О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Биржан сал от 23 декабря 2025 года № С-30/2 "О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2026-2028 годы"
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 6 марта 2026 года № С-32/4
Маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Биржан сал "О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел рйона Биржан сал на 2026 - 2028 годы" от 23 декабря 2025 года № С-30/2 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Степняка района Биржан сал на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 110 646 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 96 804 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 058 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 784 тысяч тенге;
2) затраты – 110 648 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 тысяч тенге.";
дополнить пункт 1-1 следующего содержания:
"1-1. Учесть, что в бюджете города Степняка района Биржан сал на 2026 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2026 года в сумме 2 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2026 - 2028 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 738 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 202 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 536 тысяч тенге;
2) затраты – 54 138 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 400 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета- 0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 400 тысяч тенге.";
дополнить пункт 2-1 следующего содержания:
"2-1. Учесть, что в бюджете Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2026 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2026 года в сумме 2 400 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:

Біржан сал ауданы мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № С-30/2 "2026-2028 жылдарға арналған Біржан сал ауданының Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2026 жылғы 6 наурыздағы № С-32/4 шешімі
Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Біржан сал ауданы мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № С-30/2 "2026 - 2028 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы" шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026 - 2028 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 110 646 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 96 804 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 058 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 10 784 мың теңге;
2) шығындар – 110 648 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 1-1 тармақпен толықтырылсын:
"1-1. 2026 жылға арналған Степняк қаласының бюджетінде 2026 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026-2028 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Аңғал батыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 738 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 202 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 47 536 мың теңге;
2) шығындар – 54 138 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 400 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 400 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 2-1 тармақпен толықтырылсын:
"2-1. 2026 жылға арналған Аңғал батыр ауылдық округі бюджетінде 2026 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2 400 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"3. Утвердить бюджет Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2026 - 2028 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 758 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 215 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46 543 тысяч тенге;
2) затраты – 55 458 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 700 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 700 тысяч тенге.";
дополнить пункт 3-1 следующего содержания:
"3-1. Учесть, что в бюджете Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2026 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2026 года в сумме 2 700 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2026 - 2028 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 271 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 330 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 941 тысяч тенге;
2) затраты – 44 271 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета-0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Валихановского сельского округа района Биржан сал на 2026 - 2028 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 48 480 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 873 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 607 тысяч тенге;
2) затраты – 51 641 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 161 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета-0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 161 тысяч тенге.";

"3. 2026-2028 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 758 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 215 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 46 543 мың теңге;
2) шығындар – 55 458 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 700 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 700 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 3-1 тармақпен толықтырылсын:
"3-1. 2026 жылға арналған Баймырза ауылдық округі бюджетінде 2026 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2 700 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2026-2028 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44 271 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 330 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 38 941 мың теңге;
2) шығындар – 44 271 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2026-2028 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Уәлихан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 480 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 873 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 44 607 мың теңге;
2) шығындар – 51 641 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 161 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 161 мың теңге.";

дополнить пункт 5-1 следующего содержания:
"5-1. Учесть, что в бюджете Валихановского сельского округа района Биржан сал на 2026 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2026 года в сумме 3 161 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Донского сельского округа района Биржан сал на 2026 - 2028 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 60 450 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 483 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 55 967 тысяч тенге;
2) затраты – 60 450 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета-0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Енбекшильдерского сельского округа района Биржан сал на 2026 - 2028 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 589 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 659 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 39 930 тысяч тенге;
2) затраты – 47 122 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 533 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета-0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 533 тысяч тенге.";
дополнить пункт 7-1 следующего содержания:
"7-1. Учесть, что в бюджете Енбекшильдерского сельского округа района Биржан сал на 2026 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2026 года в сумме 2 533 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Заураловского сельского округа района Биржан сал на 2026 - 2028 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 177 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 602 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41 575 тысяч тенге;
2) затраты – 45 595,4 тысяч тенге;

келесі мазмұндағы 5-1 тармақпен толықтырылсын:
"5-1. 2026 жылға арналған Уәлихан ауылдық округі бюджетінде 2026 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 3 161 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2026-2028 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Донской ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 60 450 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 483 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 55 967 мың теңге;
2) шығындар – 60 450 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2026-2028 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Еңбекшілдер ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44 589 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 659 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 39 930 мың теңге;
2) шығындар – 47 122 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 533 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 533 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 7-1 тармақпен толықтырылсын:
"7-1. 2026 жылға арналған Еңбекшілдер ауылдық округі бюджетінде 2026 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2 533 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2026-2028 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Заурал ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44 177 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 602 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 41 575 мың теңге;
2) шығындар – 45 595,4 мың теңге;

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 418,4 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета-0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 418,4 тысяч тенге.";
дополнить пункт 8-1 следующего содержания:
"8-1. Учесть, что в бюджете Заураловского сельского округа района Биржан сал на 2026 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2026 года в сумме 1 418,4 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Макинского сельского округа района Биржан сал на 2026 - 2028 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 74 887 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 32 557 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 330 тысяч тенге;
2) затраты – 80 082,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 195,1 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета-0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 195,1 тысяч тенге.";
дополнить пункт 9-1 следующего содержания:
"9-1. Учесть, что в бюджете Макинского сельского округа района Биржан сал на 2026 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2026 годав сумме 5 195,1 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Ульгинского сельского округа района Биржан сал на 2026 - 2028 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 68 399 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21 910 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 489 тысяч тенге;
2) затраты – 69 156,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -757,8 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета-0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 757,8 тысяч тенге";
дополнить пункт 10-1 следующего содержания:
"10-1. Учесть, что в бюджете Ульгинского сельского округа района Биржан сал на 2026 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2026 года в сумме 757,8 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:

3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 418,4 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 418,4 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 8-1 тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 2026 жылға арналған Заурал ауылдық округі бюджетінде 2026 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 418,4 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2026-2028 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Макинка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 74 887 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 32 557 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 40 330 мың теңге;
2) шығындар – 80 082,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 195,1 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 195,1 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 9-1 тармақпен толықтырылсын:
"9-1. 2026 жылға арналған Макинка ауылдық округі бюджетінде 2026 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 5 195,1 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2026-2028 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Үлгі ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 68 399 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 21 910 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 44 489 мың теңге;
2) шығындар – 69 156,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -757,8 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 757,8 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 10-1 тармақпен толықтырылсын:
"10-1. 2026 жылға арналған Үлгі ауылдық округі бюджетінде 2026 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 757,8 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

дополнить пункт 13-1 следующего содержания:
"13-1. Учесть, что в бюджете села Краснофлотское района Биржан сал на 2026 год, используются свободные остатки бюджетных средств образовавшиеся на 1 января 2026 года в сумме 0,2 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 34, 37, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему решению.";
пункт 14 изложить в новой редакции:

келесі мазмұндағы 13-1 тармақпен толықтырылсын:
"13-1. 2026 жылға арналған Краснофлот ауылы бюджетінде 2026 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 0,2 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 34, 37, 43-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын: