О внесении изменений и дополнения в решение Жаркаинского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 8С-62/2 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 12 мая 2026 года № 8С-67/2
В соответствии с пунктом 2 статьи 94, статьей 96 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаркаинского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2026 годы" от 19 декабря 2025 года № 8С-62/2 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1) доходы - 3 055 712,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1 560 514,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 13 021,0 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала - 25 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 1 457 177,2 тысяч тенге;
2) затраты - 2 916 535,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 5 779,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 8 650,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 2 871,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;

Жарқайың аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 8С-62/2 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2026 жылғы 12 мамырдағы № 8С-67/2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 94-бабының 2-тармағына, 96- бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жарқайың аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 8С-62/2 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер - 3 055 712,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 560 514,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 13 021,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 25 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 1 457 177,2 мың теңге;
2) шығындар - 2 916 535,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 5 779,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 8 650,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 2 871,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета - 133 397,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - (-133 397,5) тысяч тенге.".
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и дополнить приложением 7 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Жаркаинского районного маслихата А. Альжанов
Приложение 1
к решению Жаркаинского районного

5) бюджет тапшылығы (профициті) - 133 397,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - (-133 397,5) мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын және осы шешімнің 7-қосымшасымен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарқайың аудандық мәслихатының төрағасы А. Әлжанов
Жарқайың аудандық мәслихатының

2916535,7
01
Государственные услуги общего характера
1099815,74
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
54556,3
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
54244,9
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
311,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
674492,2
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
237935,8
003
Капитальные расходы государственного органа
10077,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
426479,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
103907,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
102757,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
700,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
450,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
199966,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
40388,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
156477,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3100,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
66893,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
66893,2
02
Оборона
32239,6
122
Аппарат акима района (города областного значения)
32239,6
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7975,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
23381,6
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
883,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
384045,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
384045,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

2916535,7
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
1099815,7
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
54556,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
54244,9
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
311,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
674492,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
237935,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10077,4
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
426479,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
103907,8
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102757,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
700,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
450,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
199966,2
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40388,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
156477,5
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3100,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
66893,2
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66893,2
02
Қорғаныс
32239,6
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
32239,6
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7975,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
23381,6
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
883,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
384045,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
384045,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

66760,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22849,0
005
Государственная адресная социальная помощь
24235,0
006
Оказание жилищной помощи
763,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
96875,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
818,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
650,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
72646,4
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
6000,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
29788,0
031
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
58661,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
627148,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
506534,4
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4039,8
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
19756,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
482738,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
120614,1
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
19440,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
101174,1
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
556224,8
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
397763,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
18555,2
003
Поддержка культурно-досуговой работы
248085,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
97414,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана

66760,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22849,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
24235,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
763,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
96875,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
818,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
650,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
72646,4
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
6000,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
29788,0
031
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
58661,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
627148,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
506534,4
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4039,8
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
19756,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
482738,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
120614,1
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
19440,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
101174,1
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
556224,8
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
397763,6
001
Тіл мен мәдениетті дамыту саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18555,2
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
248085,0
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
97414,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту

28445,4
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5264,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
128418,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
42966,5
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
66695,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
18756,5
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
30043,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
16299,2
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3400,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
10344,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
36385,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5325,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5325,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
27922,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24922,7
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3137,6
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
660,6
030
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
1459,4
039
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
137,4
041
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
880,2
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45399,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
45399,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
32427,9
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
12972,0
12
Транспорт и коммуникации
25600,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

28445,4
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5264,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
128418,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42966,5
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
66695,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
18756,5
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
30043,2
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16299,2
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3400,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
10344,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
36385,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5325,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
5325,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
27922,7
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24922,7
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3137,6
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
660,6
030
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
1459,4
039
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
137,4
041
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
880,2
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45399,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
45399,9
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32427,9
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
12972,0
12
Көлiк және коммуникация
25600,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі