О внесении изменений в решение Шалкарского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 566 "Об утверждении бюджета Жанаконысского сельского округа на 2026-2028 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22 мая 2026 года № 650
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 566 "Об утверждении бюджета Жанаконысского сельского округа на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Жанаконысского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 49113,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8537,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 380,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40187,0 тысяч тенге;
2) затраты – 49807,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -694,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 694,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 694,3 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в бюджете сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 40187,0 тысяч тенге.
Распределение суммы целевого текущего трансферта определяется на основании решения акима Жанаконысского сельского округа.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
Ж. Шамбалаев
Приложение к решению
Шалкарского районного
маслихата от 22 мая
2026 года № 650
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 24 декабря
2025 года № 566
Бюджет Жанаконысского сельского округа на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Шалқар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 566 "2026-2028 жылдарға арналған Жаңақоныс ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2026 жылғы 22 мамырдағы № 650 шешімі
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 566 "2026-2028 жылдарға арналған Жаңақоныс ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жаңақоныс ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49113,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8537,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 380,7 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 40187,0 мың теңге;
2) шығындар – 49807,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -694,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 694,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 694,3 мың теңге.";
4 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен 40187,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферт сомасын бөлу Жаңақоныс ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
Ж. Шамбалаев
Шалқар аудандық
мәслихатының
2026 жылғы 22 мамырдағы
№ 650 шешіміне қосымша
Шалқар аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
24 желтоқсандағы № 566
шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Жаңақоныс ауылдық округ бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер