Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию по Тюлькубасскому району на 2025 – 2029 годы
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 27 июня 2025 года № 35/12-08
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении" и подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию по Тюлькубасскому району на 2025 – 2029 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Тюлькубасского районного маслихата С.Сарсенбаев
Тюлькубасского районного
маслихата
"27" июня 2025 года
№ 35/12-08 приложение к
решению
План по управлению пастбищами и их использованию по Тюлькубасскому району на 2025-2029 годы
1. Настоящий план по управлению пастбищами и их использованию по Тюлькубасскому району на 2025-2029 годы (далее-план) разработан в соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах".
2. План принят в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
3. При разработке плана учитывалось следующее:
1) данные земельного баланса региона и информационной системы государственного земельного кадастра по форме согласно Приложению 1 к настоящему плану. При формировании данных, указанных в части первой настоящего подпункта, используются официальная статистическая информация о наличии земель, их распределении по категориям, собственникам земельных участков, землепользователям и угодьям и сведения из информационной системы государственного земельного кадастра;
2) данные геоботанического обследования пастбищ по форме согласно приложению 2 к настоящему плану.
3) Сведения о скотомогильниках (биометрических ямах), сформированных в соответствии с правилами ведения реестра скотомогильников (биотермических ям), утвержденными приказом министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 февраля 2020 года № 35 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19987);
Формирование данных, указанных в части первой настоящего подпункта, осуществляется местными исполнительными органами района (за исключением районов в городах), городов районного значения совместно с акимами города районного значения, поселка, села, сельского округа на основании плана по развитию и реконструкции объектов пастбищной инфраструктуры, разработанного местными исполнительными органами областей;

Түлкібас ауданы бойынша 2025 – 2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 маусымдағы № 35/12-08 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына және "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 8-бабының 1) тармақшасына сәйкес Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Түлкібас ауданы бойынша 2025 – 2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түлкібас аудандық мәслихатының төрағасы С.Сарсенбаев
Түлкібас аудандық
мәслихатының
2025 жылғы "27" маусымдағы
№ 35/12-08 шешіміне қосымша
Түлкібас ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары
1. Осы Түлкібас ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары (бұдан әрі-Жоспар) "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа деген қажеттілікті орнықты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болдырмау мақсатында қабылданды.
3. Жоспар әзірленген кезде мыналар ескерілді:
1) осы Жоспарға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өңірдің жер балансының және мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесінің деректері.
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген деректерді қалыптастыру кезінде жерлердің болуы, олардың санаттар, жер учаскелерінің меншік иелері, жер пайдаланушылар мен алқаптар бойынша бөлінуі туралы ресми статистикалық ақпарат және мемлекеттік жер кадастры ақпараттық жүйесінен алынған мәліметтер пайдаланылады;
2) осы Жоспарға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау мәліметтері.
3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 3 ақпандағы № 35 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19987 болып тіркелген) бекітілген Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидаларына сәйкес қалыптастырылған мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) туралы мәліметтер;
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген деректерді қалыптастыруды ауданның (қалалардағы аудандарды қоспағанда), аудандық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдерімен бірлесіп облыстардың жергілікті атқарушы органдары әзірлеген жайылымдық инфрақұрылым объектілерін дамыту және реконструкциялау жөніндегі жоспар негізінде жүзеге асырады;

4) данные о количестве поголовья сельскохозяйственных животных, полученные из базы данных идентификации сельскохозяйственных животных по форме согласно Таблице 1 Приложения 4 к настоящему плану с указанием владельцев сельскохозяйственных животных;
5) данные о количестве сформированных Стад, Стад, Стад по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных по форме согласно Таблице 2 Приложения 4 к настоящему плану.
Формирование сведений, указанных в части первой настоящего подпункта, осуществляется местными исполнительными органами района (за исключением районов в городах), городов областного значения совместно с акимами города районного значения, поселка, села, сельского округа;
6) Сведения о количестве поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на удаленных пастбищах по форме согласно таблице 3 Приложения 4 к настоящему плану.
Формирование данных, указанных в части первой настоящего подпункта, осуществляется местными исполнительными органами района (за исключением районов в городах), городов областного значения совместно с акимами города районного значения, поселка, села, сельского округа;
7) данные об особенностях выпаса сельскохозяйственных животных на посевных и аридных пастбищах, на землях лесных, водных запасов и особо охраняемых природных территорий.
Выпас сельскохозяйственных животных на пастбищах подпункту 5-1) пункта 4 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на основании типовых правил выпаса сельскохозяйственных животных, утвержденных приказом министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 145 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20540 выпас сельскохозяйственных животных, утверждаемый местными исполнительными органами (акиматами) соответствующих районов (городов областного значения) в соответствии с правилами.
Выпас сельскохозяйственных животных на землях лесных, водных запасов и особо охраняемых природных территорий в соответствии со статьей 99 Лесного кодекса Республики Казахстан, правилами сенокошения и выпаса скота на участках государственного лесного фонда,утвержденными приказом министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 октября 2015 года № 18-02/909 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12259), В соответствии со статьями 95, 119, 125 Водного кодекса Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан" Об особо охраняемых природных территориях " 23, 40, 43, 47, 48, 52, Осуществляется в соответствии со статьями 69;

4) осы Жоспарға 4-қосымшаның 1-кестесіне сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, оларды сәйкестендіру дерекқорынан алынған ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы деректер;
5) осы Жоспарға 4-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер.
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген мәліметтерді қалыптастыруды ауданның (қалалардағы аудандарды қоспағанда), облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдерімен бірлесіп жүзеге асырады;
6) осы Жоспарға 4-қосымшаның 3-кестесіне сәйкес нысан бойынша шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы мәліметтер.
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген деректерді қалыптастыруды ауданның (қалалардағы аудандарды қоспағанда), облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдерімен бірлесіп жүзеге асырады;
7) екпе және аридтік жайылымдарда, орман, су қорлары мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерінде ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері туралы деректер.
Жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 145 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20540 болып тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың үлгілік қағидалары негізінде "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 4-тармағының 5-1) тармақшасына сәйкес аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары (әкімдіктері) бекітетін ауыл шаруашылығы жануарларын жаю қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Орман, су қорлары және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерінде ауыл шаруашылығы жануарларын жаю Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 99-бабына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 12 қазандағы № 18-02/909 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12259 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде шөп шабу және мал жаю қағидаларына, Қазақстан Республикасы Су кодексінің 95, 119, 125-баптарына, "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 23, 40, 43, 47, 48, 52, 69-баптарына сәйкес жүзеге асырылады;

8) схемы пастбищных оборотов, предоставляемые по форме согласно приложению 5 к настоящему плану;
9) официальная статистическая информация по статистике животноводства и растениеводства.
4. План содержит следующие приложения:
1) схема (карта) расположения пастбищ в разрезе категорий земель на территории административно-территориальной единицы, в которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отдаленные, сезонные, сухие и посевные пастбища, сведения об их собственниках или землепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок;
2) схема (карта), по которой установлены пастбища для нужд населения, в том числе общественные, по выпасу сельскохозяйственных животных в частном дворе, в которой указываются границы и площади пастбищ для нужд населения, в том числе общественных, по выпасу сельскохозяйственных животных в частном дворе;
3) схема (карта) с указанием схем предлагаемых пастбищных оборотов, в которой указываются схемы пастбищных оборотов, предоставляемые на основе геоботанического обследования пастбищ;
4) схема (карта), на которой устанавливаются сервитуты для выгонки сельскохозяйственных животных, скотопрогонные трассы и иные объекты пастбищной инфраструктуры, а также скотомогильники (биометрические ямы), в которой указываются сервитуты для выгонки сельскохозяйственных животных, скотомогильные трассы, объекты пастбищной инфраструктуры, местонахождение скотомогильников (биометрических ям);
5) схема (карта), устанавливающая пастбища, подлежащие резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных в частном дворе, в которой указываются границы и площади пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения потребностей населения по выпасу сельскохозяйственных животных в частном дворе. Резервирование земель осуществляется в соответствии со статьей 49-2 Кодекса ,правилами резервирования земель, утвержденными приказом министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 178 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11337);
6) схема доступа к водным источникам (озерам, рекам, прудам, котлам, оросительным или оросительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная в соответствии с нормой водопотребления, в которой указываются маршруты движения животных к водным источникам. Среднесуточное водопотребление сельскохозяйственных животных определяется в соответствии с таблицей 10 Приложения 6 к методике по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14827);

8) осы Жоспарға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары;
9) мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы статистикасы бойынша ресми статистикалық ақпарат.
4. Жоспарда мынадай қосымшалар қамтылған:
1) әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі;
3) ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетіледі;
4) ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар және жайылымдық инфрақұрылымның өзге де объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) белгіленетін схема (карта), онда ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар, жайылымдық инфрақұрылым объектілері, мал қорымдарының (биометриялық шұңқырлардың) орналасқан жері көрсетіледі;
5) халықтың жеке ауласындағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдарды белгілейтін схема (карта), онда жеке ауланың ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі халықтың мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі.
Жерлерді резервте қалдыру Кодекстің 49-2-бабына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 178 бұйрығымен бекітілген Жерлерді резервте қалдыру қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11337 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады;
6) суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары көрсетіледі.
Ауыл шаруашылығы жануарларының орташа тәуліктік су тұтынуы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге 6-қосымшаның 10-кестесіне сәйкес айқындалады;

7) схема размещения голов сельскохозяйственных животных на удаленных пастбищах, в которой указываются границы и площади удаленных пастбищ для размещения голов сельскохозяйственных животных;
8) проектное распределение (перераспределение) пастбищ между сельскими населенными пунктами, входящими в сельский округ, где указывается схема распределения (перераспределения) пастбищ между сельскими населенными пунктами сельского округа для голов сельскохозяйственных животных физических и юридических лиц, не обеспеченных пастбищами;
9) требования, необходимые для рационального использования пастбищ в соответствующей административно-территориальной единице:
Соблюдение предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ в соответствии с приказом министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332" Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ " (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11064) ; использование пастбищ с учетом пастбищного оборота и источников водопользования; распределение пастбищных угодий на отдельные полевые участки; чередование пастбищных участков в пространстве и времени (в течение июня, года) по сезонам года; ежегодное оставление одного из участков пастбищного оборота без выпаса скота и сельскохозяйственных животных.
Сведения, схемы и карты в разрезе сельских округов и поселков в приложении:
Приложение 1 - Майлыкентский сельский округ
Приложение 2 - Машатский сельский округ
Приложение 3 - Кемербастау сельский округ
Приложение 4 - Мичуринский сельский округ
Приложение 5 - поселок Тюлькубас
Приложение 6 - Жабаглинский сельский округ
Приложение 7 - Балыкский сельский округ
Приложение 8 - Шакпакский сельский округ
Приложение 9 - Рыскуловский сельский округ
Приложение 10 - Арысский сельский округ
Приложение 11 - поселок Жаскешу
Приложение 12 - Акбикский сельский округ
Приложение 13 - Келтемашатский сельский округ
Приложение 14 - Тастумсыкский сельский округ
Приложение15-поселокСастюбе
Приложение 1 к плану по
управлению пастбищами и их
использованию
Данные земельного баланса региона и информационной системы государственного земельного кадастра
Наименование сельских округов
Код классификатора административно-территориальных объектов
Категории земель
Земли итого
сельскохозяйственного назначения
населенных пунктов
промышленности, транспорта и иного несельскохозяйственного назначения
особо охраняемых природных территорий
лесного фонда
водного фонда
земли запаса
Майлыкент

7) ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі;
8) ауылдық округке кіретін ауылдық елді мекендер арасында жайылымдарды жобалық бөлу (қайта бөлу), онда жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының басы үшін ауылдық округтің ауылдық елді мекендері арасында жайылымдарды бөлу (қайта бөлу) схемасы көрсетіледі;
9) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті талаптар:
"Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11064 болып тіркелген) сәйкес жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын сақтау;
жайылым айналымын және суды пайдалану көздерін ескере отырып жайылымдарды пайдалану;
жайылым алаңдарын жекеленген өріс учаскелеріне бөлу;
жайылым учаскелерін жыл маусымдары бойынша кеңістікте және уақытпен (маусым, жыл ішінде) кезектестіру;
жайылым айналымы учаскелерінің бірін жайылымсыз және ауыл шаруашылығы жануарларынсыз жыл сайын қалдыру.
Қосымшада ауыл округтері мен кенттер бөлінісінде мәліметтер, схемалар мен карталар:
1-қосымша – Майлыкент ауыл округі
2-қосымша – Машат ауыл округі
3-қосымша – Кемербастау кенті
4-қосымша – Мичурин ауыл округі
5-қосымша – Түлкібас кенті
6-қосымша – Жабағылы ауыл округі
7-қосымша – Балықты ауыл округі
8-қосымша – Шақпақ ауыл округі
9-қосымша – Рысқұлов ауыл округі
10- қосымша – Арыс ауыл округі
11-қосымша – Жаскешу кенті
12-қосымша – Ақбиік ауыл округі
13-қосымша – Келтемашат ауыл округі
14-қосымша – Тастұмсық ауыл округі
15-қосымша – Састөбе кенті
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспардың 1-қосымшасы
Өңірдің жер балансының және мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесінің деректері 1-кесте.Түлкібас ауданы жайылым жерлердің санаттары бойынша бөлу, гектар
Ауылдық округтердің атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Жерлер санаттары
Жерлер жиыны
ауыл шаруашылығы мақсатындағы
елді мекендердің
өнеркәсіп, көлік және өзге де ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес
ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың
орман қорының
су қорының
босалқы жер
Майлыкент

616030100
Майлыкент
4691
8932
3283
Итого:
4691
8932
3283
Наименование: Майлыкентский сельский округ
Адрес Туркестанская область, Тюлькубасский район, село Т. Рыскулова,
улица М. Абирова 11
Телефон 87014444346
Адрес электронной почты mailikent_co@mail.ru
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
Ибраимов Аскербек
(электронная цифровая подпись)
______________________________________
(имя, отчество (при его наличии), фамилия))
2.Тюлькубасский район, Машатский сельский округ
Центр-Машатский сельский округ.
Населенные Пункты-Машат, Мынбай, Енбек, Екбакши, Кызылбастау.
Население-5386 человек.

616030100
Майлыкент
4691
8932
3283
Жиыны:
4691
8932
3283
Атауы Майлыкент ауылдық округі Мекенжайы Түркістан облысы ,Түлкібас ауданы, Т.Рысқұлов ауылы , М.Абиров көшесі 11 Телефоны 87014444346 Электрондық поштасының мекенжайы mailikent_co@mail.ru Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам Ибраимов Аскербек (электрондық цифрлық қолтаңбасы) ______________________________________ (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі))
2.Машат ауылдық округі
Орталығы- Машат ауылдық округі.
Елдімекендері - Машат,Мыңбай,Еңбек, Екбекші, Қызылбастау.
Халық саны – 5386 адам.

Общая площадь округа-14071,36 га.
В том числе:
сельскохозяйственные угодья-11195,72 гектара;
общая пашня-6456 га;
пастбищные угодья-3316 га;
сенокос-45,35 га;
многолетние насаждения-64,37 га.
Таблица 1 данные о численности сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев
П/п №
Код поселка, села, сельского округа по классификатору административно-территориальных объектов
Наименование поселка, села, сельского округа
Тип владельца
Владельца бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Имя, отчество (при его наличии), фамилия или наименование юридических лиц физических лиц
Количество поголовья, голов
Крупный рогатый скот
Мелкий скот
Лошади
Верблюды
1

Округтің жалпы жер көлемі – 14071,36 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер – 11195,72 гектар;
жалпы егістік - 6456 гектар;
жайылымдық жер- 3316 гектар;
шабындық – 45,35 гектар;
көп жылдық екпелер – 64,37 гектар.
1-кесте. Ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, олардың саны туралы деректер
Р/с №
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша кенттің, ауылдың, ауылдық округтің коды
Кенттің, ауылдың, ауылдық округтің атауы
Иесінің типі
Иесінің бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Жеке тұлғалардың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заңды тұлғалардың атауы
Мал басының саны, бас
Ірі қара мал
Ұсақ мал
Жылқылар
Түйелер
1

616063000
Поселок Тюлькубас
2576
6674
1208
Итого:
2576
6674
1208
Наименование: поселок Тюлькубас
Адрес: Туркестанская область, Тюлькубасский район, поселок Тюлькубас,
улица К.Байсериков 29
Гагарина 2
Телефон 87074100313
Адрес электронной почты: akimat_1987@mail.ru
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
Айтымбетов Ескендир Алмуханулы
(электронная цифровая подпись)
______________________________________
(имя, отчество (при его наличии), фамилия))
6.Тюлькубасский район, Жабаглинский сельский округ
Центр-село Жабагылы
Населенные Пункты-Жабагылы, Абаил, Разъезд-115.
Население-3100 человек.
Общая площадь округа-5302 гектара.
В том числе:
сельскохозяйственная земля-5048 га;
общая пашня-2621 гектар;
пастбищные угодья-2235 га;
сенокос-3 гектара;
многолетние насаждения-153 гектара.
Таблица 1 данные о численности сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев
П/п №
Код поселка, села, сельского округа по классификатору административно-территориальных объектов
Наименование поселка, села, сельского округа
Тип владельца
Владельца бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Имя, отчество (при его наличии), фамилия или наименование юридических лиц физических лиц
Количество поголовья, голов
Крупный рогатый скот
Мелкий скот
Лошади
Верблюды
1
616043000
Жабагылы
сельское хозяйство
Абасова Д..
616043000
Жабагылы
сельское хозяйство

616063000
Түлкібас кенті
2576
6674
1208
Жиыны:
2576
6674
1208
Атауы: Түлкібас кенті
Мекенжайы: Түркістан облысы ,Түлкібас ауданы, Түлкібас кенті, Байсеріков
көшесі 29
Телефоны 87074100313
Электрондық поштасының мекенжайы: akimat_1987@mail.ru
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам:
Айтымбетов Ескендір Алмуханұлы
(электрондық цифрлық қолтаңбасы)
______________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі))
6.Жабағылы ауылдық округі
Орталығы- Жабағылы ауылы
Елдімекендері – Жабағылы,Абайыл, Разъезд-115.
Халық саны – 3100 адам.
Округтің жалпы жер көлемі - 5302 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер – 5048 гектар;
жалпы егістік - 2621 гектар;
жайылымдық жер- 2235 гектар;
шабындық - 3 гектар;
көп жылдық екпелер - 153 гектар.
1-кесте. Ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, олардың саны туралы деректер
Р/с №
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша кенттің, ауылдың, ауылдық округтің коды
Кенттің, ауылдың, ауылдық округтің атауы
Иесінің типі
Иесінің бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Жеке тұлғалардың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заңды тұлғалардың атауы
Мал басының саны, бас
Ірі қара мал
Ұсақ мал
Жылқылар
Түйелер
1
616043000
Жабағылы
ауыл шаруашылығы
Абасова Д..
616043000
Жабағылы
ауыл шаруашылығы

616045000
Шакпак
2293
6387
1330
Итого:
2293
6387
1330
Наименование: Шакпакский сельский округ
Адрес: Туркестанская область, Тюлькубасский район, село Шакпак, улица Б.
Багысбекова 80
Телефон 87750001584
Адрес электронной почты: a.shakpak@mail.ru
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
Барлыбаев Серик Балабекович
(электронная цифровая подпись)
______________________________________
(имя, отчество (при его наличии), фамилия))
9. Тюлькубасский район, Рыскуловский сельский округ
Центр - Рыскуловский сельский округ.
Населенные Пункты-Азаттык, Тастыбулак, Шукырбулак, Жанаталап.
Население-7362 человека.
Общая площадь округа составляет 11 231 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственная земля-9163 гектара;
общая пашня-4057 га;
пастбищные угодья-4868 га;
сенокос-23 гектара;
многолетние насаждения-33 гектара.
Таблица 1 данные о численности сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев
П/п №
Код поселка, села, сельского округа по классификатору административно-территориальных объектов
Наименование поселка, села, сельского округа
Тип владельца
Владельца бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Имя, отчество (при его наличии), фамилия или наименование юридических лиц физических лиц
Количество поголовья, голов
Крупный рогатый скот
Мелкий скот
Лошади
Верблюды
1

616045000
Шақпақ
2293
6387
1330
Жиыны:
2293
6387
1330
Атауы: Шақпақ ауылдық округі
Мекенжайы: Түркістан облысы ,Түлкібас ауданы, Шақпақ ауылы
Б.Бағысбеков көшесі 80
Телефоны 87750001584
Электрондық поштасының мекенжайы: a.shakpak@mail.ru
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам:
Барлыбаев Серік Балабекович
(электрондық цифрлық қолтаңбасы)
______________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі))
9.Рысқұлов ауылдық округі
Орталығы – Рысқұлов ауылдық округі.
Елдімекендері – Азаттық, Тастыбұлақ, Шұқырбұлақ, Жаңаталап.
Халық саны – 7362 адам.
Округтің жалпы жер көлемі – 11231 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер – 9163 гектар;
жалпы егістік - 4057 гектар;
жайылымдық жер- 4868 гектар;
шабындық – 23 гектар;
көп жылдық екпелер – 33 гектар.
1-кесте. Ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, олардың саны туралы деректер
Р/с №
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша кенттің, ауылдың, ауылдық округтің коды
Кенттің, ауылдың, ауылдық округтің атауы
Иесінің типі
Иесінің бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Жеке тұлғалардың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заңды тұлғалардың атауы
Мал басының саны, бас
Ірі қара мал
Ұсақ мал
Жылқы
Түйе
1