Об утверждении ставок платы за пользование водными ресурсами поверхностных водных объектов по Алматинской области на 2026 год
Решение Алматинского областного маслихата от 5 августа 2026 года № 53-314
В соответствии со статьей 628 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и подпунктом 1) пункта 1 статьи 26 Водного кодекса Республики Казахстан, Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:

Алматы облысының жерүсті су объектілерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін 2026 жылға арналған төлемақы мөлшерлемелерін бекіту туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2026 жылғы 5 тамыздағы № 53-314 шешімі
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 628-бабына және Қазақстан Республикасы Су кодексінің 26-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алматы облыстық маслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:

1. Утвердить ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных водных объектов по Алматинской области на 2026 год согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня подписания.
И.о. Председателя маслихата М. Бигельдиев
Приложение к решению Алматинского областного маслихата № 53-314 от 5 августа 2026 года
Ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных водных объектов по Алматинской области на 2026 год
Вид специального водопользования
Единица измерения
Ставка платы
на 2026 год, тенге
Бассейн озер Балхаш и Алаколь
1.
Жилищно-эксплуатационные и коммунальные услуги
тенге/ 1000 м3

1. Алматы облысының жерүсті су объектілерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін 2026 жылға арналған төлемақы мөлшерлемелері осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы шешім қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Мәслихат төрағасы м.а. М. Бигелдиев
Алматы облыстық мәслихатының 2026 жылғы 5 тамыздағы № 53-314 шешіміне қосымша
Алматы облысының жерүсті су объектілерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін 2026 жылға арналған төлемақы мөлшерлемелері
Арнаулы су пайдалану түрі
Өлшем бірлігі
2026 жылға төлемақы мөлшерлемелері, теңге
Балқаш және Алакөл көлдері бассейні
1.
Тұрғын үй пайдалану және коммуналдық қызметтер
теңге/1000 есептегенде текше метр