Түркістан облысы Кентау қаласы әкiмдігінiң 2025 жылғы 29 шілдедегі № 324 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 18, 69-баптары, Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы Заңының 37-бабына, Кентау қалалық жер комиссиясының 2025 жылғы 10 маусымындағы №7 қорытындысына және бекітілген жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобасына сәйкес, Кентау қаласы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Кентау жылу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне Кентау қаласы шекарасы шебінен "Кентау қаласының газ трубиналы электр станциясының (ГТЭС) шекарасына дейін блоктық үлгідегі газ реттеу пунктін (ГРПБ) және қосалқы газ құбырын салу үшін" жалпы алаңы 81,6 га (816000) жер учаскесін осы қаулының қосымшада көрсетілген меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймастан 49 (қырық тоғыз) жыл мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін;
2. Жер учаскесін пайдалану барысында меншік иелері мен жер пайдаланушылардан келісімдері алынсын.

Постановление акимата города Кентау Туркестанской области от 29 июля 2025 года № 324
В соответствии со статьей 18 и 69 "Земельного кодекса Республики Казахстан", статьи 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", заключения Кентауской городской земельной комиссии от 10 июня 2025 года №7 и утвержденных землеустроительных проектов по формированию земельных участков, акимат города Кентау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить товариществу с ограниченной ответственностью "Кентау жылу" публичный сервитут сроком на 49 (сорок девять) лет на земельный участок общей площадью 81,6 га (816 000 кв.м) без изъятия у правообладателей и землепользователей, указанных в приложении к настоящему постановлению, для строительства блочного газорегуляторного пункта (ГРПБ) и вспомогательного газопровода от границы города Кентау до границы газотурбинной электростанции (ГТЭС) города Кентау.
2. В процессе использования земельного участка получить согласие от собственников и землепользователей.

3. "Кентау жылу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі құрылыс жұмыстары аяқталғаннан кейін бұзылған жерді қалпына келтіру жұмыстарын бір ай мерзімнен кешіктірілмей жүргізуге және қоршаған ортаны қорғау жөніндегі экологиялық талаптарды сақтай отырып жүргізуді қамтамасыз етсін.
4. "Кентау қаласының әкімдігінің "Кентау қалалық жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Кентау қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;

3. Товариществу с ограниченной ответственностью "Кентау Жылу" после завершения строительных работ в течении одного месяца восстановить поврежденную землю и обеспечить выполнение работ с соблюдением требовании по охране окружающей среды.
4. Государственному учреждению "Кентауский городской отдел земельных отношении" акимата города Кентау в порядке, установленным законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
2.1 в течении пяти рабочих дней со дня подписания настоящего решения, направить копии в электронном виде на казахском и на русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства Юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для официального опубликования и внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2.2 размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Кентау после его официального опубликования.