Об установлении публичного сервитута на праве ограниченного целевого использования земельного участка товариществу с ограниченной ответственностью "Туркестанский хлопковый агропромышленный комплекс"
Постановление акимата города Арыс Туркестанской области от 23 июля 2025 года № 443
В соответствии со статьями 18, 43, 67, 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении Республики Казахстан", заявлением товарищества с ограниченной ответственностью "Туркестанский хлопковый агропромышленный комплекс", акимат города Арыс ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. ТОО "Туркестанский хлопковый агропромышленный комплекс" из специального земельного фонда города на территории Кожатогайского и Акдалинского сельских округов г. Арыс установить публичный сервитут в аренду на короткий срок 3/три/ года без изъятия земельного участка у землепользователя с правом пользования земельный участок 240640010037 для строительства электрической сети высокого напряжения ВЛ-220 кВТ /согласно компактной схеме/ площадью 73,7414 га (длина – 24566 метров, ширина – 30 метров) (согласно приложению).
2. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений" города Арыс в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление настоящего Постановления на официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего Постановления на интернет-ресурсе акимата города Арыс после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего Постановления возложить на курирующего заместителя акима города.
4. Настоящее Постановление ввести в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Арыс Г. Курманбекова

"Түркістан мақта агроөнеркәсіп кешені" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жер учаскесін шектеулі нысаналы пайдалану құқығымен қауымдық сервитут белгілеу туралы
Түркістан облысы Арыс қаласы әкiмдiгiнiң 2025 жылғы 23 шілдедегі № 443 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексінің 18,43,67,69 баптарына сәйкес, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31, 37 баптарына, Арыс қаласының жер комиссиясының 024 жылғы 3 желтоқсандағы №37 қорытындысына және Арыс қаласының "Жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобасын бекіту туралы" бұйрығына "Түркістан мақта агроөнеркәсіп кешені" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің өтінішіне сәйкес, Арыс қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Түркістан мақта агроөнеркәсіп кешені" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің БСН 240640010037 Арыс қаласы, Қожатоғай және Ақдала ауылдық округі аумағындағы қаланың арнайы жер қорынан ВЛ-220 кВТ жоғары кернеулі электр желісін салу үшін /ықшам сызбаға сәйкес/ аумағы – 73,7414 гектар (ұзындығы 24566 метр, ені - 30 метр) (қосымшаға сәйкес) жер учаскесі шектеулі нысаналы пайдалану құқығымен жер пайдаланушыдан жер учаскеcі алынбай, қысқа мерзімге – 3 /үш/ жылға жалға қауымдық сервитут болып белгіленсін.
2. Арыс қаласының "Жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Осы қаулыны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Арыс қаласы әкімдігінің интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізілсін.
Арыс қаласының әкімі Қ.Маңқараев