О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2025 года № 352/47-VIII "О бюджете города Астаны на 2026-2028 годы"
Решение маслихата города Астаны от 27 февраля 2026 года № 385/50-VIII.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026.
Маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны "О бюджете города Астаны на 2026-2028 годы" от 12 декабря 2025 года № 352/47-VIII следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 292 292 472 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 163 982 319 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 7 682 966 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13 971 912 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 3 734 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 102 921 275 тысяч тенге;
2) затраты – 1 182 389 554,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 274 715 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 6 100 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 825 285 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 129 338 444 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 129 338 444 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-21 710 241,1) тысяч тенге;

"Астана қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" Астана қаласы мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсанындағы № 352/47-VIII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2026 жылғы 27 ақпандағы № 385/50-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласының мәслихатының "Астана қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 12 желтоқсанындағы № 352/47-VIII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Астана қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер – 1 292 292 472 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 1 163 982 319 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 7 682 966 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 13 971 912 мың теңге;
арнаулы түсімдер бойынша – 3 734 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 102 921 275 мың теңге;
2) шығындар – 1 182 389 554,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 2 274 715 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 6 100 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 825 285 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 129 338 444 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 129 338 444 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-21 710 241,1) мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21 710 241,1 тысяч тенге;
7) поступление займов – 22 473 562 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-45 478 539) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 44 715 218,1 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2026 год в сумме 14 063 559 тысяч тенге.".

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21 710 241,1 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 22 473 562 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-45 478 539) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 44 715 218,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 14 063 559 мың теңге сомасында бекітілсін.".

Приложения 1, 4, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата города Астаны Т. Зейнулкабден
Приложение 1
к решению маслихата города Астаны
от 27 февраля 2026 года № 385/50-VIII
Приложение 1
к решению маслихата города Астаны
от 12 декабря 2025 года № 352/47-VIII
Бюджет города Астаны на 2026 год
I. Доходы

Көрсетілген шешімнің 1, 4, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Т. Зейнұлқабден
Астана қаласы мәслихатының
2026 жылғы 27 ақпандағы
№ 385/50-VIII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласы мәслихатының
2025 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 352/47 -VIII шешіміне
1-қосымша
1. Кірістер

114 938,0
003
Капитальные расходы государственного органа
641,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
1 023 986,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
14 847 366,0
061
Развитие объектов государственных органов
14 847 366,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
653 493,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
650 783,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 710,0
521
Управление государственного архитектурно-строительного контроля города республиканского значения, столицы
575 417,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере государственного архитектурно-строительного контроля на местном уровне
572 619,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 798,0
02
Оборона
6 889 683,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
709 382,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
709 382,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
2 084 824,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
2 084 824,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
4 095 477,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
120 983,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
800 295,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
420 089,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
1 073 050,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
1 680 000,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 060,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
42 417 058,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
2 452 755,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 452 755,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
38 545 252,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы

114 938,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
641,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
1 023 986,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
14 847 366,0
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
14 847 366,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
653 493,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
650 783,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 710,0
521
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы
575 417,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
572 619,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 798,0
02
Қорғаныс
6 889 683,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
709 382,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
709 382,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
2 084 824,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
2 084 824,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
4 095 477,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
120 983,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
800 295,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
420 089,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
1 073 050,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
1 680 000,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 060,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
42 417 058,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
2 452 755,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 452 755,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
38 545 252,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету

34 359 083,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
28 121,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Астане
59 201,0
007
Капитальные расходы государственного органа
4 098 847,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
940 783,0
004
Развитие объектов органов внутренних дел
940 783,0
522
Исполнительный орган уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
478 268,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения исполнения уголовных наказаний без изоляции от общества
415 068,0
006
Капитальные расходы государственного органа
63 200,0
04
Образование
352 306 233,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
27 480,0
019
Обучение участников избирательного процесса
27 480,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 040 087,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
212 599,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
560 597,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
266 891,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
313 041 759,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
3 151 952,0
003
Общеобразовательное обучение
45 426 939,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
4 483 059,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
3 103 054,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 000 000,0
008
Дополнительное образование для детей
15 676 822,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
531 797,0
011
Капитальные расходы государственного органа
3 032,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
659 122,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
2 398 193,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

34 359 083,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
28 121,0
004
Астана қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
59 201,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 098 847,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
940 783,0
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
940 783,0
522
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің атқарушы органы
478 268,0
001
Қылмыстық жазалардың қоғамнан оқшауламай орындалуын қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
415 068,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
63 200,0
04
Бiлiм беру
352 306 233,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
27 480,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
27 480,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 040 087,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
212 599,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
560 597,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
266 891,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
313 041 759,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 151 952,0
003
Жалпы білім беру
45 426 939,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
4 483 059,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
3 103 054,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 000 000,0
008
Балаларға қосымша білім беру
15 676 822,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
531 797,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 032,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
659 122,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
2 398 193,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

233 511,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
31 382 185,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 699,0
029
Методическая работа
1 345 450,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
58 954 368,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
97 037 964,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
4 085 153,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 734 345,0
069
Проведение мероприятий в области защиты прав детей
192 869,0
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
34 602 909,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
29 685 812,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
19 259 493,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
35 821,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
10 390 498,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
8 511 095,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
8 511 095,0
05
Здравоохранение
26 011 724,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
2 404 100,0
034
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
2 404 100,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
21 839 396,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
501 853,0
006
Услуги по охране материнства и детства
993 556,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
159 000,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
185 717,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
427,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
743 468,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
214 904,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения

233 511,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
31 382 185,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
11 699,0
029
Әдістемелік жұмыс
1 345 450,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
58 954 368,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
97 037 964,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
4 085 153,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 734 345,0
069
Балалар құқығын қорғау саласында іс шаралар өткізу
192 869,0
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
34 602 909,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
29 685 812,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
19 259 493,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
35 821,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
10 390 498,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
8 511 095,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
8 511 095,0
05
Денсаулық сақтау
26 011 724,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
2 404 100,0
034
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
2 404 100,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
21 839 396,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
501 853,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
993 556,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
159 000,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
185 717,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
427,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
743 468,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
214 904,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау

3 628 142,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
327 782,0
030
Капитальные расходы государственного органа
2 041,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
9 058 153,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
607 254,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
5 417 099,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 768 228,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 768 228,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
50 053 421,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
48 094 802,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
743 129,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 356 735,0
003
Программа занятости
4 300 107,0
004
Государственная адресная социальная помощь
1 813 194,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
1 962 470,0
007
Оказание жилищной помощи
21 200,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10 695 272,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
5 188 657,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
26 182,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
4 389 449,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
524 658,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 177 832,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 547 932,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

3 628 142,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
327 782,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 041,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
9 058 153,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
607 254,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
5 417 099,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 768 228,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 768 228,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
50 053 421,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
48 094 802,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
743 129,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 356 735,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4 300 107,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 813 194,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 962 470,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
21 200,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
10 695 272,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
5 188 657,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
26 182,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
4 389 449,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
524 658,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 177 832,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 547 932,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

2 956 278,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 284 668,0
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 186,0
026
Капитальные расходы государственного органа
4 023,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
236 541,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
934 958,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
923 001,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 377 834,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
465 750,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
134 746,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
29 000,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 045 000,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 031 000,0
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
14 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
149 787,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
149 787,0
376
Управление по защите прав детей города республиканского значения, столицы
263 832,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне
263 832,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
500 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
241 998 453,0
123
Аппарат акима района в городе
100 030 741,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
5 870 040,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
53 812 419,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
182 201,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
40 166 081,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы

2 956 278,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 284 668,0
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 186,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 023,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
236 541,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
934 958,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
923 001,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
3 377 834,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
465 750,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
134 746,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
29 000,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 045 000,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
1 031 000,0
017
Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау
14 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
149 787,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
149 787,0
376
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың балалардың құқықтарын қорғау басқармасы
263 832,0
001
Жергілікті деңгейде балалардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
263 832,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
500 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
241 998 453,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
100 030 741,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
5 870 040,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
53 812 419,0
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
182 201,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
40 166 081,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы

14 063 559,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
345 000,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
345 000,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
9 490 339,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
9 490 339,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
347 594,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
347 594,0
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
8 496,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
8 496,0
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
300 000,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
300 000,0
14
Обслуживание долга
4 358 777,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 358 777,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
4 327 812,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
30 965,0
15
Трансферты
127 927 828,1
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
127 927 828,1
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
14 174,1
007
Бюджетные изъятия
125 655 286,0
016
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
85,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 256 736,0
058
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 547,0
III. Чистое бюджетное кредитование
2 274 715,0
Бюджетные кредиты
6 100 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 800 000,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
3 800 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов

14 063 559,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
345 000,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
345 000,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
9 490 339,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
9 490 339,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
347 594,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
347 594,0
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 496,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
8 496,0
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
300 000,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
300 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
4 358 777,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 358 777,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
4 327 812,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
30 965,0
15
Трансферттер
127 927 828,1
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
127 927 828,1
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
14 174,1
007
Бюджеттік алып коюлар
125 655 286,0
016
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
85,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
2 256 736,0
058
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
1 547,0
III. Таза бюджеттік кредиттеу
2 274 715,0
Бюджеттік кредиттер
6 100 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 800 000,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
3 800 000,0
012
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру

-3 102 587,0
Используемые остатки бюджетных средств
44 715 218,1
Приложение 2
к решению маслихата города Астаны
от 27 февраля 2026 года № 385/50 – VIII
Приложение 4
к решению маслихата города Астаны
от 12 декабря 2025 года № 352/47-VIII
Перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2026 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера

-3 102 587,0
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
44 715 218,1
Астана қаласы мәслихатының
2026 жылғы 27 ақпандағы
№ 385/50-VIII шешіміне
2-қосымша
Астана қаласы мәслихатының
2025 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 352/47-VIII шешіміне
4-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен, Астана қаласының 2026 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер