О базовых ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) и автозаправочные станции всех категорий, по городу Астане
Решение маслихата города Астаны от 24 апреля 2026 года № 406/52-VIII
В соответствии со статьями 577 и 581 Налогового кодекса Республики Казахстан, маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Установить размеры базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в зависимости от их категорий по городу Астане согласно приложению 1 к настоящему Решению.

Астана қаласы бойынша автотұрақтарға (паркингтерге) және автожанармай құю станцияларына бөлінген жерге арналған базалық салықтық мөлшерлемелер туралы
Астана қаласы мәслихатының 2026 жылғы 24 сәуірдегі № 406/52-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 577 және 581-баптарына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласы бойынша санатына байланысты автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерге арналған базалық салықтық мөлшерлемелер көлемі осы шешімге 1-қосымшаға сәйкес белгіленсін.

2. Установить размеры базовых ставок налога на земли, выделенные под автозаправочные станции всех категорий по городу Астане согласно приложению 2 к настоящему Решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Астаны Т. Зейнұлқабден
Приложение 1
к решению маслихата
города Астаны
от 24 апреля 2026 года
№ 406/52-VIII
Размеры базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в зависимости от их категорий по городу Астане
Категория автостоянки (паркинга)
Базовая ставка на земли города Астаны, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем за один кв.м. (тенге)
Размер увеличения базовых ставок на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в соответствии с пунктом 3 статьи 581 Налогового кодекса Республики Казахстан (один раз)
Базовая ставка на земли города Астаны, выделенные под автостоянки (паркинги), с учетом размера увеличения (тенге)
I категория
Автостоянки (паркинги), используемые для оказания услуг по хранению транспортных средств на платной основе
19,30
10
193,0
II категория
Автостоянки (паркинги), используемые для хранения транспортных средств на бесплатной основе
19,30
1
19,30
III категория
Автостоянки (паркинги), используемые для хранения задержанного транспорта
19,30
1
19,30
Приложение 2
к решению маслихата
города Астаны
от 24 апреля 2026 года
№ 406/52-VIII
Размеры базовых ставок налога на земли, выделенные под автозаправочные станции всех категорий, по городу Астане
Категория автозаправочных станций
Базовая ставка на земли города Астаны, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем за один кв.м. (тенге)
Размер увеличения базовых ставок на земли, выделенные под автозаправочные станции в соответствии с пунктом 1 статьи 581 Налогового кодекса Республики Казахстан (один раз)
Базовая ставка на земли города Астаны, выделенные под автозаправочные станции, с учетом размера увеличения (тенге)
Все категории
19,30
10
193,0

2. Астана қаласы бойынша барлық санаттағы автожанармай құю станцияларына бөлінген жерге арналған базалық салықтық мөлшерлемелер көлемі осы шешімге 2-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа еңгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Т. Зейнұлқабден
Астана қаласы мәслихатының
2026 жылғы 24 сәуірдегі
№ 406/52-VIII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласы бойынша санатына байланысты автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерге арналған базалық салықтың мөлшерлемелер көлемі
Автотұрақтың паркингтің (санаты)
Тұрғын үй қоры, соның ішінде оның жанындағы құрылыстар мен ғимараттар орналасқан жерлерді қоспағанда, Астана қаласының жеріне бір шаршы метр үшін базалық мөлшерлеме (теңгемен)
Қазақстан Республикасы Салық кодексі 581-бабының 1-тармағына сәйкес автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерге арналған базалық
мөлшерлеменің ұлғаю көлемі (есе)
Ұлғаю көлемін ескере отырып,
автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген Астана қаласының жеріне арналған базалық мөлшерлемелер (теңге)
I санат
Ақылы негізде көлік құралдарын сақтау жөнінде қызмет көрсету үшін пайдаланатын автотұрақтар (паркингтер)
19,30
10
193,0
II санат
Тегін негізде көлік құралдарын сақтау үшін пайдаланылатын автотұрақтар (паркингтер)
19,30
1
19,30
III санат
Кідіртілген көлікті сақтау үшін пайдаланылатын автотұрақтар (паркингтер)
19,30
1
19,30
__________________________
Астана қаласы мәслихатының
2026 жылғы 24 сәуірдегі
406/52-VIII шешіміне
2-қосымша
Астана қаласы бойынша барлық санаттағы автожанармай құю станцияларына бөлінген жерге арналған базалық салықтық мөлшерлемелер көлімі
Автожанармай құю станцияларының санаты
Тұрғын үй қоры, соның ішінде оның жанындағы құрылыстар мен ғимараттар орналасқан жерді қоспағанда, Астана қаласының жеріне бір шаршы метр үшін базалық мөлшерлеме (теңгемен)
Қазақстан Республикасы Салық кодексі 581-бабының 1-тармағына сәйкес автожанармай құю станцияларына бөлінген жерге арналған базалық мөлшерлеменің ұлғаю көлемі (есе)
Ұлғаю көлемін ескере отырып, автожанармай құю станцияларына бөлінген Астана қаласының жеріне арналған базалық мөлшерлеме (теңге)
Барлық санаттар
19,30
10
193,0
____________________________