Об утверждении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки в населенных пунктах города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 октября 2025 года № 24/194-VІІІ
В соответствии с пунктом 1 статьи 11 Земельного кодекса Республики Казахстан Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в населенных пунктах города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Восточно-Казахстанского областного маслихата Д. Рыпаков
Приложение 1 к решению
Восточно-Казахстанского областного маслихата
от 15 октября 2025 года
№ 24/194-VІІІ
Границы оценочных зон в населенных пунктах города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области
Приложение 2 к решению
Восточно-Казахстанского областного маслихата
от 15 октября 2025 года
№ 24/194-VІІІ
Поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в населенных пунктах города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области
Наименование населенного пункта
Номер зоны
Описание границ оценочных зон
Поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки
Село Ахмирово
I
от улицы Гайсы Аязбаева, вдоль улицы Мелиораторов, на севере и северо-востоке вдоль садоводческих товариществ "Экология", "Родничок", "Заря", "Изумруд", на юге и юго-западе вдоль улицы Кондыбаева до улицы Т. Нукаева, далее вдоль улицы Молодежной

Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласының елді мекендеріндегі бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 қазандағы № 24/194-VІІІ шешімі
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 11-бабының 1-тармағына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласының елді мекендеріндегі бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының төрағасы Д. Рыпаков
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2025 жылғы 15 қазандағы № 24/194-VІІІ
шешіміне 1-қосымша
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласының елді мекендеріндегі бағалау аймақтарының шекаралары
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2025 жылғы 15 қазандағы № 24/194-VІІІ
шешіміне 2-қосымша
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласының елді мекендеріндегі жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Елді мекеннің атауы
Аймақ нөмірі
Бағалау аймақтары шекараларының сипаттамасы
Жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэф-фициенттері
Ахмер ауылы
I
Ғайса Аязбаев көшесінен бастап Мелиораторлар көшесінің бойымен, солтүстігінде және солтүстік-шығысында "Экология", "Родничок", "Заря", "Изумруд" бау-бақша серіктестіктерінің бойымен, оңтүстігінде және оңтүстік-батысында Қондыбаев көшесінің бойымен Т. Нұқаев көшесіне дейін, одан әрі Молодежная көшесінің бойымен

1,45
II
вдоль улицы Молодежной, северо-восточная граница проходит вдоль улицы Кондыбаева, на востоке вдоль насосной станции I подъема, на юге и юго-востоке проходит улица Калдаякова, на западе и юго-западе вдоль улиц Молодежной и Игілік
1,14
III
на севере вдоль улицы Гайсы Аязбаева, на северо-востоке по улице Кондыбаева, Калдаякова, на востоке вдоль садоводческих товариществ "Ветеран-Инвестор", "Витязь", "Рябинушка", на юге и юго-западе вдоль садоводческое товарищество "Звездный", на западе вдоль дороги на село Ново-Ахмирово до улицы Ш.Калдаякова
0,93
Село Жыланды
на севере и северо-востоке вдоль реки Иртыш, юго-восточная часть прилегает к лесопарку, на юге вдоль садоводческих товариществ "Медик-1", "Медик-2", "Медик-3", юго-западная и вся западная часть граничит с 16-м жилым районом
1,17
Село Комсомольское
I
на севере вдоль территории садоводческих товариществ "Надежда" и "Урожай", начиная с восточной части до западной части территория граничит с лесопарками
1,11
II
территория садоводческих товариществ "Вега", "Лесовод", "Лесное", "Красинец", "Надежда", "Пенсионер", "Урожай", "Эталон", "Эдельвейс"
0,75
Село Меновное
I
на севере вдоль улицы Максима Горького до переулка Шоссейного, на востоке вдоль оптово-распределительного центра в сторону улицы Жибек жолы, на юге вдоль улицы Юбилейной, на западе до автомобильной дороги в объезд села Меновное, вдоль переулка Конечный
1,68
II
северная часть зоны граничит с протокой реки Иртыш, восточная и южная часть вдоль улицы Ярославской, западная часть вдоль садоводческого товарищества "Восход"
1,06
III
на севере вдоль реки Иртыш, на востоке вдоль общественно-деловой застройки, южная и юго-западная часть вдоль застройки, на северо-западе вдоль садоводческого товарищества "Восход"
1,1
Село Ново-Ахмирово
I
на севере территория садоводческого товарищества "Звездный", на востоке территория садоводческого товарищества "Подснежник-2", на юге военный городок № 1, на западе жилая застройка
0,97
II
на севере территория садоводческого товарищества "Звездный", на востоке и юго-востоке территория села Ново-Ахмирово и военный городок, на юге территория жилой застройки
0,92
Село Ново-Троицкое
I
на севере и северо-западе садоводческие товарищества "Муравей-2", "Залив-1", по восточной части вдоль Усть-Каменогорского водохранилища, на юге лесопарковая зона, на западе территория для ведения товарного сельскохозяйственного производства

1,45
II
Молодежная көшесінің бойымен, солтүстік-шығыс шекарасы Қондыбаев көшесінің бойымен, шығысында I көтерілу сорғы станциясының бойымен өтеді, оңтүстігінде және оңтүстік-шығысында Қалдаяқов көшесі өтеді, батысында және оңтүстік-батысында Молодежная және Игілік көшелерінің бойымен
1,14
III
солтүстігінде Ғайса Аязбаев көшесінің бойымен, солтүстік-шығысында Қондыбаев, Қалдаяқов көшелерінің бойымен, шығысында "Ветеран-Инвестор", "Витязь", "Рябинушка" бау-бақша серіктестіктерінің бойымен, оңтүстігінде және оңтүстік-батысында "Звездный" бау-бақша серіктестігі бойымен, батысында Жаңа Ахмер ауылына баратын жол бойымен Ш. Қалдаяқов көшесіне дейін
0,93
Жыланды ауылы
солтүстік және солтүстік-шығысында Ертіс өзенінің бойымен, оңтүстік-шығыс бөлігі орман саябағына іргелес, оңтүстігінде "Медик-1", "Медик-2", "Медик-3" бау-бақша серіктестіктерінің бойымен, оңтүстік-батыс және бүкіл батыс бөлігі 16-шы тұрғын ауданмен шектеседі
1,17
Комсомольскоеауылы
I
солтүстікте "Надежда" және "Урожай" бау-бақша серіктестіктерінің аумағы бойымен, шығыс бөлігінен батыс бөлігіне дейін аумақ орман саябақтарымен шектеседі
1,11
II
"Вега", "Лесовод", "Лесное", "Красинец", "Надежда", "Пенсионер", "Урожай", "Эталон", "Эдельвейс" бау-бақша серіктестіктерінің аумағы
0,75
Меновное ауылы
I
солтүстігінде Максим Горький көшесінің бойымен Шоссейный шолақ көшесіне дейін, шығысында көтерме-тарату орталығы бойымен Жібек жолы көшесіне қарай, оңтүстігінде Юбилейная көшесінің бойымен, батысында Меновное ауылын айналып өтетін автомобиль жолына дейін, Конечный шолақ көшесі бойымен
1,68
II
аймақтың солтүстік бөлігі Ертіс өзенінің саласымен, шығыс және оңтүстік бөлігі Ярославская көшесінің бойымен, батыс бөлігі "Восход" бау-бақша серіктестігі бойымен шектеседі
1,06
III
солтүстігінде Ертіс өзенінің бойымен, шығысында қоғамдық-іскерлік құрылыс бойымен, оңтүстік және оңтүстік-батыс бөлігі құрылыс бойымен, солтүстік-батысында "Восход" бау-бақша серіктестігінің бойымен
1,1
Жаңа Ахмер ауылы
I
солтүстігінде "Звездный" бау-бақша серіктестігінің аумағы, шығысында "Подснежник-2" бау-бақша серіктестігінің аумағы, оңтүстігінде № 1 әскери қалашық, батысында тұрғын үй құрылысы
0,97
II
солтүстігінде "Звездный" бау-бақша серіктестігінің аумағы, шығысында және оңтүстік-шығысында Жаңа Ахмер ауылының аумағы және әскери қалашық, оңтүстігінде тұрғын үй құрылысы аумағы
0,92
Ново-Троицкое ауылы
I
солтүстігінде және солтүстік-батысында "Муравей-2", "Залив-1" бау-бақша серіктестіктері, шығыс бөлігінде Өскемен су қоймасының бойымен, оңтүстігінде орман-саябақ аймағы, батысында тауарлы ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізуге арналған аумақ

1,26
Село Ново-Явленка
I
на севере и северо-востоке вдоль реки Иртыш, на востоке граничит с землями крестьянских хозяйств, на юге и юго-западе вдоль 28 жилого района, на западе вдоль территории прудового рыбного хозяйства
0,90
II
на севере и западе вдоль крестьянских хозяйств, на северо-востоке по границе села Ново-Явленка, на юге вдоль села Прудхоз
0,75
Село Прудхоз
I
на севере расположено непосредственно само прудовое хозяйство, на северо-востоке вдоль села Ново-Явленка, на востоке вдоль 28 жилого района, на юге вдоль крестьянских хозяйств
0,5
Жилой массив Радужное
на севере общественно-деловая застройка, застройка жилыми домами, на востоке граница проходит вдоль улицы Бобровская, на юге территория промышленно-производственных и коммунально-складских предприятий, западная часть вдоль лесопарков и граничит с поселком Солнечный

1,26
Ново-Явленка ауылы
I
солтүстігінде және солтүстік-шығысында Ертіс өзенінің бойымен, шығысында шаруа қожалықтарының жерлерімен шектеседі, оңтүстігінде және оңтүстік-батысында 28-ші тұрғын ауданының бойымен, батысында тоған балық шаруашылығы аумағының бойымен
0,90
II
солтүстігінде және батысында шаруа қожалықтарының бойымен, солтүстік- шығысында Ново-Явленка ауылының шекарасымен, оңтүстігінде Прудхоз ауылының бойымен
0,75
Прудхоз ауылы
I
солтүстігінде тоған шаруашылығының өзі тікелей орналасқан, солтүстік-шығысында Ново-Явленка ауылының бойымен, шығысында 28-ші тұрғын ауданының бойымен, оңтүстігінде шаруа қожалықтарының бойымен
0,5
Радужное тұрғын массиві
солтүстігінде қоғамдық-іскерлік құрылыс, тұрғын үй құрылысы, шығысында шекара Бобровская көшесінің бойымен өтеді, оңтүстігінде өнеркәсіптік-өндірістік және коммуналдық-қойма кәсіпорындарының аумағы, батыс бөлігі орман саябақтары бойымен өтеді және Солнечный кентімен шектеседі

0,91
Село Самсоновка
I
с северной, далее по восточной и южной части граничит с лесопарками, на западе вдоль дороги на сҰла Таргын и Самарское
1,27
II
северная часть зоны вдоль протоки реки Аблакетка, а также с территорией лесопарка, восточная и южная часть вдоль жилой застройки, западная вдоль садоводческого товарищества "Мелиоратор" и проходит вдоль реки Аблакетка
1,15
28 жилой район
границу 28 жилого района между 1, 2 очередью строительства и 3-ей очередью строительства разделяет улица имени Гайсы Аязбаева, на востоке, юге и западе вдоль земель для ведения крестьянского хозяйства
0,91

0,91
Самсоновка ауылы
I
солтүстік, одан әрі шығыс және оңтүстік бөлігінде орман саябақтарымен, батысында Тарғын және Самар ауылдарына баратын жол бойымен шектеседі
1,27
II
аймақтың солтүстік бөлігі Аблакетка өзені арнасының бойымен, сондай-ақ орман саябағының аумағымен, шығыс және оңтүстік бөлігі тұрғын үй құрылысы бойымен, батыс бөлігі "Мелиоратор" бау-бақша серіктестігінің бойымен және Аблакетка өзенінің бойымен өтеді
1,15
28-ші тұрғын аудан
28-ші тұрғын ауданның шекарасын 1, 2-ші құрылыс кезегі және 3-ші құрылыс кезегі арасын Ғайса Аязбаев атындағы көше бөледі, шығысында, оңтүстігінде және батысында шаруа қожалығын жүргізуге арналған жерлер бойымен
0,91