О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 25/3-VIII "О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2025-2027 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 мая 2025 года № 34/2 -VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 25/3-VIII "О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 529 923,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 332 068,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 186 855,0 тысяч тенге;
2) затраты – 678 599,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -148 676,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 148 676,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 148 676,7 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 212 193,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 40 730,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 171 463,0 тысячи тенге;
2) затраты – 218 044,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 851,0 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 851,0 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 25/3-VIII "2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 мамырдағы № 34/2 -VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 25/3-VIII "2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 529 923,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –332 068,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 186 855,0 мың теңге;
2) шығындар – 678 599,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -148 676,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 148 676,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 148 676,7 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 212 193,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 40 730,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер  – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер  –  0 теңге;
трансферттердің түсімдері  – 171 463,0 мың теңге;
2) шығындар – 218 044,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу  – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер  –  0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 851,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын  қаржыландыру (профицитін пайдалану) –5 851,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 5 851,0 тысяча тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 121 004,0 тысячи тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 209 978,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 60 944,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 452,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 211,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 148 371,0 тысяча тенге;
2) затраты – 230 389,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -20 411,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20 411,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 411,2 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 199 582,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 48 563,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 151 019,0 тысяч тенге;
2) затраты – 210 920,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 338,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 11 338,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 338,2 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

бюджет  қаражатының  пайдаланылатын  қалдықтары  –  5 851,0 мың тенге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Шемонаиха ауданы Первомайский кенті бюджетінде 121 004,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 209 978,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 60 944,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер  – 452,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 211,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері  – 148 371,0 мың теңге;
2) шығындар – 230 389,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер  –  0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20 411,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын  қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20 411,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының  пайдаланылатын  қалдықтары– 20 411,2 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 199 582,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 48 563,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 151 019,0 мың теңге;
2) шығындар – 210 920,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -11 338,2 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 338,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 338,2 мың теңге.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13,14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

2) затраты – 93 824,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 211,2 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 211,2 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 211,2 тысяча тенге.";
пункт 33 изложить в новой редакции:
"33. Предусмотреть в бюджете Разинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в бюджет сельского округа в сумме 53 938,0 тысяч тенге.".
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 19 и 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему решению.

2) шығындар – 93 824,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 211,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 211,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 211,2 мың теңге.";
33-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"33. Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджетінде 53 938,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.".
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 19 және 31-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.