О переименовании улиц населенных пунктов по Алдабергеновскому сельскому округу
Решение и.о. акима Алдабергеновского сельского округа Ескельдинского района области Жетісу от 30 марта 2026 года № 3
В соответствии с пунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года № 2572-ХІІ "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахста", ст. 35, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении" и на основании заключения Ономастической комиссии области Жетісу от 11 мая 2023 года и.о. акима Алдабергеновского сельского округа РЕШИЛ:
1. Переименовать улицы в селах Алдабергеново, Жаналык, Алдабергеновского сельского округа Ескельдинского района:
Село Алдабергеново:
1) улица Ленина на улицу "Көшкінбай Жанатұлы";
Село Жаналык:
1) улица Молодежная на улицу "Жастар";
2. Контроль за исполнением данного решения возлагается на заместителя акима Алдабергеновского сельского округа А.Б. Татиева.
3. Отменить решение № 5 акима Алдабергеновского сельского округа от 12 июня 2023 года.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня его регистрации в органах юстиции и подлежит исполнению через десять календарных дней после даты его первой официальной публикации.
И.о. акима Алдабергеновского сельского округа А. Татиев

Алдабергенов ауылдық округіне қарасты елді мекендерінің көшелерінің атауларын өзгерту туралы
Жетісу облысы Ескелді ауданы Алдабергенов ауылдық округі әкімінің м.а. 2026 жылғы 30 наурыздағы № 3 шешімі
Қазақстан Республикасының "Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35, 37 бабы, "Қазақстан Республикасының әкімшілік аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы № 2572-ХІІ Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 4) тармақшасына сәйкес және 2023 жылы 11 мамырдағы Жетісу облысының ономастикалық комиссиясының қорытындысы негізінде, тиісті аумақ халқының пікірін ескере отырып, Алдабергенов ауылдық округі әкімінің м.а. ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Ескелді ауданы, Алдабергенов ауылдық округіне қарасты, Алдабергенов, Жаңалық ауылдарындағы көшелердің атаулары төмендегідей өзгертілсін:
Алдабергенов ауылы бойынша:
1) Ленин көшесі "Көшкінбай Жанатұлы" көшесіне;
Жаңалық ауылы бойынша:
1) Молодежный көшесі "Жастар" көшесіне;
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алдабергенов ауылдық округі әкімінің орынбасары А.Б. Татиевқа жүктелсін.
3. 2023 жылғы 12 маусымдағы Алдабергенов ауылдық округі әкімінің № 5 шешімнің күші жойылсын.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алдабергенов ауылдық округі әкімінің м.а. А. Татиев