Об утверждении перечня коммунального имущества, не закрепленного за коммунальными юридическими лицами
Постановление акимата города Астаны от 7 июля 2026 года № 501-2316
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 01.07.2026.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Конституционного закона "О статусе столицы Республики Казахстан", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень коммунального имущества, не закрепленного за коммунальными юридическими лицами, согласно приложению к настоящему постановлению.

Коммуналдық заңды тұлғаларға бекітілмеген коммуналдық мүліктің тізбесін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 7 шілдедегі № 501-2316 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық Заңы 8-бабының 1) тармақшасына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Коммуналдық заңды тұлғаларға бекітілмеген коммуналдық мүліктің тізбесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.

2. Государственному учреждению "Управление активов и государственных закупок города Астаны" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Руководителю Государственного учреждения "Управление активов и государственных закупок города Астаны", в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, обеспечить:
1) направление настоящего постановления в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней;

2. "Астана қаласының Активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. "Астана қаласының Активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне бес жұмыс күн ішінде жолдауды;

Кабельная канализация, расположенная по адресу: г. Астана, улица Ж. Нәжімеденова, от проспекта Тәуелсіздік до улицы Қ. Қуанышбаева, количество колодцев 13 шт., количество каналов 12 шт. по 747 м, общей протяженностью каналов 8 964 м
2.
Кабельная канализация
-
Кабельная канализация, расположенная по адресу: г. Астана, проспект Тәуелсіздік, от проспекта Р. Қошқарбаева до улицы Ш. Қалдаяқова, количество колодцев 25 шт., количество каналов 8 шт. по 1 233 м, общей протяженностью каналов 9 864 м
3.
Кабельная канализация
-
Кабельная канализация, расположенная по адресу: г. Астана, проспект Бөгенбай батыра, от улицы К. Күмісбекова до проспекта Сарыарқа, количество колодцев 8 шт., количество каналов 20 шт. по 359 м, общей протяженностью 7 180 м
1
2
3
4
4.
Кабельная канализация
-
Кабельная канализация к объекту "Очистка и благоустройство русла р. Сарыбулак (1 очередь, от р. Есиль до пр. Тлендиева)", расположенная по адресу: г. Астана, от улицы Ш. Қосшығұлұлы до проспекта Н.Тілендиева, количество колодцев 11 шт., количество каналов 2 шт. по 626 м, общей протяженностью 1 252 м
5.
Кабельная канализация
-
Кабельная канализация, по проспекту Мәңгілік Ел (улица Н. Гастелло) расположенная по адресу: г. Астана, Сыганак до проспекта Ұлы Дала, количество колодцев 33 шт., количество каналов 12 шт. по 2 488 м, общей протяженностью 29 856 м
6.
Кабельная канализация
-
Кабельная канализация, по улице Алматы (коллектор), от проспекта Қабанбай батыра до улицы Сауран, количество колодцев 12 шт., количество каналов 1 шт. по 936 м, общей протяженностью 936 м
7.
Кабельная канализация
-
Кабельная канализация, расположенная по адресу: г. Астана, Депутатский городок, восточнее улицы Манаса, 1 очередь, количество колодцев 121 шт., количество каналов 2 шт. по 5 206 м, общей протяженностью 10 412 м
8.
Кабельная канализация
-

Кәбілдік кәріз, Астана қаласы, Ж. Нәжімеденов көшесі, Тәуелсіздік даңғылынан Қ. Қуанышбаев көшесіне дейін орналасқан, құдықтар саны – 13 дана, арналар саны – әрқайсысы 747 м болатын 12 дана, арналардың жалпы ұзындығы – 8 964 м
2.
Кәбілдік кәріз
-
Кәбілдік кәріз, Астана қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, Р. Қошқарбаев даңғылынан Ш. Қалдаяқов көшесіне дейін орналасқан, құдықтар саны – 25 дана, арналар саны – әрқайсысы 1 233 м болатын 8 дана, арналардың жалпы ұзындығы – 9 864 м
3.
Кәбілдік кәріз
-
Кәбілдік кәріз, Астана қаласы, Бөгенбай батыр даңғылы, К. Күмісбеков көшесінен Сарыарқа даңғылына дейін орналасқан, құдықтар саны – 8 дана, арналар саны – әрқайсысы 359 м болатын 20 дана, арналардың жалпы ұзындығы – 7 180 м
1
2
3
4
4.
Кәбілдік кәріз
-
"Сарыбұлақ өзенінің арнасын тазарту және абаттандыру (1-кезек, Есіл өзенінен Тілендиев даңғылына дейін)" нысанына арналған кәбілдік кәріз, Астана қаласы, Ш. Қосшығұлұлы көшесінен Н. Тілендиев даңғылына дейін орналасқан, құдықтар саны – 11 дана, арналар саны – әрқайсысы 626 м болатын 2 дана, арналардың жалпы ұзындығы – 1 252 м
5.
Кәбілдік кәріз
-
Мәңгілік Ел даңғылы (бұрынғы Н. Гастелло көшесі) бойындағы кәбілдік кәріз, Астана қаласы, Сығанақ көшесінен Ұлы Дала даңғылына дейін орналасқан, құдықтар саны – 33 дана, арналар саны – әрқайсысы 2 488 м болатын 12 дана, арналардың жалпы ұзындығы – 29 856 м
6.
Кәбілдік кәріз
-
Алматы көшесі (коллектор) бойындағы кәбілдік кәріз, Қабанбай батыр даңғылынан Сауран көшесіне дейін орналасқан, құдықтар саны – 12 дана, арналар саны – 1 дана (936 м), арналардың жалпы ұзындығы – 936 м
7.
Кәбілдік кәріз
-
Кәбілдік кәріз, Астана қаласы, Депутаттық қалашықта, Манас көшесінің шығыс жағында, 1-кезек, құдықтар саны – 121 дана, арналар саны – әрқайсысы 5 206 м болатын 2 дана, арналардың жалпы ұзындығы – 10 412 м
8.
Кәбілдік кәріз
-

Кабельная канализация, расположенная по адресу: г. Астана, Депутатский городок, восточнее улицы Манаса, 2 очередь, количество колодцев 244 шт., количество каналов 2 шт. по 9 187,87 м, общей протяженностью 18 375,74 м
________________________________

Кәбілдік кәріз, Астана қаласы, Депутаттық қалашық, Манас көшесінің шығыс жағында, 2-кезек, құдықтар саны – 244 дана, арналар саны – әрқайсысы 9 187,87 м болатын 2 дана, арналардың жалпы ұзындығы – 18 375,74 м
____________________________________