О внесении изменений в решение Темирского районного маслихата от 29 декабря 2025 года № 400 "Об утверждении бюджета Аксайского сельского округа на 2026–2028 годы"
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 3 марта 2026 года № 424
Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темирского районного маслихата от 29 декабря 2025 года № 400 "Об утверждении бюджета Аксайского сельского округа на 2026–2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аксайского сельского округа на 2026–2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 83 378 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 570 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 780 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 68 878 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 41 249 тысяч тенге;
2) затраты – 83 563,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 185,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 185,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 185,9 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в бюджете Аксайского сельского округа на 2026 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 27 629 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Аксайского сельского округа.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение к решению
Темирского районного
маслихата от 3 марта
2026 года № 424
Приложение 1 к решению
Темирского районного
маслихата от 29 декабря
2025 года № 400
Бюджет Аксайского сельского округа на 2026 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Темір аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 400 "2026–2028 жылдарға арналған Ақсай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2026 жылғы 3 наурыздағы № 424 шешімі
Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Темір аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 400 "2026–2028 жылдарға арналған Ақсай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026–2028 жылдарға арналған Ақсай ауылдық округ бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 83 378 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 570 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 780 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 150 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 68 878 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 41 249 мың теңге;
2) шығындар – 83 563,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –185,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 185,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 185,9 мың теңге.";
5–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2026 жылға арналған Ақсай ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен 27 629 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Ақсай ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
2. Көрсетілген шешімдегі 1–қосымша осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының
2026 жылғы 3 наурыздағы
№ 424 шешіміне қосымша
Темір аудандық мәслихатының
2025 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 400 шешіміне 1–қосымша
2026 жылға арналған Ақсай ауылдық округ бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер