О внесении изменений в решение Райымбекского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № 50-266 "О бюджете Райымбекского района на 2026-2028 годы"
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 9 апреля 2026 года № 56-291
Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Райымбекского районного маслихата "О бюджете Райымбекского района на 2026-2028 годы" от 25 декабря 2025 года № 50-266 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 220929) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 7 752 659 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 158 694 тысяч тенге;
неналоговые поступления 8 360 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 355 тысяч тенге
поступления трансфертов 6 585 250 тысяч тенге;
2) затраты 7 754 246 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 61 472 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 194 625 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 133 153 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 63 059 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 63 059 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 194 625 тысяч тенге;
погашение займов 133 153 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 103 189 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, бюджету, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму, инновационному развитию, промышленности, строительству, транспорту, связи, энергетике, жилищно-коммунальному хозяйству, сельскому хозяйству и регулированию земельных отношений, охране окружающей среды, эффективному использованию природных ресурсов".
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Вр. и.о. председателя районного маслихата Б. Сыдыкбаев
Приложение к решению
Райымбекского районного
маслихата от 09 апреля
2026 года № 56-291
Приложение 1 к решению
Райымбекского районного
маслихата от 25 декабря
2025 года № 50-266
"О бюджете Райымбекского района

Райымбек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 50-266 "Райымбек ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2026 жылғы 9 сәуірдегі № 56-291 шешімі
Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Райымбек аудандық мәслихатының "Райымбек ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 50-266 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 220929 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1). кірістер 7 752 659 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 158 694 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 8 360 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 355 мың теңге;
трансферттер түсімдері 6 585 250 мың теңге;
2) шығындар 7 754 246 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 61 472 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 194 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 133 153 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 63 059 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 63 059 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері 194 625 мың теңге;
қарыздарды өтеу 133 153 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 103 189 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм, инновациялық даму, өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуникация, энергетика, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, ауылшаруашылығы және жер қатынастарын реттеу, қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды тиімді пайдалану жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасының м.у.а. Б. Сыдықбаев
Райымбек аудандық мәслихатының
2026 жылғы 9 сәуірдегі
№ 56-291
шешіміне қосымша
Райымбек аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
"Райымбек ауданының

59 192
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
59 192
02
Оборона
60 246
1
Военные нужды
14 724
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 724
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14 724
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
45 522
122
Аппарат акима района (города областного значения)
45 522
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
45 522
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
4 000
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
489 534
1
Социальное обеспечение
79 305
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
79 305
005
Государственная адресная социальная помощь
79 305
2
Социальная помощь
274 137
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
274 137
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40 006
006
Оказание жилищной помощи
2 082
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
30 416
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся
2 594
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
108 597
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
90 442
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
136 092
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
134 092
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

59 192
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 192
02
Қорғаныс
60 246
1
Әскери мұқтаждар
14 724
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
14 724
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14 724
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
45 522
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
45 522
007
Аудандық ( қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
45 522
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
4 000
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 000
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
4 000
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
489 534
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
79 305
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
79 305
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
79 305
2
Әлеуметтік көмек
274 137
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
274 137
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40 006
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 082
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
30 416
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 594
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
108 597
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
90 442
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
136 092
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
134 092
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер