О внесении изменений в решение Акжаикского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 27-1 "О бюджетах сельских округов Акжаикского района на 2025-2027 годы"
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15 сентября 2025 года № 32-1
Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжаикского районного маслихата "О бюджетах сельских округов Акжаикского района на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 27-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Акжолского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 642 тысячи тенге:
налоговые поступления – 12 842 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 37 800 тысяч тенге;
2) затраты – 62 851 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 12 209 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 209 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 209 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 494 тысячи тенге:
налоговые поступления – 4 902 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 92 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 40 500 тысяч тенге;
2) затраты – 54 139 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 645 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 645 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 645 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Алгабасского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

Ақжайық аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 27-1 "2025-2027 жылдарға арналған Ақжайық ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 қыркүйектегі № 32-1 шешімі
Ақжайық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақжайық аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Ақжайық ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 27-1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақжол ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 642 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 842 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 37 800 мың теңге;
2) шығындар – 62 851 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 12 209 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 209 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 209 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025-2027 жылдарға арналған Ақсуат ауылдық округінің бюджеті 4, 5 және 6 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 494 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 902 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 92 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 40 500 мың теңге;
2) шығындар – 54 139 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 645 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 645 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 645 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025-2027 жылдарға арналған Алғабас ауылдық округінің бюджеті 7, 8 және 9 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 989 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 989 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Базаршоланского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 57 108 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 099 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 96 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 363 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 45 550 тысяч тенге;
2) затраты – 59 788 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 680 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 680 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 680 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Бударинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 454 тысячи тенге:
налоговые поступления – 3 652 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 136 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 330 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 336 тысяч тенге;
2) затраты – 51 811 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 357 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 357 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 357 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Есенсайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 719 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 460 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 158 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 414 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 989 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 989 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025-2027 жылдарға арналған Базаршолан ауылдық округінің бюджеті 16, 17 және 18 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57 108 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 099 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 96 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 363 мың теңге;
трансферттер түсімі – 45 550 мың теңге;
2) шығындар – 59 788 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 680 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 680 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 680 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025-2027 жылдарға арналған Бударин ауылдық округінің бюджеті 19, 20 және 21 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44 454 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 652 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 136 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 330 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40 336 мың теңге;
2) шығындар – 51 811 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 357 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 357 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 357 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025-2027 жылдарға арналған Есенсай ауылдық округінің бюджеті 22, 23 және 24 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 719 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 460 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 158 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 414 мың теңге;