О внесении изменений в решение Акжаикского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 26-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 августа 2025 года № 31-1
Акжаикский районный маслихатРЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжаикского районного маслихата"О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 26-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 634 074 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 810 960 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 39 700 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 780 914 тысяч тенге;
2) затраты – 7 032 681 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 93 570 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 303 248 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 209 678 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 492 177 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 492 177 тысяч тенге;

Ақжайық аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 26-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2025 жылғы 21 тамыздағы № 31-1 шешімі
Ақжайық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақжайық аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 26-2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 634 074 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 810 960 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 39 700 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 780 914 мың теңге;
2) шығындар – 7 032 681 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 93 570 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 303 248 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 209 678 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 492 177 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 492 177 мың теңге;

42448
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
1000
6
Уголовно – исполнительная система
1000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1000
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
1000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
660705
1
Социальное обеспечение
148671
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
148671
005
Государственная адресная социальная помощь
148671
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
0
2
Социальная помощь
437967
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
437967
002
Программа занятости
0
006
Оказание жилищной помощи
2500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
123000
010
Материальное обеспечение детейс инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3539
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
148000
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
130928
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
30000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
74067
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
65067
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46988
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

42448
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1000
6
Қылмыстық – атқару жүйесі
1000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1000
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
1000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
660705
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
148671
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
148671
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
148671
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
0
2
Әлеуметтiк көмек
437967
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
437967
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
123000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3539
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
148000
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
130928
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
30000
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
74067
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
65067
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46988
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту

466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
54086
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
54085
002
Создание информационных систем
0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1
015
Капитальные расходы государственного органа
0
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
0
12
Транспорт и коммуникации
204508
1
Автомобильный транспорт
202008
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
202008
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
132832
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
14000
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
55176
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
2500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2500
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2500
13
Прочие
1079043
9
Прочие
1079043
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
0
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
558580
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
385554
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
173026
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
54086
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
54085
002
Ақпараттықжүйелерқұру
0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
0
12
Көлік және коммуникация
204508
1
Автомобиль көлігі
202008
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
202008
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
132832
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
14000
051
Көлік инфрақұрылымның басым жобаларын іске асыру
55176
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
2500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2500
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2500
13
Басқалар
1079043
9
Басқалар
1079043
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
0
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
558580
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
385554
064
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
173026
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі