Об областном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2025 года № 26/206-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 – 2028 годы" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 444 003 724,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 63 960 446,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 784 720,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 209,0 тенге;
специальные поступления – 865 181,0 тенге;
поступления трансфертов – 369 380 168,0 тысяч тенге;
2) затраты – 443 480 650,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 221 448,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10 304 150,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 082 702,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 479 756,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 479 756,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 178 130,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 178 130,0 тысяч тенге:
поступление займов – 9 979 150,0 тысяч тенге;
погашение займов – 6 801 020,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тенге.
2. Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2026 год в сумме 108 379 658,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Усть-Каменогорск
90 986 458,0 тысяч тенге;
городу Риддер
4 976 297,0 тысяч тенге;
Глубоковскому району
395 464,0 тысяч тенге;
району Алтай
8 784 748,0 тысяч тенге;
району Марқакөл
1 567 981,0 тысяч тенге;
Шемонаихинскому району
1 668 710,0 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов, в сумме 4 765 040,0 тысяч тенге, в том числе:
Катон-Карагайскому району
561 691,0 тысяч тенге;
Курчумскому району
2 124 992,0 тысяч тенге;
району Самар
734 162,0 тысяч тенге;
району Үлкен Нарын
504 280,0 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
839 915,0 тысяч тенге;
4. Установить на 2026 год нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по социальному налогу:
по городам Усть-Каменогорск, Риддер, районам Алтай, Марқакөл и Глубоковскому, Шемонаихинскому районам в размере 1 процент;
по Уланскому району в размере 8 процентов;

2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 26/206-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "2026 – 2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 444 003 724,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 63 960 446,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 784 720,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 209,0 теңге;
арнаулы түсімдер – 865 181,0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 369 380 168,0 мың теңге;
2) шығындар – 443 480 650,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 3 221 448,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 10 304 150,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 082 702,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 479 756,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 479 756,0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 178 130,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 178 130,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 9 979 150,0 мың еңге;
қарыздарды өтеу – 6 801 020,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,0 теңге.
2. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен 2026 жылға арналған облыстық бюджетке 108 379 658,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар белгіленсін, оның ішінде:
Өскемен қаласына
90 986 458,0 мың теңге;
Риддер қаласына
4 976 297,0 мың теңге;
Глубокое ауданына
395 464,0 мың теңге;
Алтай ауданына
8 784 748,0 мың теңге;
Маркакөл ауданына
1 567 981,0 мың теңге;
Шемонаиха ауданына
1 668 710,0 мың теңге.
3. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 4 765 040,0 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Катонқарағай ауданына
561 691,0 мың теңге;
Күршiм ауданына
2 124 992,0 мың теңге;
Самар ауданына
734 162,0 мың теңге;
Үлкен Нарын ауданына
504 280,0 мың теңге;
Тарбағатай ауданына
839 915,0 мың теңге.
4. 2026 жылға әлеуметтік салық бойынша аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері:
Өскемен, Риддер қалалары, Алтай, Марқакөл аудандары және Глубокое, Шемонаиха аудандары бойынша 1 пайыз мөлшерінде;
Ұлан ауданы бойынша 8 пайыз мөлшерінде белгіленсін.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2026 год в сумме 1 552 471,0 тысяч тенге.
6. Установить на 31 декабря 2026 года лимит долга местных исполнительных органов области в сумме 212 059 619,0 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2026 год, согласно приложению 4.
8. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2026 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.
9. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год поступление трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень – 170 940,0 тысяч тенге;
Распределение поступлений трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
10. Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2026 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне.
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие систем теплоснабжения.

5. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 1 552 471,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2026 жылдың 31 желтоқсанына облыстың жергілікті атқарушы органдарының борыш лимиті 212 059 619 мың теңге сомасында белгіленсін.
7. 2026 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2026 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында 5 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
9. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен білім беру саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беру – 170 940,0 мың теңге жоғары тұрған бюджет шығындарының өтемақысына трансферттер түсімі көзделсін.
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен трансферттердің түсімін бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2026 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
11. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
12. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға нысаналы даму трансферттері көзделсін.

13. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год кредиты из республиканского бюджета на:
1) предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;
2) инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе;
3) реализацию мер социальной поддержки специалистов.
14. Распределение целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2026 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.

13. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен мыналарға:
1) ауыл халқының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану мақсатында ауыл халқына микрокредиттер беруге;
2) агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға;
3) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредиттер көзделсін.
14. 2026 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен кредиттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

519 580,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
165 567,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
1 701 078,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
417,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
610 968,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
22 284 409,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
22 284 409,0
3
Специализированная медицинская помощь
1 765 640,0
253
Управление здравоохранения области
1 765 640,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 765 640,0
4
Поликлиники
657 574,0
253
Управление здравоохранения области
657 574,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
657 574,0
5
Другие виды медицинской помощи
149 500,0
253
Управление здравоохранения области
149 500,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
149 500,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
4 429 910,0
253
Управление здравоохранения области
4 429 910,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
1 314 307,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
149 525,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
31 460,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
78 548,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацеСПических работников
238 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 618 070,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
28 612 843,0
1
Социальное обеспечение
13 737 555,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 231 518,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 473 499,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

519 580,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
165 567,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 701 078,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
417,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
610 968,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
22 284 409,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
22 284 409,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 765 640,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 765 640,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 765 640,0
4
Емханалар
657 574,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
657 574,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
657 574,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
149 500,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
149 500,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
149 500,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
4 429 910,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 429 910,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 314 307,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
149 525,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
31 460,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
78 548,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
238 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 618 070,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
28 612 843,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
13 737 555,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 231 518,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 473 499,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

386 952,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 546 211,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 456 196,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
233 314,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 135 346,0
261
Управление образования области
2 506 037,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 087 695,0
037
Социальная реабилитация
325 181,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
93 161,0
2
Социальная помощь
9 057 248,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 057 248,0
068
Программа занятости
9 057 248,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
5 818 040,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 811 540,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
620 194,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
461 099,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
144 532,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
57 079,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
42 027,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 486 609,0
263
Управление внутренней политики области
6 500,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 042 464,0
1
Жилищное хозяйство
10 000,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10 000,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде

386 952,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 546 211,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 456 196,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
233 314,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 135 346,0
261
Облыстың білім басқармасы
2 506 037,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 087 695,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
325 181,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
93 161,0
2
Әлеуметтiк көмек
9 057 248,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 057 248,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 057 248,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
5 818 040,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 811 540,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
620 194,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
461 099,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
144 532,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
57 079,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
42 027,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 486 609,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
6 500,0
077
Облыс Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
6 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 042 464,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
10 000,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10 000,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер

202 440,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 775 813,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 793 210,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
571 875,0
719
Управление ветеринарии области
4 709 471,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
742 999,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 080,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
10 162,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
4 385,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
36 000,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
4 082,0
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
35 061,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
16 936,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 079 119,0
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 662 500,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
7 289,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
36 500,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
71 358,0
2
Водное хозяйство
275 392,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
275 392,0
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
7 000,0
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности

202 440,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 775 813,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
5 793 210,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
571 875,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 709 471,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
742 999,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 080,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
10 162,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
4 385,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
36 000,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
4 082,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
35 061,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
16 936,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 079 119,0
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 662 500,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
7 289,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
36 500,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
71 358,0
2
Су шаруашылығы
275 392,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
275 392,0
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
7 000,0
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

257
Управление финансов области
6 378 482,0
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
6 378 482,0
9
Используемые остатки бюджетных средств
0,0
01
Остатки бюджетных средств
0,0
1
Свободные остатки бюджетных средств
0,0
Приложение 4 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 9 декабря 2025 года
№ 26/206-VIII
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2026 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 5 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 9 декабря 2025 года
№ 26/206-VIII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2026 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

257
Облыстың қаржы басқармасы
6 378 482,0
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
6 378 482,0
9
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0,0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0,0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0,0
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2025 жылғы 9 желтоқсан
№ 26/206-VIII шешіміне
4- қосымша
2026 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактиксы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2025 жылғы 9 желтоқсан
№ 26/206-VIII шешіміне
5-қосымша
2026 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру