О внесении изменений в решение маслихата района Сауран от 20 декабря 2024 года № 196 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 15 июля 2025 года № 261
Маслихат района Сауран РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Сауран "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года №196 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Сауран на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 192 277 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 827 541 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 935 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 320 111 тысяч тенге;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 12 031 690 тысяч тенге;
2) затраты – 16 255 076 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 11 549 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 11 549 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 51 250 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 51 250 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 51 250 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 11 549 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 62 799 тысяч тенге."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Сауран аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 196 "2025-2027 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 шілдедегі № 261 шешімі
Сауран аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Сауран аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы №196 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сауран ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 192 277 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 827 541 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 935 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 320 111 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 12 031 690 мың теңге;
2) шығындар – 16 255 076 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 11 549 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 549 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 51 250 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 51 250 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 51 250 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 11 549 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 62 799 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

73 773
482
Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
55 857
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
55 857
02
Оборона
39 031
1
Военные нужды
10 988
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 988
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 988
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
28 043
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 043
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
25 293
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 750
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
25 620
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
25 620
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25 620
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
25 620
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 649 472
1
Социальное обеспечение
433 791
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
425 552
005
Государственная адресная социальная помощь
425 552
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8 239
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
8 239
2
Социальная помощь
1 041 382
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 041 382
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 959
006
Оказание жилищной помощи
1 200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
112 667
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 068
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
316 819
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

73 773
482
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
55 857
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және туризм саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 857
02
Қорғаныс
39 031
1
Әскери мұқтаждар
10 988
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 988
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10 988
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
28 043
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 043
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
25 293
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 750
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
25 620
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
25 620
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25 620
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
25 620
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 649 472
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
433 791
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
425 552
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
425 552
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8 239
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
8 239
2
Әлеуметтік көмек
1 041 382
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 041 382
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 959
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
112 667
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 068
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
316 819
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

569 669
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
174 299
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
173 264
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 967
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 233
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
62 889
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
40 962
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 213
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 035
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 035
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 206 784
1
Жилищное хозяйство
2 310 068
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 158 068
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
403 779
003
Капитальные расходы государственного органа
255 700
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
1 100 000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
36 612
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
208 357
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
153 620
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
152 000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
152 000
2
Коммунальное хозяйство
2 038 761
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 028 761
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
418 690
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
15 271
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 594 800
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
10 000
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов

569 669
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
174 299
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
173 264
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 967
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 233
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
62 889
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
40 962
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9 213
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 035
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 035
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 206 784
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 310 068
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 158 068
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
403 779
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
255 700
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
1 100 000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
36 612
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
208 357
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
153 620
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
152 000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
152 000
2
Коммуналдық шаруашылық
2 038 761
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 028 761
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
418 690
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
15 271
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 594 800
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
10 000
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту