О внесении изменений в решение Карасайского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № 48-3 "О бюджете Карасайского района на 2026-2028 годы"
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 17 марта 2026 года № 51-3
Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Карасайского района "О бюджете Карасайского района на 2026-2028 годы" от 25 декабря 2025 года №48-3 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 119 589 197 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 95 379 926 тысяч тенге;
неналоговые поступления 288 189 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 320 642 тысячи тенге;
поступления трансфертов 21 600 440 тысяч тенге;
2) затраты 120 394 059 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 97 226 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 242 200 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 144 974 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобритение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 902 088 тысяч тенге;

Қарасай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 48-3 "Қарасай ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2026 жылғы 17 наурыздағы № 51-3 шешімі
Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасай ауданы мәслихатының "Қарасай ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 25 желтоқсандағы №48-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімінің 1-тармағы жаңа редакцияда жариялансын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 119 589 197 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 95 379 926 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 288 189 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 2 320 642 мың теңге;
трансферттер түсімі 21 600 440 мың теңге;
2) шығындар 120 394 059 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 97 226 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 242 200 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 144 974 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 902 088 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 902 088 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 242 200 тысяч тенге;
погашение займов 222 416 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 882 304 тысячи тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Карасайского районного маслихата Б. Айнабеков

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 902 088 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 242 200 мың теңге;
қарыздарды өтеу 222 416 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 882 304 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының төрағасы Б. Айнабеков

509 177
003
Поддержка культурно-досуговой работы
509 177
2
Спорт
157 364
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
157 364
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
143 675
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 771
010
Подготовка членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта и их участие в областных спортивных соревнованиях
10 918
3
Информационное пространство
193 316
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
36 319
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
36 319
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
156 997
006
Функционирование районных (городских) библиотек
155 643
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 354
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
73 299
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
45 277
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
42 277
006
Капитальные расходы государственного органа
3 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
28 022
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
28 022
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
60 570
1
Топливо и энергетика
60 570
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
60 570
009
Развитие теплоэнергетической системы
60 570
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
2 491 914
1
Сельское хозяйство
36 624
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
36 624
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
33 024
006
Капитальные расходы государственного органа
3 600
6
Земельные отношения
2 376 816
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
2 376 816
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
69 703
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы

509 177
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
509 177
2
Спорт
157 364
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
157 364
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
143 675
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 771
010
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
10 918
3
Ақпараттық кеңiстiк
193 316
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
36 319
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
36 319
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
156 997
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуі
155 643
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
1 354
9
Мәдениет спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
73 299
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
45 277
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 277
006
Мемлекеттiк органның күрделі шығыстары
3 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
28 022
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 022
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
60 570
1
Отын және энергетика
60 570
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
60 570
009
Жылу энергетикалық жүйені дамыту
60 570
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
2 491 914
1
Ауыл шаруашылығы
36 624
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
36 624
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 024
006
Мемлекеттiк органның күрделі шығыстары
3 600
6
Жер қатынастары
2 376 816
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
2 376 816
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 703
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерация-ларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу