Об определении размера платы за доставление (эвакуацию) транспортных средств и их временное хранение на специальных площадках, стоянках, находящихся в коммунальной собственности города Астаны
Решение маслихата города Астаны от 19 марта 2026 года № 394/51-VIII
В соответствии с пунктом 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 2) пункта 1-1 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О дорожном движении", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Определить размер платы за доставление (эвакуацию) транспортных средств и их временное хранение на специальных площадках, стоянках, находящихся в коммунальной собственности города Астаны согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Астаны Т. Зейнұлқабден
Приложение
к решению маслихата
города Астаны
от 19 марта 2026 года
№ 394/51-VIII
Размер платы за доставление (эвакуацию) транспортных средств и их временное хранение на специальных площадках, стоянках, находящихся в коммунальной собственности города Астаны
1. Размер платы за доставление (эвакуацию) транспортных средств на специальные площадки, стоянки, находящиеся в коммунальной собственности города Астаны – 3 (три) МРП.
2. Размеры платы за временное хранение транспортных средств на специальных площадках, стоянках, находящихся в коммунальной собственности города Астаны:
Категория
транспортного средства
Первые сутки*
Последующие сутки*
L1, L3, (Двухколесные транспортные средства)
1 МРП
2 МРП
L2, L4, L5, L6, L7 (Трехколесные транспортные средства, квадроциклы)
1,5 МРП
3 МРП
M1 (легковые автомобили)
3 МРП
5 МРП
N1 (Транспортные средства, предназначенные для перевозки грузов, имеющие технически допустимую максимальную массу не более 3,5 т.)
5 МРП
7 МРП
O1 (Прицепы, технически допустимая максимальная масса которых не более 0,75 т.)
2 МРП
4 МРП
O2 (Прицепы, технически допустимая максимальная масса которых свыше 0,75 т, но не более 3,5 т.)
5 МРП
7 МРП
* Под сутками в настоящем приложении понимается 24 последовательных часа, исчисляемых с даты и времени, указанных в акте приема-передачи транспортного средства, составляемом в соответствии с Правилами организации дорожного движения в городе Астане в части, не урегулированной правилами дорожного движения.

Астана қаласының коммуналдық меншігіндегі арнаулы алаңдарға, тұрақтарға көлік құралдарын жеткізгені (эвакуациялағаны) және уақытша сақтағаны үшін төлемақы мөлшерін айқындау туралы
Астана қаласы мәслихатының 2026 жылғы 19 наурыздағы № 394/51-VIII шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 1-тармағына, "Жол жүрісі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 1-1-тармағына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласының коммуналдық меншігіндегі арнаулы алаңдарға, тұрақтарға көлік құралдарын жеткізгені (эвакуациялағаны) және уақытша сақтағаны үшін төлемақы мөлшері осы шешімге қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Т. Зейнұлқабден
Астана қаласы мәслихатының
2026 жылғы 19 наурыздағы
№ 394/51-VIII шешіміне
қосымша
Астана қаласының коммуналдық меншігіндегі арнаулы алаңдарға, тұрақтарға көлік құралдарын жеткізгені (эвакуациялағаны) және уақытша сақтағаны үшін төлемақы мөлшері
1. Астана қаласының коммуналдық меншігіндегі арнаулы алаңдарға, тұрақтарға көлік құралдарын жеткізгені (эвакуациялағаны) үшін төлемақы мөлшері – 3 (үш) АЕК.
2. Астана қаласының коммуналдық меншігіндегі арнаулы алаңдарға, тұрақтарға көлік құралдарын уақытша сақтағаны үшін төлемақы мөлшері:
Көлік құралының санаты
Бірінші тәулік*
Кейінгі тәуліктер*
L1, L3, (Екі дөңгелекті көлік құралдары)
1 АЕК
2 АЕК
L2, L4, L5, L6, L7 (Үш дөңгелекті көлік құралдары, квадроциклдер)
1,5 АЕК
3 АЕК
M1 (жеңіл автомобильдер).
3 АЕК
5 АЕК
N1 (Техникалық рұқсат етілген ең жоғары массасы 3,5 тоннадан аспайтын жүктерді тасымалдауға арналған көлік құралдары.)
5 АЕК
7 АЕК
O1 (Техникалық рұқсат етілген ең жоғары массасы 0,75 тоннадан аспайтын тіркемелер.)
2 АЕК
4 АЕК
O2 (Техникалық рұқсат етілген ең жоғары массасы 0,75 тоннадан асатын, бірақ 3,5 тоннадан аспайтын тіркемелер.)
5 АЕК
7 АЕК
* Тәуліктер деп осы қосымшада Жол жүрісі қағидаларында реттелмеген бөлікте Астана қаласында жол жүрісін ұйымдастыру қағидаларына сәйкес жасалатын көлік құралын қабылдау-беру актісінде көрсетілген күннен және уақыттан бастап есептелетін қатарынан 24 сағат түсініледі.