"Шығыс Қазақстан облысы бойынша әлеуметтік маңызы бар қатынастардың тізбесін айқындау туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 10 қазандағы № 23/265-VI шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 қазандағы № 24/196-VІІІ шешімі
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Шығыс Қазақстан облысы бойынша әлеуметтік маңызы бар қатынастардың тізбесін айқындау туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 10 қазандағы № 23/265-VI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5687 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының төрағасы Д. Рыпаков
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2025 жылғы 15 қазандағы № 24/196-VІІІ
шешіміне қосымша
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2018 жылғы 10 қазандағы № 23/265-VІ
шешіміне қосымша
Шығыс Қазақстан облысы бойынша әлеуметтік маңызы бар қатынастардың тізбесі
№ р/н
Қалалар мен аудандардың атауы
Әлеуметтік маңызы бар қатынастардың атауы
1
Өскемен қаласы
1) №1"Защита-Кемежай"
2) №2 "Рассвет фабрикасы-Әуежай"
3) №3 "Октябрский кенті-Өскемен вокзалы"
4) №4 "Племстанция-Су электр станциясы"
5) №4а "Племстанция-Аблакетка айлағы"
6) №5 "Октябрский кенті-Гавань"
7) №6 "Өзен вокзалы-Титан-магний комбинаты"
8) №6б "Рассвет фабрикасы-Титан-магний комбинаты"
9) №7 "Щербаков-Алтайская"
10) №7а "Щербакова-"Иртышстрой" бақша қоғамы-Алтайская"
11) №8 "Өзен вокзалы-Опытное поле"
12) №10 "Теміржол көпірі-Ивушка"
13) №12 "Кемежай-Әуежай"
14) №13 "Өскемен вокзалы-Понтон көпірі"
15) №13а "Өскемен вокзалы-Очистные"
16) №14 "Кемежай-Загородный кенті"
17) №17 "Южная магистраль-Октябрский кенті"
18) №19 "Өзен вокзалы-Защита"
19) №24 "Кемежай-Мелькомбинат"
20) №25 "Су электр станциясы-Понтон көпірі"
21) №25а "Аблакетка айлағы-"Колос" саяжайлары"
22) №26 "Заводская-А. Куленов атындағы кент"
23) №27 "Заводская-Су электр станциясы"
24) №27а "Заводская-Аблакетка айлағы"
25) №32 "Кемежай-Титан-магний комбинаты"
26) №33 "Октябрский кенті-А. Куленов атындағы кент"
27) №38 "Понтон көпірі-Геологическая"
28) №39 "Өзен вокзалы-Әуежай"
29) №42 "Өскемен вокзалы-Жаңа Ахмер"
30) №43 "Облыстық балалар ауруханасы-Самал"

О внесении изменения в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 октября 2018 года № 23/265-VI "Об определении перечня социально значимых сообщений по Восточно-Казахстанской области"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 октября 2025 года № 24/196-VІІІ
Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 октября 2018 года № 23/265-VI "Об определении перечня социально значимых сообщений по Восточно-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5687) следующее изменение:
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Восточно-Казахстанского областного маслихата Д. Рыпаков
Приложение к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 15 октября 2025 года
№ 24/196-VІІІ
Приложение к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 10 октября 2018 года
№ 23/265-VI
Перечень социально значимых сообщений по Восточно-Казахстанской области
№ п/н
Наименование городов и районов
Наименование социально значимых сообщений
1
город Усть-Каменогорск
1) №1 "Защита-Пристань"
2) №2 "Фабрика Рассвет-Аэропорт"
3) №3 "поселок Октябрский-Усть-Каменогорский вокзал"
4) №4 "Племстанция-Гидроэлектростанция"
5) №4а "Племстанция-Аблакетский причал"
6) №5 "поселок Октябрский-Гавань"
7) №6"Речной вокзал-Титано-магниевый комбинат"
8)№6б "Фабрика Рассвет-Титано-магниевый комбинат"
9) №7 "Щербакова-Алтайская"
10) №7а "Щербакова-садовое общество "Иртышстрой"-Алтайская"
11) №8 "Речной вокзал-Опытное поле"
12) №10 "Железнодорожный мост-Ивушка"
13) №12 "Пристань-Аэропорт"
14) №13 "Усть-Каменогорский вокзал-Понтонный мост"
15) №13а "Усть-Каменогорский вокзал-Очистные"
16) №14 "Пристань-поселок Загородный"
17) №17 "Южная магистраль-поселок Октябрский"
18) №19 "Речной вокзал-Защита"
19) №24 "Пристань-Мелькомбинат"
20) №25 "Гидроэлектростанция-Понтонный мост"
21) №25а "Аблакетский причал-Дачи "Колос"
22) №26 "Заводская-посҰлок имени А.Куленова"
23) №27 "Заводская-Гидроэлектростанция"
24) №27а "Заводская-Аблакетский причал"
25) №32 "Пристань-Титано-магниевый комбинат"
26) №33 "поселок Октябрский-поселок имени А.Куленова"
27) №38 "Понтонный мост-Геологическая"
28) №39 "Речной вокзал-Аэропорт"
29) №42 "Усть-Каменогорский вокзал-Ново-Ахмирова"
30) №43 "Детская областная больница-Самал"

31) №43а "Қазмырыш-А. Куленов атындағы кент"
32) №46 "Өскемен вокзалы-аналар мен балалар орталығы"
33) №46а "Өскемен вокзалы-Әл-Фараби даңғылы"
34) №47 "Надежда" бақша қоғамы-Ивушка"
35) №53 "Октябрский кенті-"Радуга" бақша қоғамы"
36) №53а "Октябрский кенті-Племстанция"
37) №54 "Ивушка-Металлург 5"
38) №55 "Жаңа Ахмер-Ивушка"
39) №55а "Ивушка-"Шығыс" кенті"
40) №58 "Титан-магний комбинаты-Солнечный кенті"
41) №60 "Октябрский кенті-Есенберлин"
42) №67 "Октябрский кенті-Тальниковая"
43) №71г "Өзен вокзалы-Герасимовка ауылы"
44) №206 "Кемежай-Солнечный кенті"
45) №224 "Мелькомбинат-Студгородок"
46) №228 "Облыстық туберкулезге қарсы диспансер- Рассвет фабрикасы"
47) №230 "Кожедуб-Рассвет фабрикасы"
48) №240 "Шмелев Лог-"Алтай" көтерме-тарату орталығы"
49) №246"Өскемен вокзалы-Жастар көшесі"
50) №250 "Кемежай-Подгорное"
51) №250а "Өзен вокзалы-"Ривьера" тұрғын үй кешені"
52) №255 "Ахмер кенті-19 шағын аудан"
53) №255а "Кемежай-19 шағын аудан"
54) № 256 "Өзен вокзалы-28 шағын аудан"
55) №260 "20 шағын аудан-Ивушка"
56) №261 "Жастар көшесі-"АДК" сауда үйі"
57) №262 "Жастар көшесі-Электр тауарлар"
58) №351 "Прапорщиков ауылы-Өскемен вокзалы"
59) №352"Кемежай-Ушанов ауылдық округі"
60) №356 "21 шағын аудан-Самсоновка"
61) №417 "Өзен вокзалы-"Восточник" бақша қоғамы"
2
Риддер қаласы
1) "Полярная-Жылу электр станциясы"
2) "Рандеву-Айлақ"
3) "Рандеву-Таловка (Ливино ауылы)"
4) "5 шағын аудан-Полярная"
5) "Риддер-Верхняя Хариузовка"
6) "5 шағын аудан-Риддер металлург кешені"
7) "Автобекет-4 шағын аудан"
8) "Автобекет-Белый луг"
9) "Автобекет-1 шағын аудан"
10) "5 шағын аудан-Байыту фабрикасының 1 қақпасы"
11) "Коновалов ауылы-Қазақстан"
12) "Автостанция-Демалыс үйі"
13) "Риддер-Поперечное"
14) "Риддер-Бутаково"
15) "94 квартал-Байыту фабрикасының 1 қақпасы"
3
Глубокое ауданы
1) "Предгорное-Верхнеберезовский"
2) "Глубокое-Саяжайлар"
3) "Глубокое-Веселовка"
4) "Глубокое кенті бойынша"
5) "Белоусовка кенті бойынша"
6) "Белоусовка кенті-Глубокое кенті"
4
Алтай ауданы
1) "Автобекет-Өнеркәсіп алаңы"
2) "Ескі қала-Батыс"
3) "Автобекет-Рабочая көшесі"
4) "Өнеркәсіп алаңы-Шағын отбасы"
5) "Өнеркәсіп алаңы - Батыс"
6) "Рабочая көшесі- Өнеркәсіп алаңы"
7) "Пихтовка-Поперечка"
8) "Серебрянск-Алтай"
9) "Серебрянск-Октябрьск"
10) "Автобекет-№ 7 мектеп"
11) "Автобекет-Техникалық қызмет көрсету станциясы"
12) "Автобекет-Саяжайлар"
13) "Алтай-Парыгино"
14) "Алтай-Путинцево"
15) "Алтай-Чиркаин"
5
Зайсан ауданы
1) "Зайсан қаласы бойынша"

31) №43а "Казцинк-посҰлок имени А.Куленова"
32) №46 "Усть-Каменогорский вокзал-Центр матери и ребенка"
33) №46а "Усть-Каменогорский вокзал- проспект Аль-Фараби"
34) №47 "садовое общество "Надежда"-Ивушка"
35) №53 "поселок Октябрский-садовое общество "Радуга"
36) №53а "поселок Октябрский-Племстанция"
37) №54 "Ивушка-Металлург 5"
38) №55 "Ново-Ахмирово-Ивушка"
39) №55а "Ивушка-поселок "Шыгыс"
40) №58"Титано-магниевый комбинат-поселок Солнечный"
41) №60 "поселок Октябрский-Есенберлина"
42) №67 "поселок Октябрский-Тальниковая"
43) №71г "Речной вокзал-село Герасимовка"
44) №206 "Пристань-поселок Солнечный"
45) №224 "Мелькомбинат-Студгородок"
46) №228 "Областной противотуберкулезный диспансер -Фабрика Рассвет"
47) №230 "Кожедуба-фабрика "Рассвет"
48) №240 "Шмелев Лог-оптово-распределительный центр "Алтай"
49) №246 "Усть-Каменогорский вокзал-улица Жастар"
50) №250 "Пристань-Подгорное"
51) №250а "Усть-Каменогорский вокзал-жилой комплекс "Ривьера"
52) №255 "Ново-Ахмирова-19 микрорайон"
53) №255а "Пристань-19 микрорайон"
54) №256 "Речной вокзал-28-й микрорайон"
55) №260 "20-й микрорайон-Ивушка"
56) №261 "улица Жастар-торговый дом "АДК"
57) №262 "улица Жастар-Электротовары"
58) №351 "село Прапорщиково-Усть-Каменогорский вокзал"
59) №352 "Пристань-Ушановский сельский округ"
60) №356 "21-й микрорайон-Самсоновка"
61) №417 "Речной вокзал-садовое общество "Восточник"
2
город Риддер
1) "Полярная-Теплоэлектроцентраль"
2) "Рандеву-Гавань"
3) "Рандеву-Таловка (село Ливино)"
4) "5 микрорайон-Полярная"
5) "Риддер-Верхная Хариузовка"
6) "5 микрорайон-Риддерский металлургический комплекс"
7) "Автостанция-4 микрорайон"
8) "Автостанция-Белый луг"
9) "Автостанция-1 микрорайон"
10) "5 микрорайон -1 ворота обогатительной фабрики"
11) "село Коноваловка-Казахстан"
12) Автостанция-Дом отдыха"
13) "Риддер-Поперечное"
14) "Риддер-Бутаково"
15) "94 квартал-1 ворота обогатительной фабрики"
3
Глубоковский район
1) "Предгорное-Верхнеберезовский"
2) "Глубокое-Дачи"
3) "Глубокое-Веселовка"
4) "по поселку Глубокое"
5) "по поселку Белоусовка"
6) "поселок Белоусовка-поселок Глубокое"
4
Район Алтай
1) "Автостанция-Промышленная площадка"
2) "Старый город-Западный"
3) "Автостанция – улица Рабочая"
4) №3 "Промышленная площадка-Малосемейки"
5) №10 "Промышленная площадка-Западный"
6) №14 "улица Рабочая-Промышленная площадка"
7) "Пихтовка-Поперечка"
8) "Серебрянск-Алтай"
9) "Серебрянск-Октябрьск"
10) "Автостанция-Школа №7"
11) "Автостанция-Станция технического обслуживания"
12) "Автостанция-Дачи"
13) "Алтай-Парыгино"
14) "Алтай-Путинцево"
15) "Алтай-Чиркаин"
5
Зайсанский район
1)"По городу Зайсан"

2) "Зайсан-Кеңсай-Шілікті"
3) "Зайсан-Айнабұлақ-Жамбыл-Дайыр-Қуаныш-Біржан"
4) "Зайсан-Айнабұлақ-Көгедай-Шалқар-Қаратал-Үлкен Қаратал"
5) "Зайсан-Айнабұлақ-Жамбыл-Көкжыра"
6) "Зайсан-Айнабұлақ-Сартерек"
7) "Зайсан-Кеңсай-Жарсу-Бақасу-Саржыра"
8) "Зайсан-Қарабұлақ"
9) "Зайсан-Қайнар"
10) "Зайсан-Жаңатұрмыс"
6
Катонқарағай ауданы
1) "Катонқарағай-Ақсу"
2) "Катонқарағай-Өрел"
3) "Катонқарағай-Берел"
7
Үлкен Нарын ауданы
1)"Үлкен Нарын-Көктерек"
2)"Бураново-Кірпіш зауыты"
3)"Үлкен Нарын-Ново-Поляковка"
8
Күршім ауданы
1) "Күршім ауылы ішінде"
2) "Күршім-Ақсуат-Күршім"
3) "Күршім-Қаратоғай"
9
Тарбағатай ауданы
1)"Тұғыл-Ақжар"
2)"Қабанбай-Ақмектеп-Қарасу-Ақжар-Қарасу-Ақмектеп-Қабанбай"
10
Шемонаиха ауданы
1) "Барашки-Первомайский-Ново-Ильинка-Шемонаиха"
2) "Зевакино-Убинка-Первомайский-Шемонаиха"
3) "Шемонаиха-Большая Речка"
4)"Шемонаиха-Медведка"
5)"Шемонаиха-Пруггерово-Кенюхово-Горкуново-Сугатовка"
6)"Шемонаиха-Октябьское-Луговое"
7)"Шемонаиха-Красная Шемонаиха-Белый Камень"
8)"Шемонаиха-Рулиха"
9)"Шемонаиха-Рассыпное"
11
Ауданаралық (облысішілік қалааралық)
1)"Өскемен-Риддер"
2)"Өскемен-Первомайский"
3)"Өскемен-Предгорное
"Өскемен-Предгорное Уварово арқылы"
4)"Өскемен-Күршім"
5)"Өскемен-Үлкен Нарын"
6)"Өскемен-Алтайский кенті"
7)"Өскемен-Қасым Қайсенов кенті"
8)"Өскемен-Белоусовка"
9)"Өскемен-Зайсан"
10)"Өскемен-Бобровка"
11)"Өскемен-Шемонаиха Жоғарғы Үбі арқылы"
12)"Өскемен-Тарханка"
13)"Өскемен-Көгілдір шығанақ-Айна"
14)"Өскемен-Украинка"
15)"Өскемен-Катонқарағай-Берел"
16)"Өскемен-Саратовка-Отрадное"
17)"Өскемен-Новая Канайка"
18)"Өскемен-Самар"
19)"Өскемен-Тройницкое"
20)"Өскемен-Глубокое"
21)"Өскемен-Алтай"
22)"Өскемен-Асу-Бұлақ"
23)"Өскемен-Октябрск"
24)"Өскемен-Серебрянск"
25)"Өскемен-Шемонаиха Первомайск арқылы"
26)"Өскемен-Жаңа Үлбі"
27)"Өскемен-Ақжар"
28)"Өскемен-Бозанбай-Сібір көлі"
29)"Өскемен-Марқакөл"
30)"Марқакөл-Зайсан"

2)"Зайсан-Кенсай-Шиликты"
3) "Зайсан-Айнабулак-Жамбыл-Дайыр-Куаныш-Биржан"
4) "Зайсан-Айнабулак-Когедай-Шалкар-Каратал-Улкен-Каратал"
5) "Зайсан-Айнабулак-Жамбыл-Кокжыра"
6) "Зайсан-Айнабулак-Сартерек"
7) "Зайсан-Кенсай-Жарсу-Бакасу-Саржыра"
8) "Зайсан-Карабулак"
9) "Зайсан-Кайнар"
10) "Зайсан-Жанатурмыс"
6
Катон-Карагайский район
1) "Катон-Карагай-Аксу"
2) "Катон-Карагай-Урыль"
3) "Катон-Карагай-Берель"
7
район Үлкен Нарын
1)"Үлкен Нарын-Коктерек"
2)"Буранова-Кирпичный завод"
3)"Үлкен Нарын-Ново-Поляковка"
8
Курчумский район
1) Внутри села Курчум
2) "Курчум-Аксуат-Курчум"
3) "Курчум-Каратогай"
9
Тарбагатайский район
1) "Тугыл-Акжар"
2) "Кабанбай-Акмектеп-Карасу-Акжар-Карасу-Акмектеп-Кабанбай"
10
Шемонаихинский район
1) "Барашки-Первомайский-Ново-Ильинка-Шемонаиха"
2) "Зевакино-Убинка-Первомайский-Шемонаиха"
3) "Шемонаиха-Большая Речка"
4)"Шемонаиха-Медведка"
5) "Шемонаиха-Пруггерово-Кенюхово-Горкуново-Сугатовка"
6) "Шемонаиха-Октябьское-Луговое"
7) "Шемонаиха-Красная Шемонаиха-Белый Камень"
8) "Шемонаиха-Рулиха"
9) "Шемонаиха-Рассыпное"
11
Межрайонный (междугородный внутриобластной)
1)"Усть-Каменогорск-Риддер"
2)"Усть-Каменогорск-Первомайский"
3)"Усть-Каменогорск-Предгорное"
"Усть-Каменогорск-Предгорное через Уварово"
4)"Усть-Каменогорск-Курчум"
5)"Усть-Каменогорск-Үлкен Нарын"
6)"Усть-Каменогорск-поселок Алтайский"
7)"Усть-Каменогорск-поселок Касыма Кайсенова"
8)"Усть-Каменогорск-Белоусовка"
9)"Усть-Каменогорск-Зайсан"
10)"Усть-Каменогорск-Бобровка"
11)"Усть-Каменогорск-Шемонаиха через Верх-Убу"
12)"Усть-Каменогорск-Тарханка"
13)"Усть-Каменогорск-Голубой Залив-Айна"
14)"Усть-Каменогорск-Украинка"
15)"Усть-Каменогорск- Катон-Карагай-Берель"
16)"Усть-Каменогорск-Саратовка-Отрадное"
17)"Усть-Каменогорск-Новая Канайка"
18)"Усть-Каменогорск-Самарское"
19)"Усть-Каменогорск-Тройницкое"
20)"Усть-Каменогорск-Глубокое"
21)"Усть-Каменогорск-Алтай"
22)"Усть-Каменогорск-Асу-Булак"
23)"Усть-Каменогорск-Октябрьск"
24)"Усть-Каменогорск-Серебрянск"
25)"Усть-Каменогорск-Шемонаиха через Первомайский"
26)"Усть-Каменогорск-Ново-Ульбинка"
27)"Усть-Каменогорск-Акжар"
28)"Усть-Каменогорск-Бозанбай-Сибинское озера"
29)"Усть-Каменогорск-Марқакөл"
30)"Марқакөл-Зайсан"