О внесении изменений в решение Тюлькубасского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 29/1-08 "О бюджетах поселковых и сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 8 декабря 2025 года № 40/1-08
Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тюлькубаского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 29/1-08 "О бюджетах поселковых и сельских округов на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1-15 изложит в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа Акбиик на 2025-2027 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 83 470 тысяч тенге:
налоговые поступления – 30 724 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала –4 804 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 942 тысяч тенге;
2) затраты – 85 779 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 309,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 309,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 2 309,0 тысяч тенге".
"2. Утвердить бюджет сельского округа Арыс на 2025-2027 годы согласно приложениям 4,5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 85 235 тысяч тенге:
налоговые поступления – 21 731 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 4 369 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 59 135 тысяч тенге;
2) затраты – 86 306 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 071 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 071,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –1071,0 тысяч тенге".
"3. Утвердить бюджет сельского округа Балыкты на 2025-2027 годы согласно приложениям 7,8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 120 588 тысяч тенге:
налоговые поступления –68 183 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 3 226 тысяч тенге;

Түлкібас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 29/1-08 "2025-2027 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтер бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 40/1-08 шешімі
Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1.Түлкібас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №29/1-08 "2025-2027 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтер бюджеттері туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін.
1-15 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ақбиік ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 1,2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 83 470 мың теңге:
салықтық түсiмдер –30 724 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–4 804 мың теңге;
трансферттер түсiмi–47 942 мың теңге;
2) шығындар –85 779 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-2 309,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 309 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 309 мың теңге".
"2. Арыс ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 4,5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 85 235 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 21 731 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–4 369 мың теңге ;
трансферттер түсiмi–59 135 мың теңге;
2) шығындар –86 306 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-1 071,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 071,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –1 071,0 мың теңге ".
"3. Балықты ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 7,8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 120 588 мың теңге:
салықтық түсiмдер –68 183 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 3 226 мың теңге;

поступления трансфертов – 49 179 тысяч тенге;
2) затраты – 126 311 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 723,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 723,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 5 723,0 тысяч тенге".
"4. Утвердить бюджет сельского округа Жабагылы на 2025-2027 годы согласно приложениям 10,11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 78 181 тысяч тенге:
налоговые поступления –23 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0:
поступления от продажи основного капитала – 1 207 тысяч тенге ;
поступления трансфертов – 53 274 тысяч тенге;
2) затраты – 78 998 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета –-817,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –817,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 817,0 тысяч тенге".
"5. Утвердить бюджет сельского округа Жаскешу на 2025-2027 годы согласно приложениям 13,14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 125 888 тысяч тенге;
налоговые поступления –47 204 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступленияе от продажи основного капитала – 2 996 тысяч тенге;
поступления трансфертов –75 688 тысяч тенге;
2) затраты – 126 845 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -957,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –957,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –957,0 тысяч тенге ".
"6. Утвердить бюджет сельского округа Келтемашат на 2025-2027 годы согласно приложениям 16,17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год следующих объемах:
1) доходы –92 055 тысяч тенге:
налоговые поступления –31 502 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;

трансферттер түсiмi – 49 179 мың теңге;
2) шығындар – 126 311 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 723,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –5 723,0 мың теңге :
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 723,0 мың теңге".
"4. Жабағылы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 10,11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 78 181 мың теңге:
салықтық түсiмдер –23 700 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0:
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –1 207 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 53 274 мың теңге;
2) шығындар – 78 998 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-817,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 817,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 817,0 мың теңге" .
"5. Жаскешу ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 13,14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 125 888 мың теңге:
салықтық түсiмдер –47 204 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –2 996 мың теңге;
трансферттер түсiмi –75 688 мың теңге;
2) шығындар – 126 845 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) – -957,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –957,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 957,0 мың теңге".
"6. Келтемашат ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 16,17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 92 055 мың теңге:
салықтық түсiмдер –31 502 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер –0 ;

поступления от продажи основного капитала – 1 210 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 59 343 тысяч тенге;
2) затраты – 93 124 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1069,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1069,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1069,0 тысяч тенге".
"7. Утвердить бюджет сельского округа Кемербастау на 2024-2026 годы согласно приложениям 19,20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год следующих объемах:
1) доходы – 74 333 тысяч тенге:
налоговые поступления – 35 426 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 68 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 566 тысяч тенге ;
поступления трансфертов – 38 273 тысяч тенге;
2) затраты – 76 001 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1668,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1668,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1668,0 тысяч тенге".
"8. Утвердить бюджет сельского округа Майлыкент на 2025-2027 годы согласно приложениям 22,23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год следующих объемах:
1) доходы – 475 225 тысяч тенге:
налоговые поступления –356 948 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 176 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –37 528 тысяч тенге ;
поступления трансфертов – 80 573 тысяч тенге;
2) затраты – 571 440 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -96 215,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 96 215,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 96 215,0 тысяч тенге".
"9. Утвердить бюджет сельского округа Машат на 2025-2027 годы согласно приложениям 25,26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год следующих объемах:

негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –1 210 мың теңге;
трансферттер түсiмi –59 343 мың теңге;
2) шығындар –93 124 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) –-1 069,0 мың теңге ;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1 069,0 мың теңге :
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 069,0 мың теңге".
"7. Кемербастау ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 19,20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 74 333 мың теңге:
салықтық түсiмдер –35 426 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер –68 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 566 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 38 273 мың теңге;
2) шығындар –76 001 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) – -1668,0 мың теңге ;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1668,0 мың теңге :
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1668,0 мың теңге".
"8. Майлыкент ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 22,23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 475 225 мың теңге:
салықтық түсiмдер –356 948 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 176 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 37 528 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 80 573 мың теңге;
2) шығындар – 571 440 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) – -96 215,0 мың теңге ;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 96 215,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 96 215,0 мың теңге".
"9. Машат ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 25,26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:

1) доходы – 87 139 тысяч тенге:
налоговые поступления – 19 078 тысяч тенге;
неналоговые поступления –13 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 273 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 65 775 тысяч тенге;
2) затраты – 88 250 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 111,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 111,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 111,0 тысяч тенге".
Приложения 1,4,7,10,13,16,19,22,25,28,31,34,37,40,43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15 к настояшему решению.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Исполняющий обязанности
председателя районного маслихата
Е.Кулжанбаев
Приложение 1
к решению Тюлькубасского
районного маслихата от
8 декабря
2025 года №40/1-08
Приложение 1
к решению Тюлькубасского
районного маслихата от
25 декабря
2024 года №29/1-08
Бюджет Акбиикского сельского округа на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3

1) кiрiстер – 87 139 мың теңге:
салықтық түсiмдер –19 078 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 13 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –2 273 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 65 775 мың теңге;
2) шығындар – 88 250 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-1 111,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1 111,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 111,0 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1,4,7,10,13,16,19,22,25,28,31,34,37,40,43 қосымшалары осы шешімнің 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
16. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасының міндетін атқарушы Е.Кулжанбаев
Түлкібас аудандық мәслихаты
2025 жылғы 8 желтоқсандағы
№40/1-08 шешіміне 1 қосымша
Түлкібас аудандық мәслихаты
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№29/1-08 шешіміне 1 қосымша
Акбиік ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3