О внесении изменений в решение Казталовского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 25-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11 сентября 2025 года № 30-1
Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 25 - 2 "О районном бюджете на 2025 - 2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 900 236 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 373 683 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 59 220 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 310 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 455 023 тысячи тенге;
2) затраты – 10 673 611 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 119 903 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 228 065 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 108 162 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 893 278 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 893 278 тысяч тенге:
поступление займов – 762 655 тысяч тенге;
погашение займов – 108 882 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 239 505 тысяч тенге.";
в пункте 4:
подпункт 1 пункта 4 изложить в новой редакции:
1) из республиканского бюджета и Национального фонда в общей сумме – 1 985 304 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 182 233 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 12 947 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 192 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 6 067 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 138 745 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог в с.Жалпактал – 400 714 тысячи тенге;
на строительство внутри поселковых дорог в с. Кайынды – 314 350 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Караоба – 130 000 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Кушанкол – 370 000 тысяч тенге;

Казталов аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 25-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 11 қыркүйектегі № 30-1 шешімі
Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Казталов аудандық мәслихатының "2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 25 - 2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 900 236 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 373 683 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 59 220 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 310 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 455 023 мың теңге;
2) шығындар – 10 673 611 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 119 903 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 228 065 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 108 162 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 893 278 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 893 278 мың теңге:
қарыздар түсімі – 762 655 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 108 882 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 239 505 теңге.";
4 – тармақ 1).тармақша жаңа редакцияда жазылсын.
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 1 985 304 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 182 233 мың теңге;
Мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту– 12 947 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 2 192 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 6 067 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 138 745 мың теңге;
Жалпактал ауылішілік автомобиль жолдарын қайта жаңғыртуға – 400 714 мың теңге;
Қайыңды ауылындағы ауылішілік жолдардың құрылысына – 314 350 мың теңге;
Қошанкөл ауылындағы ауылішілік жолдардың құрылысына – 370 000 мың теңге;
Қараоба ауылындағы ауылішілік жолдардың құрылысына – 130 000 мың теңге;

на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Казталов – 200 000 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 228 056 тысяч тенге;
в пункте 4:
подпункт 2 пункта 4 изложить в новой редакции:
2) из областного бюджета в общей сумме – 4 951 198 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 53 183 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 28 133 тысячи тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 76 206 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 8 000 тысяч тенге:
на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения "Беспишен – Кушанколь – Караоба" 15 - 49 км (34 км) – 2 291 082 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения "Беспишен – Кушанколь – Караоба" 49 - 64 км (33 км) – 1 017 383 тысячи тенге;
на приобретение жилых домов в рамках пилотного проекта "Қаладан-ауылға" на 2024 - 2026 годы – 88 000 тысяч тенге;
на приобретение жилья для социально уязвимых слоев населения – 59 461 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения "подъезд к с.Талдыапан" 9 - 20 км – 53 498 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог в с.Жалпактал - 86 193 тысячи тенге;
на строительство внутри поселковых дорог в с. Кайынды - 55 484 тысячи тенге;
на установку КБМ для водоснабжения с.Бейстерек – 14 000 тысяч тенге;
на установку КБМ для водоснабжения с.Бозоба – 14 000 тысяч тенге;
на установку КБМ для водоснабжения с.Хайруш – 14 000 тысяч тенге;
на установку КБМ для водоснабжения с.Сексенбаев – 14 000 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения социальных объектов сел Абиш и Саралжын – 111 037 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения социальных объектов сел Сатыбалды, Бостандык, Ащысай и Жас – 175 957 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения социальных объектов сел Копкутир, Аккурай и Хайруш – 62 591 тысяча тенге;
на строительство сетей газоснабжения социальных объектов сел Саралжын, Каракуль и Сексенбаев – 63 251 тысяча тенге;
на реконструкцию парка поселка Жалпактал Казталовского района ЗКО- 131 140 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 58 905 тысяч тенге;
на приобретение арендных квартир для очередников МИО из числа СУСН – 475 694 тысячи тенге;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Казталов ауылындағы ауылішілік жолдарды қайта құру - 200 000 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 228 056 мың теңге;
4 - тармақ 2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 4 951 198 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 53 183 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 28 133 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 76 206 мың теңге;
Тұрғын үй сертификаттарын беру - 8 000 мың теңге;
"Беспішен – Қошанкөл – Қараоба" аудандық маңызы бар 15 - 49 км. (34 км) автомобиль жолын күрделі жөндеу – 2 291 082 мың теңге;
"Беспішен – Қошанкөл – Қараоба" аудандық маңызы бар 49 - 64 км. (34 км) автомобиль жолын және Еңбек ауылына кіреберіс жолын 0 - 18 км күрделі жөндеу – 1 017 383 мың теңге
2024 - 2026 жылдарға арналған "Қаладан – Ауылға" пилоттық жобасы шеңберінде тұрғын үйлер сатып алу - 88 000 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу – 59 461 мың теңге;
Талдыапан ауылының аудандық маңызы бар кірмежолын орташа жөндеу 9 - 18 шақ – 53 498 мың теңге;
Жалпактал ауылішілік автомобиль жолдарын қайта жаңғырту – 86 193 мың теңге;
Қайыңды ауылындағы ауылішілік жолдардың құрылысы - 55 484 мың теңге;
Бейстерек ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату – 14 000 мың теңге;
Бозоба ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату – 14 000 мың теңге;
Хайруш ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату – 14 000 мың теңге;
Сексенбаев ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату - 14 000 мың теңге;
Саралжын және Әбіш ауылдарының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау желілерінің құрылысы – 111 037 мың теңге;
Сатыбалды, Бостандық, Ащысай және Жас ауылдарының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау желілерінің құрылысы – 175 957 мың теңге;
Көпкүтір, Аққурай, Хайруш ауылдарының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау желілерінің құрылысы – 62 591 мың теңге;
Саралжын, Қаракөл, Сексенбаев ауылдарының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау желілерінің құрылысы – 63 251 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алу – 58 905 мың теңге;
Жергілікті атқарушы органның кезегінде тұрған халықтың әлеуметтік осал топтары үшін арендалық пәтерлерді сатып алу – 475 694 мың теңге;
Казталов ауданы Жалпақтал ауылының саябағын қайта құру – 131 140 мың теңге;
Көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.