О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2025 года № 298 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Актюбинского областного маслихата от 30 января 2026 года № 306
Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 10 декабря 2025 года № 298 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить областной бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год, в следующих объемах:
1) доходы – 469 757 530,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 87 693 052,2 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 14 417 316,5 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 030 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 20 410 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 347 236 131,9 тысяча тенге;
2) затраты – 470 820 672,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -19 979 666,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 11 037 863 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 31 017 529,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 500 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 500 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 18 416 525,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -18 416 525,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 9 021 287 тысяч тенге;
погашение займов – 30 677 955,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 240 143,5 тысячи тенге.
пункт 10:
дополнить подпунктами 11), 12), 13) и 14) следующего содержания:
"11) организацию отлова и уничтожения бродячих собак и кошек;
12) временное содержание безнадзорных и бродячих животных;
13) идентификацию безнадзорных и бродячих животных;
14) вакцинацию и стерилизацию бродячих животных.";
дополнить пунктом 10-1. следующего содержания:

Облыстық мәслихаттың 2025 жылғы 10 желтоқсандағы № 298 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2026 жылғы 30 қаңтардағы № 306 шешімі
Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2025 жылғы 10 желтоқсандағы № 298 "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 469 757 530,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 87 693 052,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 417 316,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 030 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 20 410 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 347 236 131,9 мың теңге;
2) шығындар – 470 820 672,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -19 979 666,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 11 037 863 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 31 017 529,7 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 500 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 500 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 18 416 525,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 18 416 525,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 9 021 287 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 30 677 955,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 240 143,5 мың теңге.";
10-тармақ:
мынадай мазмұндағы 11), 12), 13) және 14) тармақшалармен толықтырылсын:
"11) қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыруға;
12) қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстауға;
13) қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіруге;
14) қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыруға.";
мынадай мазмұндағы 10-1. тармақпен толықтырылсын:

"10-1. Учесть в областном бюджете на 2026 год кредитование районных (города областного бюджета) бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
Распределение указанных сумм кредитования определяется на основании постановления акимата области.";
2. Приложения 1, 2 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Исполняющий обязанности
председателя областного маслихата
Н. МАХАМБЕТОВ
Приложение 1 к решению
областного маслихата
от 30 января 2026 года № 306
Приложение 1 к решению
областного маслихата
от 10 декабря 2025 года № 298
Областной бюджет на 2026 год
Категория
Сумма (тыс. тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

"10-1. 2026 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру көзделсін.
Аталған кредит беру сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
2. Көрсетілген шешімге 1, 2 және 5-қосымшалар осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жана редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат төрағасының
міндетін атқарушы
Н. МАХАМБЕТОВ
Облыстық мәслихаттың
2025 жылғы 30 қаңтардағы
№ 306 шешіміне 1-қосымша
Облыстық мәслихаттың
2025 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 298 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған облыстық бюджет
санаты
Сомасы (мың теңге)
сыныбы
ішкі сыныбы
АТАУЫ
1
2
3
4
5
I. Кірістер

4 110 656
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
15 803 564
1
Социальное обеспечение
6 891 038
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 339 507
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
883 889
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 240 644
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
927 940
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 283 301
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
3 733
261
Управление образования области
595 084
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
487 375
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
107 709
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 956 447
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 956 447
2
Социальная помощь
8 235 009
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 235 009
068
Программа занятости
8 235 009
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
677 517
256
Управление координации занятости и социальных программ области
588 239
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
322 815
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
17 204
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
248 220
263
Управление внутренней политики области
45 869
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

4 110 656
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
15 803 564
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 891 038
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 339 507
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
883 889
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 240 644
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
927 940
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 283 301
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
3 733
261
Облыстың білім басқармасы
595 084
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
487 375
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
107 709
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 956 447
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 956 447
2
Әлеуметтiк көмек
8 235 009
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 235 009
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
8 235 009
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
677 517
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
588 239
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
322 815
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
17 204
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
248 220
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
45 869
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту

446 373
002
Субсидирование развития семеноводства
400 000
003
Капитальные расходы государственного органа
10 000
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
383 000
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
850 000
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
5 000
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
3 850
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
540 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
46 760
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 231
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
500 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 318 248
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
38 666
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 200 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 005 130
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
400 000
719
Управление ветеринарии области
6 866 173
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
205 565
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
18 976
009
Организация санитарного убоя больных животных
26 143
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
5 859
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
90 000
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
227 787
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 987 029
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

446 373
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
400 000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 000
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
383 000
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
850 000
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
5 000
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
3 850
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
540 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
46 760
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
6 231
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
500 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 318 248
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
38 666
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 200 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 005 130
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
400 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
6 866 173
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
205 565
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
18 976
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
26 143
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
5 859
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
90 000
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
227 787
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 987 029
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

605 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
6 300 000
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
38 666
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 319 645
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 130 248
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
600 000
719
Управление ветеринарии области
5 445 856
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
207 981
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
18 976
009
Организация санитарного убоя больных животных
26 143
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
92 250
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
120 000
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
227 787
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 987 029
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 610 500
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 100
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
44 743
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
106 347
2
Водное хозяйство
382 020
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
132 020
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
132 020
255
Управление сельского хозяйства области

605 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
6 300 000
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
38 666
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 319 645
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 130 248
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
600 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
5 445 856
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
207 981
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
18 976
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
26 143
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
92 250
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
120 000
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
227 787
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 987 029
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 610 500
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 100
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
44 743
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
106 347
2
Су шаруашылығы
382 020
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
132 020
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
132 020
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы

008
Погашение долга местного исполнительного органа
Целевой индикатор:
Обеспечение своевременного исполнения финансовых обязательств местного исполнительного органа, %
100
Конечный результат:
Обеспечение выполнения местным исполнительным органом области долговых обязательств по погашению долга, %
100
009
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
Целевой индикатор:
Исполнение плана приватизации, %
100
100
100
Конечный результат:
Проведение оценки объекта приватизации, ед.
78
78
78
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
Целевой индикатор:
Обеспечение своевременного исполнения финансовых обязательств местного исполнительного органа, %
100
Конечный результат:
Обеспечение своевременного исполнения финансовых обязательств местного исполнительного органа, %
100
012
Резерв местного исполнительного органа области
013
Капитальные расходы государственного органа
Целевой индикатор:
Уровень материально-технической оснащенности, %
100
Конечный результат:
Уровень материально-технической оснащенности, %
100
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
Целевой индикатор:
Обеспечение своевременного исполнения финансовых обязательств местного исполнительного органа, %
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение выполнения местным исполнительным органом области долговых обязательств перед республиканским бюджетом по погашению основного долга, %
100
100
100
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
Целевой индикатор:
Обеспечение своевременного исполнения финансовых обязательств местного исполнительного органа, %
100
100
100
Конечный результат:
Своеврменное осуществление платежей по выплате вознаграждений и прочих платежей, вытекающих из условий заимствования, %
100
100
100
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
Целевой индикатор:
Обеспечение своевременного исполнения финансовых обязательств местного исполнительного органа, %
100
Конечный результат:
Своеврменное осуществление платежей по выплате вознаграждений и прочих платежей, вытекающих из условий заимствования, %
100
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Целевой индикатор:
Обеспечение своевременного исполнения финансовых обязательств местного исполнительного органа, %
100
Конечный результат:
Своеврменное осуществление платежей по выплате вознаграждений и прочих платежей, вытекающих из условий заимствования, %
100

008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
Нысаналы индикатор:
Жергілікті атқарушы органның қаржылық міндеттемелерін уақытылы орындауын қамтамасыз ету, %
Түпкілікті нәтиже:
Облыстың жергілікті атқарушы органының қарызды өтеу бойынша "инвестор" алдындағы борыштық міндеттемелерін орындауын қамтамасыз ету, %
100
009
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
Нысаналы индикатор:
Жекешелендіру жоспарының орындалуы, %
Түпкілікті нәтиже:
Жекешелендіру нысанына бағалау жүргізу, бірлік
78
78
78
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
Нысаналы индикатор:
Жергілікті атқарушы органның қаржылық міндеттемелерін уақытылы орындауын қамтамасыз ету, %
100
Түпкілікті нәтиже:
Жергілікті атқарушы органның қаржылық міндеттемелерін уақытылы орындауын қамтамасыз ету, %
100
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету үлесі, %
100
Түпкілікті нәтиже:
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету үлесі, %
100
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
Нысаналы индикатор:
Жергілікті атқарушы органның қаржылық міндеттемелерін уақытылы орындауын қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Облыстық жергілікті атқарушы органның республикалық бюджет алдындағы негізгі қарызды өтеу жөніндегі борыштық міндеттемелерін орындауын қамтамасыз ету, %
100
100
100
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
Нысаналы индикатор:
Жергілікті атқарушы органның қаржылық міндеттемелерін дер уақытында орындауын қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Облыстық жергілікті атқарушы органның республикалық бюджет алдындағы қарызды өтеу бойынша борыштық міндеттемелерін орындауын қамтамасыз ету, %
100
100
100
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
Нысаналы индикатор:
Жергілікті атқарушы органның қаржылық міндеттемелерін уақытылы орындауын қамтамасыз ету, %
100
Түпкілікті нәтиже:
Жергілікті атқарушы органның қаржылық міндеттемелерін уақытылы орындауын қамтамасыз ету, %
100
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
Нысаналы индикатор:
Жергілікті атқарушы органның қаржылық міндеттемелерін уақытылы орындауын қамтамасыз ету, %
100
Түпкілікті нәтиже:
Жергілікті атқарушы органның қаржылық міндеттемелерін уақытылы орындауын қамтамасыз ету, %
100

718
Управление государственных закупок области
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
Конечный результат:
Количество разработанных технико-экономических обоснований (ТЭО)
2
1
1
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
Конечный результат:
Количество полученных экспертиз по проектам
ТЭО – 5 проекта, ФЭО – 6 проекта и ГЧП – 4 проекта
ТЭО – 2 проекта, ФЭО – 2 проекта и ГЧП – 4 проекта
ТЭО – 2 проекта, ФЭО – 2 проекта и ГЧП – 4 проекта
269
Управление по делам религий области
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере религиозной деятельности на местном уровне
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
Целевой индикатор:
Охват населения мероприятиями по профилактике религиозного экстремизма и терроризма, а также укрепление межконфессионального согласия
100
100
100
Конечный результат:
Охват населения региона информационно-разъяснительными и профилактическими мероприятиями в сфере религий, чел.
66 000
68 000
70000
773
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
Целевой индикатор:
Исполнения всеобщей воинской обязанности, чел.
2 621
2 621
2 621
Конечный результат:
Исполнения всеобщей воинской обязанности, чел.
2 621
2 621
2 621
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона областного масштаба
Целевой индикатор:
Подготовка территориальной обороны областного масштаба, %
100
100
100
Конечный результат:
Подготовка территориальной обороны областного масштаба, %
100
100
100
287
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, гражданской обороны, финансируемый из областного бюджета

718
Облыстың мемлекеттік сатып алу басқармасы
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
Түпкілікті нәтиже:
Әзірленген техникалық-экономикалық негіздемелердің (ТЭН) саны
2
1
1
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
Түпкілікті нәтиже:
Жобалар бойынша алынған сараптамалардың саны
ТЭН – 5 жоба, ҚЭН – 6 жоба және МЖС – 4 жоба
ТЭН – 2 жоба, ҚЭН – 2 жоба және МЖС – 4 жоба
ТЭН – 2 жоба, ҚЭН – 2 жоба және МЖС – 4 жоба
269
Облыстың дін істері басқармасы
001
Жергілікті деңгейде дін істер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Нысаналы индикатор:
Басқарма аппаратын қамтамасыз ету және қызметін жүргізу бойынша міндеттемелердің уақытылы орындалуы, %
100
100
100
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
Нысаналы индикатор:
Діни экстремизм мен терроризмнің алдын алу, сондай-ақ конфессияаралық келісімді нығайтуға бағытталған іс-шаралармен халықты қамту
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Аймақтағы халықты дін саласындағы ақпараттық-түсіндіру және алдын алу іс-шараларымен қамту, адам саны
66 000
68 000
70000
773
Облыстың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру даярлығы, аумақтық қорғаныс және азаматтық қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
Нысаналы индикатор:
Жалпыға бірдей әскери міндетті өтеу, адам саны
2 621
2 621
2 621
Түпкілікті нәтиже:
Жалпыға бірдей әскери міндетті өтеу, адам саны
2 621
2 621
2 621
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және облыс ауқымдағы аумақтық қорғаныс
Нысаналы индикатор:
Аймақтық деңгейдегі аумақтық қорғанысты дайындау, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Аймақтық деңгейдегі аумақтық қорғанысты дайындау, %
100
100
100
287
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы

005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
Целевой индикатор:
Охват всех школьников области бесплатными учебниками, %
100
100
100
Конечный результат:
Охват всех школьников области бесплатными учебниками, %
100
100
100
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Целевой индикатор:
Доля обучающихся специализированных школ - призеров республиканских и международных олимпиад и научных соревнований школьников от общего числа участников специализированных организациях образования области, %
48
48,5
49
Конечный результат:
Доля обучающихся специализированных школ - призеров республиканских и международных олимпиад и научных соревнований школьников от общего числа участников специализированных организациях образования области, %
48
48,5
49
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
Целевой индикатор:
Охват творческих детей через конкурсы чтецов литературного жанра, музыкальные фестивали, конкурсы изобразительного и прикладного искусства, количество детей
3 284
3 924
4 025
Конечные результаты:
Количесто детей участвующих в республиканской олимпиаде по общеобразовательным предметам среди 9-11 классов
132
132
134
Количество детей участвующих в конкурсах по исследовательским проектам
30
32
34
Количество детей участвующих юниорскими олимпиадами среди 7-8 классов
24
24
26
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
Целевой индикатор:
Охват детей с ограниченными возможностями развития специальной психолого-педагогической поддержкой и ранней коррекцией, %
100
100
100
Конечный результат:
Охват детей с ограниченными возможностями развития специальной психолого-педагогической поддержкой и ранней коррекцией, %
100
100
100
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
Целевой индикатор:
Доля детей и подростков с проблемами развития, обеспеченных реабилитацией и социальной адаптацией от общего количества, %
10
12
13,3
Конечный результат:
Доля детей и подростков с проблемами развития, обеспеченных реабилитацией и социальной адаптацией от общего количества, %
10
12
13,3
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
Целевой индикатор:
Доля воспитанников организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, от общего числа детей данной категории, %
6,1
5,8
5,7
Конечный результат:
Доля воспитанников организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, от общего числа детей данной категории, %
6,1
5,8
5,7

005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
Нысаналы индикатор:
Облыстың барлық мектеп оқушыларын тегін оқулықтармен қамтамасыз ету деңгейі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Облыстың барлық мектеп оқушыларын тегін оқулықтармен қамтамасыз ету деңгейі, %
100
100
100
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Нысаналы индикатор:
Облыс бойынша мамандандырылған білім беру ұйымдарындағы республикалық және халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жарыстардың жеңімпаздары болып табылатын мамандандырылған мектеп оқушыларының үлесі, %
48
48,5
49
Түпкілікті нәтиже:
Облыс бойынша мамандандырылған білім беру ұйымдарындағы республикалық және халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жарыстардың жеңімпаздары болып табылатын мамандандырылған мектеп оқушыларының үлесі, %
48
48,5
49
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
Нысаналы индикатор
Өнер сайыстары, әдеби жанрдағы оқушылар конкурстары, музыкалық фестивальдар, көркем және қолданбалы өнер конкурстары арқылы шығармашыл балалардың қамтылу көрсеткіші, балалар саны
3284
3924
4025
Түпкілікті нәтиже:
9-11 сынып оқушылары арасында республикалық олимпиадаға қатысқан балалар саны
132
132
134
Зерттеу жобалары бойынша өткізілетін конкурстарға қатысатын балалар саны
30
32
34
7-8 сыныптар арасында өтетін жасөспірімдер олимпиадасына қатысатын балалар саны
24
24
26
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
Нысаналы индикатор
Оқуда ерекше қажеттіліктері бар балаларды арнайы психолого-педагогикалық қолдау және ерте түзету шараларымен қамту үлесі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Оқуда ерекше қажеттіліктері бар балаларды арнайы психолого-педагогикалық қолдау және ерте түзету шараларымен қамту үлесі, %
100
100
100
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
Нысаналы индикатор
Дамудағы балалар мен жасөспірімдердің, жалпы санына шаққанда, оңалту және әлеуметтік бейімделумен қамтылу үлесі, %
10
12
13,3
Түпкілікті нәтиже:
Дамудағы балалар мен жасөспірімдердің, жалпы санына шаққанда, оңалту және әлеуметтік бейімделумен қамтылу үлесі, %
10
12
13,3
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
Нысаналы индикатор
Балалар үйінде тәрбиеленушілердің және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар санынан алатын үлесі, %
6,1
5,8
5,7
Түпкілікті нәтиже:
Балалар үйінде тәрбиеленушілердің және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар санынан алатын үлесі, %
6,1
5,8
5,7

019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
Целевой индикатор:
Доля организаций образования, принявших участие в конкурсах на присуждение грантов, от общего числа организаций данной категории, %
4,5
4,7
5
Конечный результат:
Присуждение грантов за высокие показатели в работе - не менее 1 организации
4
4
4
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
Целевой индикатор:
Охват молодежи бесплатным обучением в колледжах по востребованным специальностям (выпускники 9-х классов), %
100
100
100
Конечные результаты:
Доля трудоустроенных выпускников в первый год после окончания организаций ТиПО, %
83
85
87
Доля колледжей, внедривших систему оценивания WorldSkills в учебный процесс организаций ТиПО, %
100
100
100
Доля организаций образования ТиПО, создавших условия для инклюзивного образования, %
100
100
100
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
Целевой индикатор:
Доля педагогов, прошедших курсы повышения квалификации, от общего количества педагогов, %
68
74
77
Конечные результаты:
Доля педагогов дошкольных организаций, прошедших курсы повышения квалификации, %
70,9
76,1
81,3
Доля педагогов с квалификационным уровнем педагога-мастера, педагога-исследователя, педагога-эксперта и педагога-модератора от общего количества педагогов организаций среднего образования, %
79
84
87
Доля специалистов, привлеченных с производства, от общего количества преподавателей специальных дисциплин и мастеров производственного обучения государственных организаций ТиПО, %
12
13
14
055
Дополнительное образование для детей и юношества
Целевой индикатор:
Охват детей дополнительным образованием, %
97,7
100
100
Конечные результаты:
Охват детей дополнительным образованием, %
97,7
100
100
Доля обучающихся, вовлеченных в организованную общественную деятельность, в том числе через ученическое самоуправление и дебатное движение с целью повышения уровня гражданственности и патриотизма, %
50
55
60
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
Целевой индикатор:
Обеспечение региона квалифицированными специалистами с высшим и послевузовским образованием, а также предоставление мер социальной поддержки обучающимся в рамках гранта акимата, количество студентов
148
148
148
Конечный результат:
Обеспечение региона квалифицированными специалистами с высшим и послевузовским образованием, а также предоставление мер социальной поддержки обучающимся в рамках гранта акимата, количество студентов
148
148
148

019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
Нысаналы индикатор
Білім беру ұйымдарының гранттар ұсыну конкурстарына қатысқан ұйымдардың жалпы санынан қатынасы, %
4,5
4,7
5
Түпкілікті нәтиже:
Жұмыста жоғары көрсеткіштерге қол жеткізгені үшін гранттар беру, кемінде 1 ұйымға
4
4
4
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Нысаналы индикатор
Жастарды колледждерде сұранысқа ие мамандықтар бойынша тегін оқытумен қамту (9-сынып түлектері), %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер
ТжКБ ұйымдарын бітіргеннен кейінгі бірінші жылы жұмысқа орналастырылған түлектердің үлесі, %
83
85
87
ТжКБ ұйымдарының оқу процесіне WorldSkills бағалау жүйесін енгізген колледждердің үлесі, %
100
100
100
Инклюзивті білім беру үшін жағдай жасаған ТжКБ білім беру ұйымдарының үлесі, %
100
100
100
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
Нысаналы индикатор
Педагогтердің жалпы санынан біліктілікті арттыру курстарынан өткен педагогтердің үлесі, %
68
74
77
Түпкілікті нәтижелер
Біліктілікті арттыру курстарынан өткен мектепке дейінгі ұйымдар педагогтерінің үлесі, %
70,9
76,1
81,3
Орта білім беру ұйымдары педагогтерінің жалпы санынан педагог-шебердің, педагог-зерттеушінің, педагог-сарапшының және педагог-модератордың біліктілік деңгейі бар педагогтардың үлесі, %
79
84
87
Мемлекеттік ТжКБ ұйымдарының арнайы пәндер оқытушылары мен өндірістік оқыту шеберлерінің жалпы санынан өндірістен тартылған мамандардың үлесі
12
13
14
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
Нысаналы индикатор
Балаларды қосымша біліммен қамту, %
97,7
100
100
Түпкілікті нәтижелер
Балаларды қосымша біліммен қамту, %
97,7
100
100
Азаматтық пен патриотизм деңгейін арттыру мақсатында ұйымдастырылған қоғамдық қызметке, оның ішінде оқушылардың өзін-өзі басқаруы және пікірталас қозғалысы арқылы тартылған білім алушылардың үлесі, %
50
55
60
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
Нысаналы индикатор
Өңірді жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар білікті мамандармен қамтамасыз ету, сондай-ақ әкімдік гранты шеңберінде білім алушыларға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну, студенттер саны
148
148
148
Түпкілікті нәтижелер
Өңірді жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар білікті мамандармен қамтамасыз ету, сондай-ақ әкімдік гранты шеңберінде білім алушыларға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну, студенттер саны
148
148
148

067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевые индикаторы:
Доля дневных государственных общеобразовательных организаций среднего образования, подведомственных МИО, создавших условия для занятий спортом (спортивные залы и спортивный инвентарь), %
100
100
100
Доля организаций образования, обеспечивших комплексную защиту детей в соответствии с требованиями антитеррористической безопасности %
100
100
100
Конечные результаты:
Доля основных и средних школ, обеспеченных предметными кабинетами физики, химии, биологии, робототехники, STEM, %
90
94
96
Доля объектов образования, отремонтированных и оснащенных современным оборудованием, ед.
9
10
10
081
Дошкольное воспитание и обучение
Целевой индикатор:
Доля дошкольных организаций, соответствующих критериям оценки качества воспитания и обучения независимо от форм собственности, %
100
100
100
Конечные результаты:
Доля педагогов, имеющих профильное образование, от общего количества руководителей, методистов, воспитателей дошкольных организаций, %
91,4
92,1
93,2
Доля дошкольных организаций, соответствующих критериям оценки качества воспитания и обучения независимо от форм собственности, %
100
100
100
Доля организаций дошкольного образования, создавших условия для инклюзивного образования, %
100
100
100
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Целевой индикатор:
Доля сельских обучающихся, преодолевших пороговый уровень функциональной грамотности по результатам международного исследования PISA, %
* будет оценен в 2029 году
* будет оценен в 2029 году
* будет оценен в 2029 году
Конечные результаты:
Доля обучающихся, завершивших учебный год на "хорошо" и "отлично",%
60,3
60,5
60,7
Доля школ, охваченных высокоскоростным Интернетом, %
100
100
100
Доля малокомплектных школ, прикрепленных к опорным организациям образования, %
1,14
1,89
2,65
Доля организаций среднего образования, создавших условия для инклюзивного образования, %
100
100
100
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Целевой индикатор:
Обеспечение ежемесячных выплат единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, %
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение ежемесячных выплат единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, %
100
100
100

067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы индикаторлар
Спортпен шұғылдануға жағдай жасаған ЖАО-ға ведомстволық бағынысты күндізгі мемлекеттік жалпы білім беретін орта білім беру ұйымдарының үлесі (спорт залдары және спорттық мүкәммал), %
100
100
100
Терроризмге қарсы қауіпсіздік талаптарына сәйкес балаларды кешенді қорғауды қамтамасыз еткен білім беру ұйымдарының үлесі %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер
Физика, химия, биология, робототехника, STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі
90
94
96
Жаңартуды талап ететін объектілердің жалпы санындағы жаңартылған және заманауи жабдықтармен жарақтандырылған білім беру объектілерінің үлесі, %
9
10
10
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
Нысаналы индикатор
Меншік нысанына қарамастан тәрбие мен оқыту сапасын бағалау өлшемшарттарына сәйкес келетін мектепке дейінгі ұйымдардың үлесі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер
Мектепке дейінгі ұйымдар басшыларының, әдіскерлерінің, тәрбиешілерінің жалпы санынан бейінді білімі бар педагогтердің үлесі, %
91,4
92,1
93,2
Меншік нысанына қарамастан тәрбие мен оқыту сапасын бағалау өлшемшарттарына сәйкес келетін мектепке дейінгі ұйымдардың үлесі, %
100
100
100
Инклюзивті білім беру үшін жағдай жасаған мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының үлесі, %
100
100
100
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Нысаналы индикатор
PISA халықаралық зерттеу нәтижелері бойынша функционалдық сауаттылықтың шекті деңгейін еңсерген ауылдық білім алушылардың үлесі, %
* 2029 жылы бағаланады
* 2029 жылы бағаланады
* 2029 жылы бағаланады
Түпкілікті нәтижелер
Оқу жылын "жақсы" және "өте жақсы" аяқтаған білім алушылардың үлесі,%
60,3
60,5
60,7
Жоғары жылдамдықты интернетпен қамтылған мектептердің үлесі, %
100
100
100
Tірек білім беру ұйымдарына бекітілген шағын жинақты мектептердің үлесі, %
1,14
1,89
2,65
Инклюзивті білім беру үшін жағдай жасаған орта білім беру ұйымдарының үлесі, %
100
100
100
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
Нысаналы индикатор
Жетім баланы (балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына біржолғы ақшалай қаражаттың ай сайынғы төлемдерін қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер
Жетім баланы (балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына біржолғы ақшалай қаражаттың ай сайынғы төлемдерін қамтамасыз ету, %
100
100
100

087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Целевой индикатор:
Обеспечение ежемесячных выплат опекунам (попечителям) на содержание детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей в размере, установленном законодательством %
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение ежемесячных выплат опекунам (попечителям) на содержание детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей в размере, установленном законодательством %
100
100
100
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
Целевой индикатор:
Обеспечение ежемесячных выплат патронатным воспитателям на содержание детей, оставшихся без попечения родителей, в размере, установленном законодательством %
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение ежемесячных выплат патронатным воспитателям на содержание детей, оставшихся без попечения родителей, в размере, установленном законодательством %
100
100
100
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
Целевой индикатор:
Доля своевременного и полного исполнения обязательств по проекту ГЧП, %
100
Конечный результат:
Доля своевременного и полного исполнения обязательств по проекту ГЧП, %
100
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Целевой индикатор:
Охват детей качественным дошкольным воспитанием и обучением от 2 до 6 лет, %
97,4
98,5
100
Конечные результаты:
Уровень предшкольной подготовки детей, %
95,5
95,6
96,2
Доля организаций дошкольного образования, создавших условия для инклюзивного образования, %
100
100
100
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Целевой индикатор:
Оценка качества школьного образования по результатам теста PISA, %
* будет оценен в 2029 году
* будет оценен в 2029 году
* будет оценен в 2029 году
Конечные результаты:
Доля обучающихся, завершивших учебный год на "хорошо" и "отлично", %
60,3
60,5
60,7
Качество результатов среднего образования на основе тестирования PISA: читательская грамотность, математическая грамотность, естественно-научная грамотность, баллы
* будет оценен в 2029 году
* будет оценен в 2029 году
* будет оценен в 2029 году
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
Целевой индикатор:
Решение вопроса дефицита ученических мест, место
10 000
8 000
5 000
Конечные результаты:
Решение вопроса дефицита ученических мест, место
10 000
8 000
5 000
Доля 3-х сменных школ, %
0,2
0,2
0,2
Оценка качества школьного образования по результатам теста PISA
* будет оценен в 2029 году
* будет оценен в 2029 году
* будет оценен в 2029 году

087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
Нысаналы индикатор
Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап-бағуға қамқоршыларға (қамқоршыларға) заңнамада белгіленген мөлшерде ай сайынғы төлемдерді қамтамасыз ету %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер
Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап-бағуға қамқоршыларға (қамқоршыларға) заңнамада белгіленген мөлшерде ай сайынғы төлемдерді қамтамасыз ету %
100
100
100
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
Нысаналы индикатор
Патронат тәрбиешілерге ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап-бағуға арналған ай сайынғы төлемдерді заңнамада белгіленген мөлшерде қамтамасыз ету %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер
Патронат тәрбиешілерге ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап-бағуға арналған ай сайынғы төлемдерді заңнамада белгіленген мөлшерде қамтамасыз ету %
100
100
100
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Нысаналы индикатор
МЖӘ жобасы бойынша міндеттемелерді уақтылы және толық орындау үлесі, %
100
Түпкілікті нәтижелер
МЖӘ жобасы бойынша міндеттемелерді уақтылы және толық орындау үлесі, %
100
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
Нысаналы индикатор
2 жастан 6 жасқа дейінгі балаларды сапалы мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамту, %
97,4
98,5
100
Түпкілікті нәтижелер:
Балалардың мектепалды даярлық деңгейі, %
95,5
95,6
96,2
Инклюзивті білім беру үшін жағдай жасаған мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының үлесі, %
100
100
100
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
Нысаналы индикатор:
PISA тестінің нәтижелері бойынша мектептегі білім сапасын бағалау, %
* 2029 жылы бағаланады
* 2029 жылы бағаланады
* 2029 жылы бағаланады
Түпкілікті нәтижелер:
Оқу жылын "жақсы" және "өте жақсы" аяқтаған білім алушылардың үлесі, %
60,3
60,5
60,7
PISA тестілеуіне негізделген орта білім беру нәтижелерінің сапасы: оқу сауаттылығы, математикалық сауаттылық, жаратылыстану-ғылыми сауаттылық, ұпайлар
* 2029 жылы бағаланады
* 2029 жылы бағаланады
* 2029 жылы бағаланады
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
Нысаналы индикатор:
Оқушы орындарының тапшылығы мәселесін шешу, орын
10 000
8 000
5 000
Түпкілікті нәтижелер:
Оқушы орындарының тапшылығы мәселесін шешу, орын
10 000
8 000
5 000
3 ауысымдық мектептің үлесі
0,2
0,2
0,2
PISA тестінің нәтижелері бойынша мектептегі білім сапасын бағалау, %
* 2029 жылы бағаланады
* 2029 жылы бағаланады
* 2029 жылы бағаланады

027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Целевой индикатор:
Доля целевой группы населения, охваченная иммунизацией всеми вакцинами, включенными в национальные программы, не менее 95%
95
95
95
Конечный результат:
Доля целевой группы населения, охваченная иммунизацией всеми вакцинами, включенными в национальные программы, не менее 95%
95
95
95
029
Областные базы специального медицинского снабжения
Целевой индикатор:
Уровень обеспечения хранения имущества мобилизационного резерва в складах,сохранности материальных ценностей и возможности оперативного предоставления необходимых запасов на уровне, %
100
100
100
Конечный результат:
Осуществление хранения мобилизационного резерва, являющегося основной частью государственного резерва и необходимого для выполнения мобилизационного заказа при мобилизации, %
100
100
100
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
Целевой индикатор:
Уровень материально-технической оснащенности организаций здравоохранения, %
94,3
94,4
94,5
Конечный результат:
Уровень материально-технической оснащенности организаций здравоохранения, %
94,3
94,4
94,5
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Целевой индикатор:
Обеспечение оказания медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы, %
100
100
100
Конечный результат
Обеспечение оказания медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы, %
100
100
100
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Целевой индикатор:
Своевременное бесплатное лекарственное обеспечение льготным слоям населения %
100
100
100
Конечный результат:
Своевременное бесплатное лекарственное обеспечение льготным слоям населения %
100
100
100
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
Целевой индикатор:
Доля выпускников программам технического и профессионального, послесреднего образования, успешно прошедших независимую оценку знаний и навыков, %
97,7
97,8
97,8
Конечный результат:
Обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами, востребованными на рынке труда, %
100
100
100
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
Целевой индикатор:
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга, %
100
Конечный результат:
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга, %
100

027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Нысаналы индикатор:
Ұлттық бағдарламаларға енгізілген барлық вакциналармен иммундаумен қамтылған халықтың нысаналы тобының үлесі кемінде 95%, %
95
95
95
Түпкілікті нәтиже:
Ұлттық бағдарламаларға енгізілген барлық вакциналармен иммундаумен қамтылған халықтың нысаналы тобының үлесі кемінде 95%, %
95
95
95
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
Нысаналы индикатор:
Жұмылдыру резервінің мүлкін қоймаларда сақтауды,материалдық құндылықтардың сақталуын және қажетті қорларды жедел ұсыну мүмкіндігін қамтамасыз ету деңгейі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер:
Мемлекеттік резервтің негізгі бөлігі болып табылатын және жұмылдыру тапсырысын орындау үшін қажетті жұмылдыру резервін сақтауды жүзеге асыру, %
100
100
100
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Денсаулық сақтау ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайту, %
94,3
94,4
94,5
Түпкілікті нәтиже:
Денсаулық сақтау ұйымдарының материалдық-техникалық базасын жарақтандыру деңгейі, %
94,3
94,4
94,5
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
Нысаналы индикатор:
Тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсетуді қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсетуді қамтамасыз ету, %
100
100
100
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Халықтың жеңілдетілген топтарын уақтылы тегін дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Халықтың жеңілдетілген топтарын уақтылы тегін дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету, %
100
100
100
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
Нысаналы индикатор:
Білім мен дағдыларды тәуелсіз бағалаудан сәтті өткен техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары түлектерінің үлесі, %
97,7
97,8
97,8
Түпкілікті нәтиже:
Денсаулық сақтау саласын еңбек нарығында сұранысқа ие білікті мамандармен қамтамасыз ету, %
100
100
100
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
Нысаналы индикатор:
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизингтік төлемдерді өтеу, %
100
Түпкілікті нәтиже:
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизингтік төлемдерді өтеу, %
100

057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
Целевой индикатор:
Снижение стандартизованного коэффициента смертности, на 1000 человек
6,54
6,49
6,44
Конечный результат:
Доля выпусников по направвлению здравоохранению подлежащих распределению, %
100
100
100
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
Целевой индикатор:
Доля своевременного и полного исполнения обязательств по проекту ГЧП, %
100
100
100
Конечный результат:
Доля своевременного и полного исполнения обязательств по проекту ГЧП, %
100
100
100
256
Управление координации занятости и социальных программ области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
Обеспечение исполнения индивидуальных программ абилитации и реабилитации, %
100
100
100
Конечный результат:
Охват опекаемых в центрах оказания специальных социальных услуг престарелым и лицам с инвалидностью общего типа, чел.
250
250
250
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
Обеспечение исполнения индивидуальных программ абилитации и реабилитации,%
100
100
100
Конечный результат:
Охват опекаемых в центрах оказания специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, чел
430
430
430
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
Обеспечение исполнения индивидуальных программ абилитации и реабилитации ,%
100
100
100
Конечные результаты:
Охват в центрах оказания специальных социальных услуг детям с психоневрологическими патологиями и инвалидностью в условиях стационара, чел.
70
70
70
Охват в центрах оказания специальных социальных услуг детям с ментальными расстройствами в условиях полустационара, чел.
100
100
100

057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
Нысаналы индикатор:
1000 адамға шаққанда стандартталған өлім-жітім коэффициентінің төмендеуі
6,54
6,49
6,44
Түпкілікті нәтиже:
Денсаулық сақтау бағыты бойынша таратылатын түлектердің үлесі, %
100
100
100
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Нысаналы индикатор:
МЖӘ жобасы бойынша міндеттемелерді уақтылы және толық орындау үлесі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
МЖӘ жобасы бойынша міндеттемелерді уақтылы және толық орындау үлесі, %
100
100
100
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы индикатор:
Абилитация мен оңалтудың жеке бағдарламаларының орындалуын қамтамасыз ету ,%
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында қамқорлықты қамтамасыз ету, адам
250
250
250
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы индикатор:
Абилитация мен оңалтудың жеке бағдарламаларының орындалуын қамтамасыз ету ,%
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында қамқоршыларды қамту, адам
430
430
430
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы индикатор:
Абилитация мен оңалтудың жеке бағдарламаларының орындалуын қамтамасыз ету ,%
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер:
Стационар жағдайында психоневрологиялық патологиясы және мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында қамту, адам
70
70
70
Жартылай стационар жағдайында психикалық бұзылулары бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында қамту, адам
100
100
100

031
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
Целевой индикатор:
Обеспечение взносов государства на обязательное социальное медицинское страхование за категории "D", "E" и безработных, %
100
100
100
Конечный результат:
Охват лиц категории "D", "E" и безработных обязательным социальным медицинским страхованием, %.
100
100
100
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
Целевой индикатор:
Реализация активных мер содействия занятости населения области,%
100
100
100
Конечный результат:
Уровень безработицы, %
4,7
4,7
4,6
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
Целевой индикатор:
Обеспечение своевременной оплаты услуги поверенному агенту по предоставленым бюджетным кредитам для содействия предпринимательской инициативе молодежи, %
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение своевременной оплаты услуги поверенному агенту по предоставленым бюджетным кредитам для содействия предпринимательской инициативе молодежи, %
100
100
100
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой индикатор:
Уровень материально-технической оснащенности организаций социальной защиты, %
100
Конечный результат:
Уровень материально-технической оснащенности организаций социальной защиты, %
100
068
Программа занятости
Целевой индикатор:
Уровень безработицы, %
4,7
4,7
4,6
Конечный результат:
Количество трудоустроенных граждан, в том числе молодежи, чел.
33 436 чел. в том числе 22 639 чел.
33 436 чел. в том числе 28 908 чел.
33 436 чел. в том числе 29 256 чел.
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
Целевой индикатор:
Обеспечение специальными рабочими местами лиц с инвалидностью, от числа обратившихся, %
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение специальными рабочими местами лиц с инвалидностью, от числа обратившихся, %
100
100
100
276
Управление по защите прав детей области
001
Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства

031
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына трансферттер
Нысаналы индикатор:
"D", "E" санаттары және жұмыссыздар үшін мемлекеттің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарын қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
"D", "E" санатындағы адамдарды және жұмыссыздарды міндетті әлеуметтік медициналық сақтандырумен қамту, %
100
100
100
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Облыс халқын жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын іске асыру,%
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Жұмыссыздық деңгейі, %
4,7
4,7
4,6
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
Нысаналы индикатор:
Жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі сенім білдірілген агентке көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі сенім білдірілген агентке көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу, %
100
100
100
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Әлеуметтік қорғау ұйымдарының материалдық-техникалық жабдықталу деңгейі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Әлеуметтік қорғау ұйымдарының материалдық-техникалық жабдықталу деңгейі, %
100
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
Нысаналы индикаторлар:
Жұмыссыздық деңгейі, %
4,7
4,7
4,6
Түпкілікті нәтижелер:
Жұмысқа орналастырылған азаматтардың, оның ішінде жастардың саны, адам
33 436 адам, оның ішінде 22 639 адам
33 436 адам, оның ішінде 28 908 адам
33 436 адам, оның ішінде 29 256 адам
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
Нысаналы индикатор:
Өтініш білдіргендер санынан мүгедектігі бар адамдарды арнайы жұмыс орындарымен қамтамасыз ету, %
100,0
100,0
100
Түпкілікті нәтиже:
Өтініш білдіргендер санынан мүгедектігі бар адамдарды арнайы жұмыс орындарымен қамтамасыз ету, %
100,0
100,0
100
276
Облыстың балалар құқықтарын қорғау басқармасы
001
Жергілікті деңгейде балалар құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

249,2
249,3
249,4
087
Кредитование на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
Конечный результат:
Масштабирование проектов, направленных на повышение доходов жителей села, путем финансирования их бизнес-идей, кол-во
257
092
Кредитование инвестиционных проектов в агропромышленном комплексе
Конечный результат:
Рост валового выпуска продукций сельского хозяйства в рамках программы кредитования в сфере агропромышленного комплекса, %
101,1
100,3
100,3
719
Управление ветеринарии области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
Целевой индикатор:
Снижение риска возникновения эпизоотий и защиты здоровья сельскохозяйственных животных путем безопасного захоронения и утилизации погибшего скота, %
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение содержания скотомогильников, сибиро-язвенных захоронений в соответствии с ветеринарно-санитарными требованиями, %
100
100
100
009
Организация санитарного убоя больных животных
Целевой индикатор:
Снижение риска распространения инфекционных заболеваний среди здорового поголовья путем транспортировки выявленных больных сельскохозяйственных животных,%
100
100
100
Конечный результат:
Транспортировка больных животных из сельских населенных пунктов в промышленные перерабатывающие предприятия для санитарного убоя, %
100
100
100
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
Целевой индикатор:
Снижение численности безнадзорных животных для обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия и безопасности населения, %
100
100
100
Конечный результат:
Организация услуг по отлову бродячих и безнадзорных собак и кошек, %
100
100
100
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
Целевой индикатор:
Возмещение владельцам стоимости за выявленных больных животных,%
100
100
100
Конечный результат:
Своевременное возмещение владельцам за скот, заболевший бруцеллезом, что обеспечивает поддержку хозяйств, стимулирует своевременное выявление и изоляцию больных животных, предотвращает распространение заболевания и сохраняет санитарную безопасность производства, %
100
100
100
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
Целевой индикатор:
Идентификация и учет сельскохозяйственных животных, %
100
100
100
Конечный результат:
Идентификация и учет всех сельскохозяйственных животных, что обеспечивает прослеживаемость продукции, эффективный ветеринарный контроль, своевременное выявление заболеваний и повышение безопасности животноводства, включая экспортные поставки, %
100
100
100

249,2
249,3
249,4
087
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге кредит беру
Түпкілікті нәтиже:
Ауыл тұрғындарының табысын арттыруға бағытталған жобаларды олардың бизнес-идеяларын қаржыландыру арқылы кеңейту, саны
257
092
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беру
Түпкілікті нәтиже:
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы несиелеу бағдарламасы аясында ауыл шаруашылығы өнімі жалпы шығарылымының өсуі, %
101,1
100,3
100,3
719
Облыстың ветеринария басқармасы
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Қауіпсіз көму және өлген малды кәдеге жарату арқылы эпизоотиялардың туындау қаупін төмендету және ауыл шаруашылығы жануарларының денсаулығын қорғау, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Мал қорымдарының, сібір жарасы көмінділерінің ветеринариялық-санитариялық талаптарға сәйкес күтіп-ұсталынуын қамтамасыз ету, %
100
100
100
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
Нысаналы индикатор:
Анықталған ауру ауыл шаруашылығы жануарларын тасымалдау арқылы сау мал басы арасында жұқпалы аурулардың таралу қаупін төмендету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Ауру жануарларды ауылдық елді мекендерден санитариялық сою үшін өнеркәсіптік қайта өңдеу кәсіпорындарына тасымалдау, %
100
100
100
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
Нысаналы индикатор:
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық әл-ауқаты мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін қараусыз жануарлар санын азайту, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Қаңғыбас және қараусыз иттер мен мысықтарды аулау қызметтерін ұйымдастыру, %
100
100
100
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
Нысаналы индикатор:
Анықталған ауру жануарлар үшін иелеріне шығынды өтеу, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Бруцеллезбен ауырған мал үшін иелеріне уақтылы өтемақы төлеу, бұл шаруашылықтарды қолдауды, ауру жануарларды уақтылы анықтау мен оқшаулауды ынталандырады, аурудың таралуын болдырмайды және өндірістің санитариялық қауіпсіздігін сақтайды, %
100
100
100
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
Нысаналы индикатор:
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру және есепке алу, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Барлық ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру және есепке алу, бұл өнімнің қадағалануын, тиімді ветеринариялық бақылауды, ауруларды уақтылы анықтауды және мал шаруашылығының қауіпсіздігін, оның ішінде экспорттық жеткізілімдерді қамтамасыз етеді, %
100
100
100

014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
Целевой индикатор:
Профилактика болезней животных, защита населения от эпизоотических заболеваний, %
100
100
100
Конечный результат:
Плановая вакцинация от эпизоотических заболеваний сельскохозяйственных животных, диагностика и эпизоотологический мониторинг, %
100
100
100
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевые индикаторы:
Обеспечение сооружением - типовым скотомогильниками, %
75
100
Обеспечение нежилым зданием / блок-модульными ветеринарными пунктами с загонами и расколами, %
75
100
Обеспечение нежилым зданием/ блок-модульным ветеринарными станциями, %
100
Конечные результаты:
Обеспечение сооружением - типовым скотомогильниками, %
75
100
Обеспечение нежилым зданием / блок-модульными ветеринарными пунктами с загонами и расколами, %
75
100
Обеспечение нежилым зданием/ блок-модульным ветеринарными станциями, %
100
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
Целевой индикатор:
Своевременная и безопасная транспортировка ветеринарных препаратов до пунктов временного хранения, %
100
100
100
Конечный результат:
Сохранность, готовность к использованию в противоэпизоотических мероприятиях и эффективное проведение профилактических и лечебных процедур, %
100
100
100
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
Целевой индикатор:
Повышение уровня ветеринарного благополучия в животноводстве, %
100
100
100
Конечный результат:
Проведение профилактических и диагностических мероприятий по энзоотическим болезням животных, %
100
100
100
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
Целевой индикатор:
Обеспечение временного содержания бродячих и безнадзорных собак и кошек, идентификация, вакцинация, стерилизация, %
100
100
100
Конечный результат:
Снижение численности бродячих и безнадзорных собак и кошек, а так же снижение распространения заболеваний среди животных, %
100
100
100
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
Целевой индикатор:
Обеспечение учета и идентификации бродячих и безнадзорных собак и кошек в пунктах временного содержания, %
100
100
100
Конечный результат
Снижение численности бродячих и безнадзорных собак и кошек, а так же снижение распространения заболеваний среди животных, %
100
100
100

014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
Нысаналы индикатор:
Жануарлар ауруларының алдын алу, халықты эпизоотиялық аурулардан қорғау, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Ауыл шаруашылығы жануарларын эпизоотиялық ауруларға қарсы жоспарлы вакцинациялау, диагностика және эпизоотологиялық мониторинг, %
100
100
100
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Құрылыспен-үлгілік мал қорымдарымен қамтамасыз ету, %
75
100
Тұрғын емес ғимаратпен / блок-модульді ветеринариялық пункттермен қоралармен және бөліністермен қамтамасыз ету, %
75
100
Тұрғын емес ғимаратпен/ блок-модульді ветеринариялық станциялармен қамтамасыз ету, %
100
Түпкілікті нәтиже:
Құрылыспен-үлгілік мал қорымдарымен қамтамасыз ету, %
75
100
Тұрғын емес ғимаратпен / блок-модульді ветеринариялық пункттермен қоралармен және бөліністермен қамтамасыз ету, %
75
100
Тұрғын емес ғимаратпен/ блок-модульді ветеринариялық станциялармен қамтамасыз ету, %
100
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
Нысаналы индикатор:
Ветеринариялық препараттарды уақытша сақтау пункттеріне уақтылы және қауіпсіз тасымалдау, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Эпизоотияға қарсы іс-шараларда қолдануға сақталуы, дайын болуы және профилактикалық әрі емдік рәсімдерді тиімді жүргізу, %
100
100
100
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
Нысаналы индикатор:
Мал шаруашылығындағы ветеринариялық қолайлылық деңгейін арттыру, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша профилактикалық және диагностикалық іс-шараларды жүргізу, %
100
100
100
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
Нысаналы индикатор:
Қаңғыбас және қараусыз иттер мен мысықтарды уақытша ұстауды, сәйкестендіруді, вакцинациялауды, стерилизациялауды қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Қаңғыбас және қараусыз иттер мен мысықтар санын азайту, сондай-ақ жануарлар арасында аурулардың таралуын төмендету, %
100
100
100
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
Нысаналы индикатор:
Уақытша ұстау пункттерінде қаңғыбас және қараусыз иттер мен мысықтарды есепке алу мен сәйкестендіруді қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Қаңғыбас және қараусыз иттер мен мысықтар санын азайту, сондай-ақ жануарлар арасында аурулардың таралуын төмендету, %
100
100
100