"О бюджете города, сельских округов на 2026-2028 годы"
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2025 года № 47-255-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 1 статьи 7, статьи 89 и 91 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Шардаринского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 46-243-VIII "О районном бюджете на 2026-2028 годы", маслихат Шардаринского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шардара на 2026-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 913 295 тысяч тенге:
налоговые поступления – 912 873 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 422 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 913 295 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Утвердить объемы субвенции на 2026 год выделяемых из районного бюджета в бюджет города – 0.
3. Утвердить бюджет сельского округа им К.Турысбекова на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 103 000 тысяч тенге:
налоговые поступления – 40 011 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 175 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 62 814 тысяч тенге;
2) затраты – 103 000 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
4. Утвердить объемы субвенции на 2026 год выделяемых из районного бюджета в бюджет сельского округа – 20 713 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет сельского округа Коксу на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

"2026-2028 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеті туралы"
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 47-255-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 7- бабының 1-тармағына 4-тармақшасына, 89 және 91-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Шардара аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы №46-243-VIII "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Шардара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 913 295 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 912 873 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 422 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 0;
2) шығындар – 913 295 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен қала бюджетіне берілетін субвенция көлемі – 0.
3. Қ.Тұрысбеков ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай редакцияда мәслихаттың бекітуіне ұсынылсын:
1) кiрiстер – 103 000 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 40 011 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 175 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 62 814 мың теңге;
2) шығындар – 103 000 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі – 20 713 мың теңге болып бекітілсін.
5. Көксу ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті
7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай редакцияда мәслихаттың бекітуіне ұсынылсын:

22. Утвердить объемы субвенции на 2026 год выделяемых из районного бюджета в бюджет сельского округа – 20 000 тысяч тенге.
23. Объем бюджетных изъятий из бюджета города Шардара в районный бюджет – 300 000 тысяч тенге.
24. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города, сельского округа на 2026 год, согласно приложению 34.
25. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Б.Муталиев
Приложение 1 к решению
маслихата Шардаринского

22. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі – 20 000 мың теңге болып бекітілсін.
23. Шардара қаласы бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі – 300 000 мың теңге.
24. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 34 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
25. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Муталиев
Шардара аудандық
мәслихатының