығы мен шығыс материалдарын пайдалану үшін сатып алу;

18) аренда лабораторий коллективного пользования и научно-экспериментальной базы сторонних организаций;
19) аренда помещений, оборудования и техники для проведения исследований;
20) организация учебного процесса по дополнительным учебным программам;
21) приобретение электронных коллекций и баз данных для пополнения библиотечных фондов;
22) изготовление видеороликов, видеофильмов, аудиозаписей для учебных и научных целей;

18) ұжымдық пайдалану зертханасын және басқа ұйымның ғылыми-эксперименттік базасын жалға алу;
19) зерттеу жүргізу үшін үй-жайларды, жабдықты және техниканы жалға алу;
20) қосымша оқу бағдарламасы бойынша оқу процесін ұйымдастыру;
21) кітапхана қорларын толықтыру үшін электрондық жинақтар мен дерекқорларды сатып алу;
22) оқу және ғылыми мақсаттар үшін бейнероликтер, бейнефильмдер, аудиожазбалар дайындау;

23) проведение кофе-брейков, приобретение сувенирной продукции, памятных подарков в рамках конференций, семинаров, круглых столов, конкурсов, соревнований, олимпиад, в том числе международных;
24) приобретение расходных материалов и оборудования в целях изготовления издательской и полиграфической продукции;
25) покрытие расходов по питанию участников соревнований, олимпиад, в том числе международных;

23) конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер, конкурстар, жарыстар, олимпиадалар, оның ішінде халықаралық, шеңберінде кофе-брейктер өткізу, кәдесый өнімін, естелік сыйлықтар сатып алу;
24) баспа және полиграфиялық өнімді дайындау мақсатында шығыс материалдары мен жабдықтарды сатып алу;
25) жарыстарға, олимпиадаларға, оның ішінде халықаралық жарыстарға, олимпиадаларға қатысушылардың тамақтануы бойынша шығыстарды жабу;

26) приобретение учебных пособий, наглядных материалов для учебного процесса;
27) проведение обучающих тренингов, семинаров;
28) оплата труда членов диссертационных советов и исследовательской группы по проведению научных исследований, включая зарубежных ученных, молодых ученных (постдокторантов, студентов докторантуры, магистратуры и бакалавриата (111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 141, 142, 143, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 156, 157, 159, 161, 162, 169, 324, 413, 414, 416, 419 и 421).

26) оқу процесі үшін оқу құралдарын, көрнекі материалдарды сатып алу;
27) оқыту тренингтерін, семинарларын өткізу;
28) шетелдік ғалымдарды, жас ғалымдарды (постдокторанттарды, докторантура, магистратура және бакалавриат студенттерін) қоса алғанда, диссертациялық кеңестердің және ғылыми зерттеулер жүргізу жөніндегі зерттеу тобының мүшелерінің еңбегіне ақы төлеу
(111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 141, 142, 143, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 156, 157, 159, 161, 162, 169, 324, 413, 414, 416, 419 және 421).

100
071
Услуги по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС)
1) приобретение (обеспечение) лекарственных средств и медицинских изделий, расходных материалов в соответствии с клиническими протоколами и перечнями лекарственных средств и медицинских изделий в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, закупаемых у единого дистрибьютора на соответствующий год, также аптечек, специализированных лечебных продуктов;

100
071
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде (бұдан әрі – МӘМС) медициналық көмек көрсету бойынша қызметтер
1) клиникалық хаттамаларға және дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесіне, сәйкес ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде тиісті жылға бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды, шығыс материалдарын, сондай-ақ дәрі қобдишаларын, арнайы емдік өнімдерді сатып алу (қамтамасыз ету);

2) питание и оснащение мягким инвентарем пациентов в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 января 2002 года № 128 "Об утверждении натуральных норм на питание и минимальных норм оснащения мягким инвентарем государственных организаций здравоохранения республики" (далее – Постановление № 128);
3) повышение квалификации и переподготовку кадров согласно Трудовому кодексу;
4) оплата коммунальных услуг: отопление, электроэнергия, горячая и холодная вода;
5) расходы, в том числе услуги связи, включая интернет согласно подпункту 44) статьи 1 Закона об информатизации"(далее – Закон об информатизации), командировочные расходы, проведение текущего ремонта, аренда помещения, приобретение (обеспечение) канцелярских и хозяйственных товаров, горюче-смазочных материалов, товаров и услуг, включая обслуживание информационных систем, сервисное обслуживание медицинской техники, оплата банковских услуг;
6) установление дифференцированной доплаты работникам государственных учреждений органов внутренних дел в соответствии с Правилами поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-278/2020 "Об утверждении правил поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21824). (112, 114, 116, 121, 122, 124, 136, 141, 142, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 158, 159, 161, 165, 169, 414 и 419)
Статья 70 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе", приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 мая 2025 года № 393 "Об утверждении Правил осуществления платных видов деятельности по реализации услуг государственными учреждениями органов внутренних дел Республики Казахстан по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении, использования денег от реализации услуг, остающихся в их распоряжении" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36174).
";
раздел "Услуги, предоставляемые государственными учреждениями Вооруженных Сил, в сфере военной медицины" изложить в следующей редакции:
"
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями Вооруженных Сил, в сфере военной медицины
РБ
02
1

2) "Республиканың мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында тамақтанудың заттай нормаларын және жұмсақ мүкәммалмен жабдықтаудың ең төменгі нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 қаңтардағы № 128 қаулысына (бұдан әрі – № 128 Қаулы) сәйкес пациенттерді тамақтандыру және жұмсақ мүккәмалмен жарақтандыру;
3) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек кодексі) сәйкес кадрлардың біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлау;
4) коммуналдық қызметтерге: жылуға, электр қуатына, ыстық және суық суға ақы төлеу;
5) шығыстарды, оның ішінде Қазақстан Республикасының "Ақпараттандыру туралы" Заңының (бұдан әрі – Ақпараттандыру туралы заң) 1-бабының 44) тармақшасына сәйкес интернетті қоса алғанда байланыс қызметтері, іссапар шығыстары, ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізу, үй-жайды жалға алу, ақпараттық жүйелерге қызмет көрсетуді қоса алғанда, кеңсе және шаруашылық тауарларын, жанар-жағармай материалдарын, тауарлар мен қызметтерді сатып алу (қамтамасыз ету), медициналық техникаға сервистік қызмет көрсету, банк қызметтеріне ақы төлеу;
6) "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-278/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21824 болып тіркелген) бекітілген ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің қызметкерлерін көтермелеу қағидаларына сәйкес ішкі істер органдары мемлекеттік мекемелері қызметкерлеріне сараланған қосымша ақы белгілеуге арналған шығындар
(112, 114, 116, 121, 122, 124, 136, 141, 142, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 158, 159, 161, 165, 169, 414 және 419).
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 70-бабы, "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары мемлекеттік мекемелерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және олардың көрсетілетін қызметтерді өткізуден түскен ақшаны жұмсауы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 29 мамырдағы № 393 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 36174 болып тіркелген).
";
"Қарулы Күштердің мемлекеттік мекемелері ұсынатын әскери медицина саласында көрсетілетін қызметтер" бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қарулы Күштердің мемлекеттік мекемелері ұсынатын әскери медицина саласында көрсетілетін қызметтер
РБ
02
1

208
003
000
073
Медицинская помощь в рамках перечня ГОБМП, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2020 года № 672
1) укрепление материально-технической (учебно-материальной) базы;
2) приобретение оборудования, имущества и инвентаря (в том числе мебели);
3) хозяйственные расходы (оплата услуг связи, коммунальных услуг, приобретение предметов и материалов для текущих и хозяйственных целей, расходы на приобретение товаров (канцелярских), эксплуатационные расходы оборудования и техники);
4) реконструкция и капитальный (текущий) ремонт зданий и сооружений, а также оплата услуг по обслуживанию зданий и сооружений;
5) командировочные расходы внутри страны и за ее пределами, связанные с проведением исследований, стажировок, курсов, работ и услуг, участием в выставках, семинарах, научных конференциях, дистанционных советах, в том числе международных, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан, а также проведение совместной работы Казахстана и иностранных государств;
6) банковские услуги;
7) внесение для обеспечения исполнения договора о государственных закупках и суммы через электронный кошелек;
8) установление доплат, надбавок, премий и выплат стимулирующего характера в размере до 30 % от дохода при выполнении плана дохода;
9) оплата неустойки, начисленной в соответствии с условиями договора закупа услуг в рамках государственных закупок;

208
003
000
073
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 16 қазандағы № 672 қаулысымен бекітілген ТМККК тізбесі шеңберіндегі медициналық көмек
1) материалдық-техникалық (оқу- материалдық) базаны нығайту;
2) жабдықты, мүлікті және мүкәммалды (оның ішінде жиһазды) сатып алу;
3) шаруашылық шығыстар (байланыс қызметіне, коммуналдық қызметке ақы төлеу, ағымдағы және шаруашылық мақсат үшін заттар мен материалдарды сатып алу, тауарды (кеңселік) сатып алу шығыстары, жабдық пен техниканы пайдалану шығыстары);
4) ғимарат пен құрылысжайды реконструкциялау және күрделі (ағымдағы) жөндеу, сондай-ақ ғимарат пен құрылысжайға қызмет көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде зерттеу, тағылымдамалар, курстар өткізуге, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жүргізуге, көрмелерге, семинарларға, ғылыми конференцияларға, қашықтан өткізілетін кеңестерге оның ішінде халықаралық, сондай-ақ Қазақстан мен шет мемлекеттердің бірлескен жұмысына байланысты ел ішіндегі және одан тыс жердегі іссапар шығыстары;
6) банк көрсететін қызмет;
7) мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету үшін электрондық әмиян арқылы соманы енгізу;
8) кіріс жоспарын орындау кезінде табыстың 30 %-на дейінгі мөлшерде қосымша ақы, үстемеақы, сыйлықақы және ынталандыру сипатындағы төлемді белгілеу;
9) мемлекеттік сатып алу шеңберінде көрсетілетін қызметті сатып алу шартының талаптарына сәйкес есептелген тұрақсыздық төлемін төлеу;

10) оплата транспортных услуг;
11) оплата представительских расходов;
12) приобретение (обеспечение) лекарственных средств и медицинских изделий, расходных материалов в соответствии с клиническими протоколами и перечнями лекарственных средств и медицинских изделий в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, закупаемых у единого дистрибьютора на соответствующий год, также аптечек, специализированных лечебных продуктов;
13) питание и оснащение мягким инвентарем пациентов в соответствии с Постановлением № 128;
14) оплата неустойки, начисленной в соответствии с условиями договора закупа услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС;

10) көлік қызметтеріне ақы төлеу;
11) өкілдік шығыстарды төлеу;
12) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде клиникалық хаттамаға және дәрілік заттар мен медициналық бұйым тізбесіне сәйкес бірыңғай дистрибьютордан тиісті жылға сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымды, шығыс материалын, сондай-ақ дәріқобдишаны, арнайы емдік өнімді сатып алу (қамтамасыз ету);
13) № 128 Қаулыға сәйкес пациентті тамақтанумен және жұмсақ мүкәммалмен жабдықтау; 14) ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметті сатып алу шартының талаптарына сәйкес есептелген тұрақсыздық төлемін төлеу;

5) командировочные расходы внутри страны и за ее пределами, связанные с проведением исследований, стажировок, курсов, работ и услуг, участием в выставках, семинарах, научных конференциях, дистанционных советах, в том числе международных, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан, а также проведение совместной работы Казахстана и иностранных государств;

5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде зерттеу, тағылымдамалар, курстар өткізуге, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жүргізуге, көрмелерге, семинарларға, ғылыми конференцияларға, қашықтан өткізілетін кеңестерге оның ішінде халықаралық көрмеге, семинарларға, ғылыми конференцияларға, қашықтан өткізілетін кеңестерге қатысуға, сондай-ақ Қазақстан мен шет мемлекеттердің бірлескен жұмысына байланысты ел ішіндегі және одан тыс жердегі іссапар шығыстары;

11) оплата представительских расходов;
12) приобретение строительных материалов для ремонта аэродромов;
13) приобретение техники средств наземного обеспечения полетов и радиотехнического обеспечения;
14) услуги по ремонту и содержанию аэродромной, авиационной техники и радиотехнического обеспечения;
15) приобретение товарно-материальных ценностей для аэродрома и авиационной техники;
16) услуги по содержанию аэродромов;

11) өкілдік шығыстарды төлеу;
12) әуе айлағын жөндеу үшін құрылыс материалын сатып алу;
13) ұшуды жерүсті қамтамасыз ету және радиотехникалық қамтамасыз ету құралының техникасын сатып алу;
14) әуе айлақтық, авиациялық техниканы жөндеу және күтіп-ұстау және радиотехникалық қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер;
15) әуе айлағы мен авиациялық техника үшін тауар-материалдық құндылықты сатып алу;
16) әуе айлағын күтіп-ұстау бойынша көрсетілетін қызметтер;

17) проведение обучающих семинаров, тренингов, конференций, а также повышение квалификации авиационного персонала согласно Перечню, утвержденного приказом Министра обороны Республики Казахстан от 31 марта 2022 года № 168дсп "Об утверждении Перечня должностей авиационного персонала государственной авиации Республики Казахстан" (далее – Приказ №168дсп)
(111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 141, 144, 149, 157, 159, 161, 165, 169, 414 и 421).

17) "Қазақстан Республикасы мемлекеттік авиациясының қызметшілері лауазымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 31 наурыздағы № 168қбпү бұйрығымен (бұдан әрі - № 168қбпү бұйрығы) бекітілген Тізбеге сәйкес оқытып-үйрету семинарларын, тренингтер, конференциялар өткізу,
сондай-ақ авиация персоналының біліктілігін арттыру
(111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 141, 144, 149, 157, 159, 161, 165, 169, 414 және 421).

1) укрепление материально-технической (учебно-материальной) базы;
2) приобретение оборудования, имущества и инвентаря (в том числе мебели);
3) хозяйственные расходы (оплата услуг связи, коммунальных услуг, приобретение предметов и материалов для текущих и хозяйственных целей, расходы на приобретение товаров (канцелярских), эксплуатационные расходы оборудования и техники);
4) реконструкция и капитальный (текущий) ремонт зданий и сооружений, а также оплата услуг по обслуживанию зданий и сооружений;
5) командировочные расходы внутри страны и за ее пределами, связанные с проведением исследований, стажировок, курсов, работ и услуг, участием в выставках, семинарах, научных конференциях, дистанционных советах, в том числе международных, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан, а также проведение совместной работы Казахстана и иностранных государств;
6) банковские услуги;
7) внесение для обеспечения исполнения договора о государственных закупках и суммы через электронный кошелек;
8) установление доплат, надбавок, премий и выплат стимулирующего характера в размере до 30 % от дохода при выполнении плана дохода;

1) материалдық-техникалық (оқу- материалдық) базаны нығайту;
2) жабдықтарды, мүлікті және мүкәммалды (оның ішінде жиһазды) сатып алу;
3) шаруашылық шығыстар (байланыс қызметін, коммуналдық қызметтерге ақы төлеу, ағымдағы және шаруашылық мақсаттағы заттар мен материалдарды сатып алу, тауарды (кеңселік) сатып алуға шығыстар, жабдықтар мен техникаларды пайдалану шығыстары);
4) ғимараттар мен құрылысжайларды реконструкциялау және күрделі (ағымдағы) жөндеу, сондай-ақ ғимарат пен құрылысжайға қызмет көрсету бойынша қызметтерге ақы төлеу;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде зерттеу, тағылымдамалар, курстар өткізу, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жүргізуге, көрмелерге, семинарларға, ғылыми конференцияларға, қашықтан өткізілетін кеңестерге, оның ішінде халықаралық көрмелерге, семинарларға, ғылыми конференцияларға, қашықтан өткізілетін кеңестерге қатысу, сондай-ақ Қазақстан мен шет мемлекеттердің бірлескен жұмысына байланысты ел ішіндегі және одан тыс жердегі іссапар шығыстары;
6) банктік көрсетілетін қызметтер;
7) мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету үшін соманы электрондық әмиян арқылы енгізу;
8) кіріс жоспарын орындау кезінде табыстың 30 %-ына дейінгі мөлшерде қосымша ақы, үстемеақы, сыйлықақы және ынталандыру сипатындағы төлемді белгілеу;

15) приобретение товарно-материальных ценностей для аэродрома и авиационной техники;
16) услуги по содержанию аэродромов;
17) проведение обучающих семинаров, тренингов, конференций, а также повышение квалификации авиационного персонала согласно Перечню, утвержденного Приказом №168дсп
(111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 141, 144, 149, 157, 159, 161, 162, 165, 169, 414 и 421).
Пункт 2 статьи 24 Закона об обороне и ВС РК и Правила № 622.
РБ
02
1
208
003
000
А61
Услуги, реализуемые в сфере воздушных перевозок военно-транспортной и армейской авиацией при привлечении иными государственными органами и организациями
То же
То же
";
раздел "Услуги, предоставляемые государственными учреждениями Вооруженных Сил, в сфере культуры" изложить в следующей редакции:
"
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями Вооруженных Сил, в сфере культуры
РБ
02
1
208
003
000
А12
Услуги проведения фото-, видеосъемок

15) әуе айлағы мен авиациялық техника үшін тауар-материалдық құндылықты сатып алу;
16) әуе айлақтарын күтіп-ұстау бойынша көрсетілетін қызметтер;
17) оқытып-үйрету семинарларын, тренингтерді, конференциялар өткізу,
сондай-ақ №168қбпү бұйрығымен бекітілген авиация персоналының біліктілігін арттыру
(111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 141, 144, 149, 157, 159, 161, 162, 165, 169, 414 және 421).
ҚР қорғанысы және ҚК туралы Заңның 24-бабы 2-тармағы және № 622 қағидалар.
РБ
02
1
208
003
000
А61
Өзге де мемлекеттік органдар мен ұйымдарды тарту кезінде әскери-көлік және армиялық авиациямен әуе тасымалы саласында іске асырылатын қызметтер
Сол сияқты
Сол сияқты
";
"Қарулы Күштердің мемлекеттік мекемелері ұсынатын мәдениет саласында көрсетілетін қызметтер" бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қарулы Күштердің мемлекеттік мекемелері ұсынатын мәдениет саласында көрсетілетін қызметтер
РБ
02
1
208
003
000
А12
Фото-, бейнетүсірілім бойынша көрсетілетін қызметтер

12) организация и проведение мероприятий военно-патриотического характера с привлечением допризывной молодежи;
13) приобретение памятных сувенирной и типографической продукции, грамот победителям и участникам военно-патриотических и спортивных мероприятий (военно-спортивных и спортивных соревнований и сборов, творческих и интеллектуальных конкурсов и фестивалей, форумов);
14) проведение кофе – брейков и фуршетов для делегаций – участников и лиц, сопровождающих мероприятия;

12) әскерге шақыру жасына дейінгі жастарды тартып, әскери-патриоттық сипаттағы іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу;
13) әскери-патриоттық және спорттық іс-шаралардың (әскери-спорттық және спорттық жарыс пен жиынның, шығармашылық және зияткерлік конкурс пен фестивальдің, форумның) жеңімпаздары мен қатысушыларына естелік кәдесый және типографиялық өнімді, грамотаны сатып алу;
14) іс-шараларға қатысатын делегацияға және олармен бірге жүретін адамдарға кофе-брейктер өткізу;

15) приобретение и пошив формы одежды (костюмы для экскурсоводов, сценические костюмы) для личного состава и участников патриотических мероприятий;
16) обустройство помещений для занятий и проведения военно-патриотических и образовательных мероприятий с допризывной молодежью;
17) аренда помещений, оборудований, приобретение учебных пособий, наглядных материалов для проведения обучения по заказам (заявкам) физических и негосударственных юридических лиц;

15) жеке құрам және патриоттық іс-шараларға қатысушылар үшін киім нысанын (экскурсияны жетекші жүргізушінің костюмі, сахналық костюм) сатып алу және тігу;
16) әскерге шақыру жасына дейінгі жастармен әскери-патриоттық және білім беру іс-шараларын өткізу және өткізу үшін үй-жайларды жайластыру;
17) жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың тапсырысымен (өтінімі) оқыту үшін үй-жайды, жабдықтарды жалға алуға, оқу құралын, көрнекі материалды сатып алу;

18) приобретение оборудования, инвентаря, в том числе музыкальных инструментов, звукового оборудования и расходных материалов (пластики для барабанов, палочки для барабанов, батарейки, жидкости для генератора дыма);
19) ремонт музыкальных инструментов, звукового оборудования и сценических костюмов;
20) реставрация и возведение памятников культуры;
21) закуп экспонатов и музейных ценностей;
22) хранение и реставрация музейных ценностей;

18) жабдықтарды, мүкәммалды, оның ішінде музыкалық аспапты, дыбыстық жабдықтарды және шығыс материалдарын (барабанға пластик, барабанға таяқша, батарея, түтін генераторына сұйықтық) сатып алу;
19) музыкалық аспапты, дыбыстық жабдықтарды және сахналық костюмдерді жөндеу;
20) мәдени ескерткіштерді реставрациялау және тұрғызу;
21) экспонаттар мен мұражай құндылығын сатып алу;
22) мұражай құндылығын сақтау және қалпына келтіру;

5) командировочные расходы внутри страны и за ее пределами, связанные с проведением исследований, стажировок, курсов, работ и услуг, участием в выставках, семинарах, научных конференциях, дистанционных советах, в том числе международных, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан, а также проведение совместной работы Казахстана и иностранных государств;

5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде зерттеулер, тағылымдамалар, курстар өткізу, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жүргізуге, көрмелерге, семинарларға, ғылыми конференцияларға, қашықтан өткізілетін кеңестерге, оның ішінде халықаралық көрмелерге, семинарларға, ғылыми конференцияларға, қашықтан өткізілетін кеңестерге қатысу; сондай-ақ Қазақстан мен шет мемлекеттердің бірлескен жұмысына байланысты ел ішіндегі және одан тыс жердегі іссапар шығыстары;

11) оплата представительских расходов;
12) приобретение расходных материалов, оборудования, имущества, инвентаря и программного обеспечения для проведения работ (услуг);
13) проведение кофе-брейков, приобретение сувенирной продукции, памятных подарков в рамках учений (тренировок), конференций, семинаров, круглых столов, в том числе международных;
14) покрытие расходов по материально-техническому обеспечению, приобретению навигационно-гидрографического, аварийно-спасательного, водолазного оборудования и имущества, сигнальных средств;

11) өкілдік шығыстарды төлеу;
12) жұмыстар (көрсетілетін қызмет) үшін шығыс материалдарын, жабдықтарды, мүлікті, мүкәммалды және бағдарламалық қамтылымды сатып алу;
13) оқу-жаттығу (жаттығу), оның ішінде халықаралық конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер шеңберінде кофе-брейктер өткізу, кәдесый өнімін, естелік сыйлықтар сатып алу;
14) материалдық-техникалық қамтамасыз ету, навигациялық-гидрографиялық, авариялық-құтқару, сүңгуірлік жабдықтар мен мүліктерді, сигналдық құралдарды сатып алу бойынша шығыстарды жабу;

1) укрепление материально-технической (учебно-материальной) базы;
2) приобретение оборудования, имущества и инвентаря (в том числе мебели);
3) хозяйственные расходы (оплата услуг связи, коммунальных услуг, приобретение предметов и материалов для текущих и хозяйственных целей, расходы на приобретение товаров (канцелярских), эксплуатационные расходы оборудования и техники);
4) реконструкция и капитальный (текущий) ремонт зданий и сооружений, а также оплата услуг по обслуживанию зданий и сооружений;
5) командировочные расходы внутри страны и за ее пределами, связанные с проведением исследований, стажировок, курсов, работ и услуг, участием в выставках, семинарах, научных конференциях, дистанционных советах, в том числе международных, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан, а также проведение совместной работы Казахстана и иностранных государств;
6) банковские услуги;
7) внесение для обеспечения исполнения договора о государственных закупках и суммы через электронный кошелек;

1) материалдық-техникалық (оқу- материалдық) базаны нығайту;
2) жабдықтарды, мүлікті және мүкәммалды (оның ішінде жиһазды) сатып алу;
3) шаруашылық шығыстар (байланыс қызметіне, коммуналдық қызметтерге ақы төлеу, ағымдағы және шаруашылық мақсаттағы заттар мен материалдарды сатып алу, тауар (кеңселік) сатып алу шығыстары, жабдықтар мен техникаларды пайдалану шығыстары);
4) ғимараттар мен құрылысжайларды реконструкциялауға және күрделі (ағымдағы) жөндеуге, сондай-ақ ғимарат пен құрылысжайға қызмет көрсету бойынша қызметтерге ақы төлеу;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде зерттеу, тағылымдамалар, курстар өткізу, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жүргізуге, көрмелерге, семинарларға, ғылыми конференцияларға, қашықтан өткізілетін кеңестерге оның ішінде халықаралық көрмелерге, семинарларға, ғылыми конференцияларға, қашықтан өткізілетін кеңестерге қатысу; сондай-ақ Қазақстан мен шет мемлекеттердің бірлескен жұмысына байланысты ел ішіндегі және одан тыс жердегі іссапар шығыстар;
6) банктік көрсетілетін қызметтер;
7) мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету үшін соманы электрондық әмиян арқылы енгізу;

13) проведение кофе-брейков, приобретение сувенирной продукции, памятных подарков в рамках учений (тренировок), конференций, семинаров, круглых столов, в том числе международных;
14) покрытие расходов по материально-техническому обеспечению, приобретению навигационно-гидрографического, аварийно-спасательного, водолазного оборудования и имущества, сигнальных средств;
15) поддержание в рабочем состоянии гидрографического, топогеодезического и гидрометеорологического оборудования (обслуживание, поверка, ремонт, обновление программного обеспечения);

13) оқу-жаттығу (жаттығу), оның ішінде халықаралық конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер шеңберінде кофе-брейктер өткізуге, кәдесый өнімдерін, естелік сыйлықтар сатып алу;
14) материалдық-техникалық қамтамасыз етуге, навигациялық-гидрографиялық, авариялық-құтқару, сүңгуірлік жабдықтар мен мүліктерді, сигналдық құралдарды сатып алу бойынша шығыстарды жабу;
15) гидрографиялық, топогеодезиялық және гидрометеорологиялық жабдықтарды жұмыстық күйінде ұстау (қызмет көрсету, тексеру, жөндеу, бағдарламалық қамтылымды жаңарту);

16) приобретение учебных пособий, наглядных материалов, журналов и книг для учебного процесса и обеспечения работ (услуг);
17) проведение обучающих тренингов, семинаров и конференций (111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 157, 158, 159, 161, 162, 165, 169, 414, 419, 421 и 431).
Пункт 2 статьи 24 Закона об обороне и ВС РК и Правила № 622.
РБ
02
1
208
003
000
А91
Осмотр, ремонт, чистка подводной части корпуса корабля (судна).
То же
То же
";
раздел "Услуги, предоставляемые государственными учреждениями Вооруженных Сил, в сфере морских транспортных перевозок" изложить в следующей редакции:
"
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями Вооруженных Сил, в сфере морских транспортных перевозок
РБ
02
1
208
003
000
А92
Буксировка судов и плавательных средств

16) оқу процесі және жұмыстарды (қызметтерді) қамтамасыз ету үшін оқу құралдарын, көрнекі материалдарды, журналдар мен кітаптарды сатып алу;
17) оқу тренингтерін, семинарлар мен конференциялар өткізу
(111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 157, 158, 159, 161, 162, 165, 169, 414, 419, 421 және 431).
ҚР қорғанысы және ҚК туралы Заңның 24-бабы 2-тармағы және № 622 қағидалар.
РБ
02
1
208
003
000
А91
Корабль (кеме) корпусының суасты бөлігін қарау, жөндеу, тазалау
Сол сияқты
Сол сияқты
";
"Қарулы Күштердің мемлекеттік мекемелері ұсынатын теңіз көлік тасымалы саласында көрсетілетін қызметтер" бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қарулы Күштердің мемлекеттік мекемелері ұсынатын теңіз көлік тасымалы саласында көрсетілетін қызметтер
РБ
02
1
208
003
000
А92
Кемелерді және жүзетін құралдарды тіркеп жүзу

9) оплата неустойки, начисленной в соответствии с условиями договора закупа услуг в рамках государственных закупок;
10) оплата транспортных услуг;
11) оплата представительских расходов;
12) приобретение расходных материалов, оборудования, имущества, инвентаря и программного обеспечения для проведения работ (услуг);
13) проведение кофе-брейков, приобретение сувенирной продукции, памятных подарков в рамках учений (тренировок), конференций, семинаров, круглых столов, в том числе международных;

9) мемлекеттік сатып алу шеңберінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарына сәйкес есептелген тұрақсыздық айыбын төлеу;
10) көлік қызметіне ақы төлеу;
11) өкілдік шығыстарды төлеу;
12) жұмыс (көрсетілетін қызмет) үшін шығыс материалдарын, жабдықтарды, мүлікті, мүкәммалды және бағдарламалық қамтылымды сатып алу;
13) оқу-жаттығу (жаттығу), оның ішінде халықаралық конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер шеңберінде кофе-брейктер өткізу, кәдесый өнімдерін, естелік сыйлықтар сатып алу;

5) командировочные расходы внутри страны и за ее пределами, связанные с проведением исследований, стажировок, курсов, работ и услуг, участием в выставках, семинарах, научных конференциях, дистанционных советах, в том числе международных, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан, а также проведение совместной работы Казахстана и иностранных государств;

5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде зерттеу, тағылымдамалар, курстар өткізуге, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жүргізуге, көрмелерге, семинарларға, ғылыми конференцияларға, қашықтан өткізілетін кеңеске оның ішінде халықаралық көрмелерге, семинарларға, ғылыми конференцияларға, қашықтан өткізілетін кеңестерге қатысуға, сондай-ақ Қазақстан мен шет мемлекеттердің бірлескен жұмысына байланысты ел ішіндегі және одан тыс жердегі іссапар шығыстары;

11) оплата представительских расходов;
12) приобретение оборудования, измерительных приборов, строительных материалов для строительства, реконструкции, капитального, текущего ремонтов инфраструктуры и дорог, а также мебели и металлических конструкций;
13) приобретение автомобильной и специальной техники, а также запасных частей;
14) услуги по ремонту и содержанию оборудования, автомобильной и специальной техники;
15) содержание и повышение материально-технической базы;

11) өкілдік шығыстарды төлеу;
12) инфрақұрылым мен жол салу, реконструкциялау, күрделі, ағымдағы жөндеу үшін жабдықты, өлшеу аспаптарын, құрылыс материалдарын, сондай-ақ жиһаз бен металл конструкцияларды сатып алу; 13) автомобиль және арнайы техниканы, сондай-ақ қосалқы бөлшектерді сатып алу;
14) жабдықты, автомобиль және арнайы техниканы жөндеу және күтіп-ұстау бойынша көрсетілетін қызметтер;
15) материалдық-техникалық базаны күтіп-ұстау және арттыру;

16) приобретение учебных пособий, наглядных материалов, журналов и книг для обеспечения работ (услуг);
17) проведение обучающих тренингов, семинаров и конференций, а также повышение квалификации административного и технического персоналов;
18) приобретение оборудований, материальных средств, мебели и продуктов для организации питания, и содержания гостиниц
(111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 157, 158, 159, 161, 162, 165, 169, 414, 419, 421 и 431).

16) жұмысты (көрсетілетін қызметті) қамтамасыз ету үшін оқу құралдарын, көрнекі материалдарды, журналдарды және кітаптарды сатып алу;
17) оқу тренингтерін, семинарлар мен конференцияларды өткізу, сондай-ақ әкімшілік және техникалық персоналдың біліктілігін арттыру;
18) жабдықты, материалдық құралдарды, жиһазды және тамақтандыруды ұйымдастыру үшін азық-түлікті сатып алу және қонақүйлерді күтіп-ұстау
(111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 157, 158, 159, 161, 162, 165, 169, 414, 419, 421 және 431).

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев