О внесении изменений в решение Сандыктауского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 27/2 "О бюджетах сельских округов и села Мадениет Сандыктауского района на 2026-2028 годы"
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 25 февраля 2026 года № 29/2
Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сандыктауского районного маслихата "О бюджетах сельских округов и села Мадениет Сандыктауского района на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 27/2, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Балкашинского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 1-1 и 1-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 165 802,8 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 150 121,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 1 129,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 552,8 тысячи тенге;
2) затраты – 172 140,3 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 6 337,5 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 337,5 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Баракпайского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 2, 2-1 и 2-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 368,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 145,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16 223,0 тысячи тенге;
2) затраты – 22 368,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Белгородского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 3, 3-1 и 3-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 612,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 617,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 995,0 тысяч тенге;
2) затраты – 34 017,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 405,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 405,0 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:

Сандықтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 27/2 "2026-2028 жылдарға арналған Сандықтау ауданының ауылдық округтер мен Мәдениет ауылының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2026 жылғы 25 ақпандағы № 29/2 шешімі
Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сандықтау аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Сандықтау ауданының ауылдық округтерінің және Мәдениет ауылының бюджеттері туралы" 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 27/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2026–2028 жылдарға арналған Балкашин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 1-1 және 1-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 165 802,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 150 121,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 129,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 552,8 мың теңге;
2) шығындар – 172 140,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 337,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 337,5 мың теңге."
2 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"2. 2026–2028 жылдарға арналған Барақпай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 2, 2-1 және 2-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 368,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 145,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 16 223,0 мың теңге;
2) шығындар – 22 368,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге."
4 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"4. 2026–2028 жылдарға арналған Белгород ауылдық округінің бюджеті тиісінше 3, 3-1 және 3-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 612,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 617,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 995,0 мың теңге;
2) шығындар – 34 017,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 405,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 405,0 мың теңге."
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

4) дефицит (профицит) бюджета – - 3 231,0 тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 231,0 тысяча тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить бюджет Каменского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 8, 8-1 и 8-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 911,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 610,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 214,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 087,0 тысяч тенге;
2) затраты – 33 911,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить бюджет Лесного сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 9, 9-1 и 9-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 371,0 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 164,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 207,0 тысяч тенге;
2) затраты – 35 371,0 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.";
пункт 20 изложить в новой редакции:
"20. Утвердить бюджет Максимовского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 11, 11-1 и 11-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 536,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 563,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 973,0 тысячи тенге;
2) затраты – 40 643,1 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -1 107,1 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 107,1 тысяч тенге.";
пункт 22 изложить в новой редакции:
"22. Утвердить бюджет сельского округа Ақсораң на 2026-2028 годы, согласно приложениям 12, 12-1 и 12-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 597,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 872,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000,0 тысяч тенге;

4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 231,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 231,0 мың теңге."
14 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"14. 2026–2028 жылдарға арналған Каменск ауылдық округінің бюджеті тиісінше 8, 8-1 және 8-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 911,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 610,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 214,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19 087,0 мың теңге;
2) шығындар – 33 911,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге."
16 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"16. 2026–2028 жылдарға арналған Лесной ауылдық округінің бюджеті тиісінше 9, 9-1 және 9-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 371,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 164,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 25 207,0 мың теңге;
2) шығындар – 35 371,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге."
20 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"20. 2026–2028 жылдарға арналған Максимов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 11, 11-1 және 11-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 536,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 563,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 26 973,0 мың теңге;
2) шығындар – 40 643,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 107,1 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 107,1 мың теңге."
22 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"22. 2026–2028 жылдарға арналған Ақсораң ауылдық округінің бюджеті тиісінше 12, 12-1 және 12-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 597,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 872,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000,0 мың теңге;

2) затраты – 34 566,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 839,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 839,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 к настоящему решению.

2) шығындар – 34 566,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 839,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 839,0 мың теңге."
жоғарыда аталған шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.