О внесении изменений в решение маслихата района Самар от 25 декабря 2024 года № 18-3/VIII "О бюджете сельских округов района Самар на 2025-2027 годы"
Решение маслихата района Самар Восточно-Казахстанской области от 31 июля 2025 года № 23-3/VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Маслихат района Самар РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Самар "О бюджете сельских округов района Самар на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 18-3/VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа Аккала на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 92 778,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 600,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 400,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 74 632,0 тысяч тенге;
2) затраты – 92 778,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 146,4 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 546,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 146,4 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть в бюджете сельского округа Аккала на 2025 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в размере 35 606,0 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Кулынжонского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 100 083,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 724,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 88 043,1 тысяч тенге;
2) затраты – 100 083,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;

Самар ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-3/VIII "2025-2027 жылдарға арналған Самар ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 2025 жылғы 31 шілдедегі № 23-3/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Самар ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Самар ауданы мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Самар ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-3/VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Аққала ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 92 778,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 600,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 400,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 74 632,0 мың теңге;
2) шығындар – 92 778,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюдеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 10 146,4 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 146,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 146,4 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға арналған Аққала ауылдық округ бюджетінде жергілікті бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 35 606,0 мың теңге мөлшерінде ескерілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025-2027 жылдарға арналған Құлынжон ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 100 083,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 724,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 88 043,1 мың теңге;
2) шығындар – 100 083,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюдеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 628,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 628,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 628,0 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в бюджете Кулынжонского сельского округа на 2025 год трансферты из районного бюджета в размере 43 360,1 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Мариногорского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 61 741,6 тысяч тенге;
налоговые поступления - 8 717,0 тысяч тенге:
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46 071,0 тысяч тенге;
2) затраты – 61 741,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 573,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 573,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 573,0 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть в бюджете Мариногорского сельского округа на 2025 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в размере 4 204,0 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Миролюбовского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 136 587,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 750,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 123 033,0 тысяч тенге;
2) затраты – 136 587,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 795,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 628,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 628,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 628,0 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025 жылға арналған Құлынжон ауылдық округ бюджетінде жергілікті бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 43 360,1 мың теңге мөлшерінде ескерілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2025-2027 жылдарға арналған Мариногорка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61 741,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 717,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 46 071,0 мың теңге;
2) шығындар – 61 741,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюдеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 573,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 573,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 573,0 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2025 жылға арналған Мариногорка ауылдық округ бюджетінде жергілікті бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 4 204,0 мың теңге мөлшерінде ескерілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2025-2027 жылдарға арналған Миролюбовка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 136 587,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 750,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі – 123 033,0 мың теңге;
2) шығындар – 136 587,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 795,0 теңге;

7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 795,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 795,0 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Учесть в бюджете Миролюбовского сельского округа на 2025 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в размере 87 228,0 тысяч тенге.";
пункт 19 изложить в новой редакции:
"19. Утвердить бюджет Самарского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 313 908,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 34 160,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 219 060,2 тысяч тенге;
2) затраты – 313 908,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 53 453,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 53 453,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 53 453,0 тысяч тенге.";
пункт 20 изложить в новой редакции:
"20. Учесть в бюджете Самарского сельского округа на 2025 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в размере 152 651,2 тысяч тенге.";
пункт 22 изложить в новой редакции:
"22. Утвердить бюджет Сарыбелского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 99 009,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 800,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 800,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 85 210,0 тысяч тенге;
2) затраты – 99 009,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 199,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 199,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 199,0 тысяч тенге.";
пункт 23 изложить в новой редакции:

7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 795,0 теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,0 теңге.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2025 жылға арналған Миролюбовка ауылдық округ бюджетінде жергілікті бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 87 228,0 мың теңге мөлшерінде ескерілсін.";
19-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"19. 2025-2027 жылдарға арналған Самар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 313 908,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 34 160,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 219 060,2 мың теңге;
2) шығындар – 313 908,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюдеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -53 453,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53 453,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,0 мың теңге.";
20-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"20. 2025 жылға арналған Самар ауылдық округ бюджетінде жергілікті бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 152 651,2 мың теңге мөлшерінде ескерілсін.";
22-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"22. 2025-2027 жылдарға арналған Сарыбел ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 99 009,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 800,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 800,0 теңге;
трансферттер түсімі – 85 210,0 мың теңге;
2) шығындар – 99 009,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 199,0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 199,0 теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,0 теңге.";
23-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"23. Учесть в бюджете Сарыбелского сельского округа на 2025 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в размере 46 058,0 тысяч тенге.";
приложение 1, 7, 10, 13, 19, 22 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Самар Г. Шаймарданова
Приложение 1 к решению
маслихата района Самар

"23. 2025 жылға арналған Сарыбел ауылдық округ бюджетінде жергілікті бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 46 058,0 мың теңге мөлшерінде ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 7, 10, 13, 19, 22 қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Самар ауданы мәслихатының төрағасы Г. Шаймарданова
Самар ауданы мәслихатының