Алатау қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруді ұсыну туралы
Алматы облысы Алатау қалалық мәслихатының 2026 жылғы 5 тамыздағы № 33-87 бірлескен шешімі және Алматы облысы Алатау қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 7 тамыздағы № 325 қаулысы
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 33-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, Қазақстан Ресупбликасының "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Заңының 13-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына және 31-бабының 2-тармағына сәйкес Алатау қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ және Алатау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алатау қаласы азаматтарының келесі жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) тегін жол жүру құқығы берілсін:
1) Бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
2) 70 жастан асқан зейнеткерлерге;
3) 23 жасқа дейінгі жетім балалар;
4) Орта (мектеп), техникалық және кәсіптік білім (колледж) оқушыларына, жазғы демалысты қоспағанда;
5) Көп балалы аналар (төрт балалы және одан да көп, 18 жасқа толмаған);
6) Ұлы Отан Соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және оларға теңестiрiлген адамдарға.
2. Алатау қаласы азаматтарының мынадай жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көліктегі (таксиден басқа) тариф құнының елу пайызы көлемінде жеңілдетілген жол жүру құқығы берілсін:
1) Үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
2) Он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларды алып жүретін адамдарға.
3. Қаржыландыру көзі Алатау қаласының бюджеті болып айқындалсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алатау қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бірлескен шешім және қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алатау қаласы мәслихатының төрағасы ____________Р. Абилова
Алатау қаласының әкімі ____________А. Утенов

О предоставлении льгот на проезд в городском общественном транспорте (кроме такси) отдельным категориям нуждающихся граждан города Алатау
Совместное решение маслихата города Алатау Алматинской области от 5 августа 2026 года № 33-87 и постановление акимата города Алатау Алматинской области от 7 августа 2026 года № 325
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 33 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 13 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республики Казахстан", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 и пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" маслихат города Алатау РЕШИЛ и акимат города Алатау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Предоставить право на льготный бесплатный проезд на городском общественном транспорте (кроме такси) следующим отдельным категориям граждан города Алатау:
1) лицам с инвалидностью первой и второй группы;
2) пенсионерам в возрасте 70 лет и старше;
3) дети-сироты до 23 лет;
4) учащихся среднего (школы), технического и профессионального образования (колледж), за исключением летних каникул;
5) многодетные матери (четверо детей и более, до 18 лет);
6) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним.
2. Предоставить право на льготный проезд пятьдесят процентов от стоимости тарифа на городском общественном транспорте (кроме такси) следующим отдельным категориям граждан города Алатау:
1) лицам с инвалидностью третьей группы;
2) лицам, сопровождающим детей с инвалидностью до восемнадцати лет.
3. Определить источником финансирования бюджет города Алатау.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного решения и постановления возложить на курирующего заместителя акима города Алатау.
5. Настоящее совместное решение и постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Алатау ____________Р. Абилова
Аким города Алатау ____________А. Утенов