О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 296 "Об утверждении размеров выплат денег по договорам о спортивной деятельности со спортсменами высокого класса, тренерами и специалистами в области физической культуры и спорта, осуществляющими подготовку спортсменов высокого класса"
Приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 3 октября 2025 года № 188
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 296 "Об утверждении размеров выплат денег по договорам о спортивной деятельности со спортсменами высокого класса, тренерами и специалистами в области физической культуры и спорта, осуществляющими подготовку спортсменов высокого класса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9677) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении критериев и размеров выплат денег по договорам о спортивной деятельности со спортсменами высокого класса, тренерами и специалистами в области физической культуры и спорта, осуществляющими подготовку спортсменов высокого класса";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) критерии и размеры выплат денег по договорам о спортивной деятельности со спортсменами высокого класса согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) критерии и размеры выплат денег по договорам о спортивной деятельности с тренерами и специалистами в области физической культуры и спорта, осуществляющими подготовку спортсменов высокого класса согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
приложения 1 и 2 к приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) в течении трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения подпунктов 1) и 2) пункта 2 настоящего приказа, представление в Департамент юридической службы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан информации об исполнении.

"Жоғары дәрежелі спортшылармен, жоғары дәрежелі спортшыларды даярлауды жүзеге асыратын жаттықтырушылармен және дене шынықтыру және спорт саласындағы мамандармен спорттық қызмет туралы шарттар бойынша ақша төлемінің мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 28 шілдедегі № 296 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2025 жылғы 3 қазандағы № 188 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жоғары дәрежелі спортшылармен, дене шынықтыру және спорт саласындағы жаттықтырушылармен және мамандармен жоғары дәрежелі спортшылармен спорттық қызметті жүзеге асыруға арналған шарттар бойынша төлемдердің мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 28 шілдедегі № 296 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9677 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Жоғары дәрежелі спортшылармен, жоғары дәрежелі спортшыларды даярлауды жүзеге асыратын жаттықтырушылармен және дене шынықтыру және спорт саласындағы мамандармен спорттық қызмет туралы шарттар бойынша ақша төлемдерінің критерийлері мен мөлшерін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жоғары дәрежелі спортшылармен спорттық қызмет туралы шарттар бойынша ақша төлемдерінің критерийлері мен мөлшері;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жоғары дәрежелі спортшыларды даярлауды жүзеге асыратын жаттықтырушылармен және дене шынықтыру және спорт саласындағы мамандармен спорттық қызмет туралы шарттар бойынша ақша төлемдерінің критерийлері мен мөлшері.";
бұйрықтың 1 және 2-қосымшалары осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты қолданысқа енгізгеннен кейін үш күн ішінде Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықтың 2-тармағының 1) және 2) тармақшалары орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне орындалуы туралы ақпарат беруді қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра туризма и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
Е. Мырзабосынов
Приложение 1 к приказу
Критерии и размеры выплат денег по договорам о спортивной деятельности со спортсменами высокого класса
Категория лиц и наименование соревнования
Планируемый результат (обязательства)
Размеры ежемесячных денежных выплат по договорам (в долларах США)
Критерии
Примечание
1
Спортсмены-претенденты, осуществляющие подготовку на завоевание медалей в Олимпийских играх
1 место
от 700 (семьсот) до 7500 (семь тысяч пятьсот)
Спортсмены, занявшие 1-3 место на предшествующих последним Олимпийским играм или 1-3 место на предшествующем последнему Чемпионату мира по летним олимпийским видам спорта либо Спортсмены, занявшие 1-3 место на предшествующих последним Олимпийским играм или 1-3 место на предшествующем последнему Чемпионату мира или 1 место на последней Всемирной Универсиаде или 1-2 место на последних двух сезонах Кубка мира (Этапах Кубка мира, Мировая Серия) по зимним олимпийским видам спорта.
Заключение договора осуществляется физкультурно-спортивными организациями в пределах выделенных средств, после завершения Олимпийских игр и до следующих Олимпийских игр или до исключения (не включения) спортсмена из состава штатных национальных команд Республики Казахстан по олимпийским видам спорта. Выплаты осуществляются до начала Олимпийских игр с ежемесячной оплатой в 50 % от указанной суммы, оставшиеся 50 % от указанной суммы выплачиваются в течении 30 (тридцать) календарных дней после завершения Олимпийских игр при выполнении условий договора по завоеванию олимпийских медалей.
2 место
от 500 (пятьсот) до 5500(пять тысяч пятьсот)
Спортсмены, занявшие 4-6 место на последних Олимпийских играх по летним олимпийским видам спорта, предшествующих году заключения договора или текущего года либо Спортсмены, занявшие 4-6 место на последних Олимпийских игр по зимним олимпийским видам спорта.
3 место
от 300 (триста) до 3500(три тысячи пятьсот)
Спортсмены, занявшие 4-6 место на последнем Чемпионате мира или 1 место на одном из двух последних чемпионатов мира среди молодежи, юниоров, предшествующих году заключения договора по летним олимпийским видам спорта либо Спортсмены, занявшие 4-6 место на последнем Чемпионате мира или 1 место на одном из двух последних Чемпионатов мира среди молодежи, юниоров или 2-3 место на последней Всемирной Универсиаде, предшествующих году заключения договора или 3 место на Кубке мира (Этапах Кубка мира, Мировая Серия) текущего сезона, по зимним олимпийским видам спорта.
2
Спортсмен-претендент, осуществляющий подготовку на завоевание медалей в Паралимпийских или Сурдлимпийских играх
1 место

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауға жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы туризм және спорт министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрі
Е. Мырзабосынов
бұйрығына 1-қосымша
Жоғары дәрежелі спортшылармен спорттық қызмет туралы шарттар бойынша ақша төлемдерінің критерийлері мен мөлшері
Тұлғалар санаты және жарыстың атауы
Жоспарланған нәтиже (міндеттемелер)
Шарттар бойынша ай сайынғы ақшалай төлемдердің мөлшері (АҚШ долларында)
Критерийлер
Ескертпе
1
Олимпиадалық ойындарда медальдарды жеңіп алуға дайындықты жүзеге асырып жатқан спортшылар-үміткерлер
1-орын
700-ден (жеті жүзден) 7500-ге (жеті мың бес жүзге) дейін
Жазғы олимпиадалық спорт түрлері бойынша соңғы Олимпиада ойындарындарының алдында 1-3 орын немесе соңғы Әлем Чемпионатының алдында 1-3 орын алған спортшылар немесе қысқы олимпиадалық спорт түрлері бойынша соңғы Олимпиада ойындарының алдында 1-3 орын алған немесе соңғы Әлем Чемпионатының алдында 1-3 орын алған немесе соңғы Дүниежүзілік Универсиадада 1 орын алған спортшылар немесе Әлем Кубогының соңғы екі маусымында (Әлем Кубогының кезеңдерінде, Дүниежүзілік Серия) 1-2 орын алған спортшылар.
Шарт жасасуды дене шынықтыру-спорт ұйымдары бөлінген қаражат шегінде, Олимпиада ойындары аяқталғаннан кейін және келесі Олимпиада ойындарына дейін немесе спортшы олимпиадалық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының штаттық ұлттық командаларының құрамынан шығарылғанға (енгізілмегенге) дейін жүзеге асырады. Төлемдер Олимпиада ойындары басталғанға дейін ай сайын аталған сомадан 50%-ы төленеді, қалған 50%-ы Олимпиадалық медальды жеңіп алу келісімшартының шарттарын орындағаннан кейін Олимпиада ойындары аяқталған соң күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде төленеді.
2-орын
500-ден (бес жүзден) 5500-ге (бес мың бес жүзге) дейін
Жазғы олимпиадалық спорт түрлері бойынша шарт жасалған жылдың алдындағы немесе ағымдағы жылғы соңғы Олимпиада ойындарында 4-6 орын алған спортшылар немесе қысқы олимпиадалық спорт түрлері бойынша соңғы Олимпиада ойындарында 4-6 орын алған спортшылар.
3-орын
300-ден (үш жүзден) 3500-ға (үш мың бес жүзге) дейін
Жазғы олимпиадалық спорт түрлері бойынша соңғы Әлем чемпионатында 4-6 орын немесе жастар, жасөспірімдер арасындағы шарт жасалған жылдың алдындағы соңғы екі Әлем чемпионатының бірінде 1 орын алған спортшылар немесе қысқы олимпиадалық спорт түрлері бойынша соңғы Әлем чемпионатында 4-6 орын немесе жастар, жасөспірімдер арасындағы соңғы екі Әлем чемпионатының бірінде 1 орын немесе шарт жасалған жылдың алдындағы соңғы Дүниежүзілік Универсиадада 2-3 орын немесе ағымдағы маусымның Әлем кубогында (Әлем кубогының кезеңдерінде, Дүниежүзілік Серияда) 3 орын алған спортшылар.
2
Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындарда медальдарды жеңіп алуға дайындықты жүзеге асырып жатқан спортшылар-үміткерлер
1-орын

от 700 (семьсот) до 3000 (три тысячи)
Спортсмены, занявшие 1 место на предшествующем или последнем Чемпионате мира по паралимпийским или сурдлимпийским видам спорта.
Заключение договора осуществляется физкультурно-спортивными организациями в пределах выделенных средств, после завершения Паралимпийских или Сурдлимпийских игр и до следующих Паралимпийских или Сурдлимпийских игр или до исключения (не включения) спортсмена из состава штатных национальных команд Республики Казахстан по видам спорта.
Выплаты осуществляются до начала Паралимпийских и Сурдлимпийских игр с ежемесячной оплатой в 50 % от указанной суммы, оставшиеся 50 % от указанной суммы выплачиваются в течении 30 (тридцать) календарных дней после завершения Паралимпийских и Сурдлимпийских игр при выполнении условий договора по завоеванию медалей.
2 место
от 500 (пятьсот) до 2000 (две тысячи)
Спортсмены, занявшие 2 место на предшествующем или последнем Чемпионате мира по паралимпийским или сурдлимпийским видам спорта.
3 место
от 300 (триста) до 1500 (одна тысяча пятьсот)
Спортсмены, занявшие 3 место на предшествующем или последнем Чемпионате мира по паралимпийским или сурдлимпийским видам спорта.
3
Чемпионы и призеры Олимпийских игр
1 место
от 700 (семьсот) до 5000 (пять тысяч)
Фактическое завоевание
медалей на Олимпийских играх, в случае продолжения спортивной подготовки и вхождения спортсмена в состав национальной команды Республики Казахстан по видам спорта.
Выплата денег осуществляется до следующих Олимпийских игр
2 место
от 500 (пятьсот) до 4000 (четыре тысячи)
3 место
от 300 (триста) до 3000(три тысячи)
4
Чемпионы и призеры Паралимпийских и Сурдлимпийских игр
1 место
от 700 (семьсот) до 3000 (три тысячи)
Фактическое завоевание медалей на Паралимпийских или Сурдлимпийских играх, в случае продолжения спортивной подготовки и вхождения спортсмена в состав национальной команды Республики Казахстан по видам спорта.
Выплата денег осуществляется до следующих Паралимпийских или Сурдлимпийских игр
2 место
от 500 (пятьсот) до 2000 (две тысячи)
3 место
от 300 (триста) до 1500 (одна тысяча пятьсот)
5
Чемпионы и призеры чемпионата мира по олимпийским видам спорта
1 место
от 700 (семьсот) до 4000 (четыре тысячи)
Фактическое завоевание медалей на чемпионатах мира по олимпийским видам спорта, в случае продолжения спортивной подготовки и вхождения спортсмена в состав национальной команды Республики Казахстан по видам спорта.
Выплата денег осуществляется до следующего чемпионата мира
2 место

700-ден (жеті жүзден) 3000-ға (үш мыңға) дейін
Паралимпиадалық немесе сурдлимпиадалық спорт түрлері бойынша соңғы Әлем чемпионатының алдында немесе соңғы Әлем чемпионатында 1 орын алған спортшылар.
Шарт жасасуды дене шынықтыру-спорт ұйымдары бөлінген қаражат шегінде, Паралимпиада немесе Сурдлимпиада ойындары аяқталғаннан кейін және келесі Паралимпиада немесе Сурдлимпиада ойындарына дейін немесе спорт түрлері бойынша спортшы Қазақстан Республикасының штаттық ұлттық командаларының құрамынан шығарылғанға (енгізілмегенге) дейін жүзеге асырады. Төлемдер Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындары басталғанға дейін ай сайын аталған сомадан 50%-ы төленеді, қалған 50%-ы медальды жеңіп алу келісімшар-тының шарттарын орындағаннан кейін Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындары аяқталған соң күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде төленеді.
2-орын
500-ден (бес жүзден) 2000-ға (екі мыңға) дейін
Паралимпиадалық немесе сурдлимпиадалық спорт түрлері бойынша соңғы Әлем чемпионатының алдында немесе соңғы Әлем чемпионатында 2 орын алған спортшылар.
3-орын
300-ден (үш жүзден) 1500-ге (бір мың бес жүзге) дейін
Паралимпиадалық немесе сурдлимпиадалық спорт түрлері бойынша соңғы Әлем чемпионатының алдында немесе соңғы Әлем чемпионатында 3 орын алған спортшылар.
3
Олимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлері
1-орын
700-ден (жеті жүзден) 5000-ға (бес мыңға) дейін
Спортшы спорттық дайындықты жалғастырған және спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының ұлттық командасының құрамына кірген жағдайда Олимпиада ойындарында медальдарды нақты жеңіп алу.
Төлемдер келесі Олимпиада ойындарына дейін жүзеге асырылатын болады.
2-орын
500-ден (бес жүзден) 4000-ға (төрт мыңға) дейін
3-орын
300-ден (үш жүзден) 3000-ға (үш мыңға) дейін
4
Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегері
1-орын
700-ден (жеті жүзден) 3000-ға (үш мыңға) дейін
Спортшы спорттық дайындықты жалғастырған және спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының ұлттық командасының құрамына кірген жағдайда Паралимпиада немесе Сурдлимпиада ойындарында медальдарды нақты жеңіп алу.
Төлемдер келесі Паралимпиада немесе Сурдлимпиада ойындарына дейін жүзеге асырылатын болады.
2-орын
500-ден (бес жүзден) 2000-ға (екі мыңға) дейін
3-орын
300-ден (үш жүзден) 1500-ге (бір мың бес жүзге) дейін
5
Олимпиадалық спорт түрлері бойынша әлем чемпионаты ның чемпиондары мен жүлдегерлері
1-орын
700-ден (жеті жүзден) 4000-ға (төрт мыңға) дейін
Спортшы спорттық дайындықты жалғастырған және спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының ұлттық командасының құрамына кірген жағдайда Олимпиадалық спорт түрлері бойынша Әлем чемпионаттарында медальдарды нақты жеңіп алу.
Төлемдер келесі Әлем чемпионатына дейін жүзеге асырылатын болады.
2-орын

от 500 (пятьсот) до 3000 (три тысячи)
3 место
от 300 (триста) до 2000 (две тысячи)
6
Чемпионы и призеры Азиатских игр (за исключением Азиатских игр в закрытых помещениях, Юношеских Азиатских игр, Паралимпийских, Сурдлимпийских Азиатских игр)
1 место
от 500 (пятьсот) до 1000 (одна тысяча)
Фактическое завоевание медалей на летних и зимних Азиатских играх, в случае продолжения спортивной подготовки и вхождения спортсмена в состав национальной команды Республики Казахстан по видам спорта.
Выплата денег осуществляется до следующих летних или зимних Азиатских игр
2 место
от 300 (триста) до 700 (семьсот)
3 место
от 200 (двести) до 400 (четыреста)
Примечание: В случае если виды спорта делятся на спортивные дисциплины или весовые категории, или классы, в зачет принимаются только те спортивные дисциплины или весовые категории, или классы, которые входят в программы Олимпийских, Паралимпийских или Сурдлимпийских игр
Приложение 2 к приказу
Критерии и размеры выплат денег по договорам о спортивной деятельности с тренерами и специалистами в области физической культуры и спорта, осуществляющими подготовку спортсменов высокого класса
Категория лиц и наименование соревнования
Планируемый результат (обязательства)
Размеры ежемесячных денежных выплат по договорам
(в долларах США)
Критерии
Примечания
1
Главные тренеры, осуществляющие подготовку спортсменов-претендентов на завоевание медалей в Олимпийских играх
1-3 место
от 700 (семьсот) до 4000 (четыре тысячи)
Тренер, подготовивший одного и более спортсмена, занявшего 1-6 места на Олимпийских играх или 1-3 места на Азиатских играх или 1-6 место на Чемпионате мира или 1 место на Чемпионате Азии по летним олимпийским видам спорта либо Тренер, подготовивший одного и более спортсмена, занявшего 1-6 места на Олимпийских играх или 1 место на Азиатских играх или 1-6 место на Чемпионате мира или 1-3 место на Чемпионате Азии или 1-3 место на Кубке мира (Этапах Кубка мира, Мировая серия) по зимним олимпийским видам спорта.
Заключение договора осуществляется физкультурно-спортивными организациями в пределах выделенных средств и после завершения Олимпийских игр и до следующих Олимпийских игр или до освобождения от должности уполномоченным органом в области физической культуры и спорта.
2
Главные тренеры, осуществляющие подготовку спортсменов-претендентов на завоевание медалей в Паралимпийских и Сурдлимпийских играх
1-3 место
от 500 (пятьсот) до 2000 (две тысячи)

500-ден (бес жүзден) 3000-ға (үш мыңға) дейін
3-орын
300-ден (үш жүзден) 2000-ға (екі мыңға) дейін
6
Азия ойындарының чемпиондары мен жүлдегерлері (жабық үй-жайлардағы Азия ойындарын, жасөспірімдер Азия ойындарын, Паралимпиадалық, Сурдлимпиадалық Азия ойындарын қоспағанда)
1-орын
500-ден (бес жүзден) 1000-ға (бір мыңға) дейін
Спортшы спорттық дайындықты жалғастырған және спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының ұлттық командасының құрамына кірген жағдайда жазғы және қысқы Азия ойындарында медальдарды нақты жеңіп алу.
Төлемдер келесі жазғы немесе қысқы Азия ойындарына дейін жүзеге асырылатын болады.
2-орын
300-ден (үш жүзден) 700-ге (жеті жүзге) дейін
3-орын
200-ден (екі жүзден) 400-ге (төрт жүзге) дейін
Ескерту: Егер спорт түрлері спорттық пәндерге немесе салмақ санаттарына немесе сыныптарға бөлінген жағдайда, тек Спорт пәндері немесе салмақ санаттары немесе Олимпиада, Паралимпиада немесе Сурдлимпиада ойындарының бағдарламаларына кіретін сыныптар есепке алынады.
бұйрығына 2-қосымша
Жоғары дәрежелі спортшыларды даярлауды жүзеге асыратын жаттықтырушылармен және дене шынықтыру және спорт саласындағы мамандармен спорттық қызмет туралы шарттар бойынша ақша төлемдерінің өлшемшарттары мен мөлшері
Тұлғалар санаты және жарыстың атауы
Жоспарланған нәтиже (міндеттемелер)
Шарттар бойынша ай сайынғы ақшалай төлемдердің мөлшері
(АҚШ долларында)
Өлшемшарттар
Ескертпе
1
Олимпиадалық ойындарда спортшылар-үміткерлердің медальдарды жеңіп алуына дайындықты жүзеге асыратын бас жаттықтырушылар
1-3-орын
700-ден (жеті жүзден) 4 000-ға (төрт мыңға) дейін
Жазғы олимпиадалық спорт түрлері бойынша Олимпиада ойындарында 1-6 орын немесе Азия ойындарында 1-орын немесе Әлем чемпионатында 1-6-орын немесе Азия чемпионатында 1-орын алған бір және одан да көп спортшыны дайындаған жаттықтырушы не қысқы олимпиадалық спорт түрлері бойынша Олимпиада ойындарында 1-6 орын немесе Азия ойындарында 1-орын немесе Әлем чемпионатында 1-6-орын немесе Азия чемпионатында 1-3-орын немесе Әлем кубогында (Әлем кубогы кезеңінде, Әлемдік серияда) 1-3-орын алған бір және одан да көп спортшыны дайындаған жаттықтырушы.
Шарт жасасу бөлінген қаражат шегінде және Олимпиадалық ойындар аяқталғаннан кейін және келесі Олимпиадалық ойындарға дейін немесе дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органмен лауазымынан босатылғанға дейін дене шынықтыру-спорт ұйымдарымен жүзеге асырылады.
2
Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындарда спортшылар-үміткерлердің медальдарды жеңіп алуына дайындықты жүзеге асыратын бас жаттықтырушылар
1-3-орын
500-ден (бес жүзден)
2 000-ға (екі мыңға) дейін

Тренер, подготовивший одного и более спортсмена, занявшего 1-3 место на Олимпийских или Паралимпийских или Сурдлимпийских играх либо Тренер, подготовивший не менее двух спортсменов, занявших 1-3 места на чемпионате мира или главных континентальных соревнованиях по видам спорта, входящих в программы Олимпийских или Паралимпийских или Сурдлимпийских игр.
Заключение договора осуществляется физкультурно-спортивными организациями в пределах выделенных средств и после завершения Паралимпийских или Сурдлимпийских игр и до следующих Паралимпийских или Сурдлимпийских игр или до освобождения от должности уполномоченным органом в области физической культуры и спорта.
3
Тренеры, осуществляющие подготовку спортсменов-претендентов на завоевание медалей в Олимпийских играх
1-3 место
от 700 (семьсот) до 4000 (четыре тысячи)
Тренер, подготовивший одного и более спортсмена, занявшего 1-6 места на Олимпийских играх или 1-3 места на Азиатских играх или 1-6 место на Чемпионате мира или 1 место на Чемпионате Азии по летним олимпийским видам спорта либо Тренер, подготовивший одного и более спортсмена, занявшего 1-6 места на Олимпийских играх или 1 место на Азиатских играх или 1-6 место на Чемпионате мира или 1-3 место на Чемпионате Азии или 1-3 место на Кубке мира (Этапах Кубка мира, Мировая серия) по зимним олимпийским видам спорта.
Заключение договора осуществляется физкультурно-спортивными организациями в пределах выделенных средств, после завершения Олимпийских игр и до следующих Олимпийских игр или до исключения (не включения) тренера из состава штатных национальных команд Республики Казахстан по олимпийским видам спорта. Выплаты осуществляются до начала Олимпийских игр с ежемесячной оплатой в 50 % от указанной суммы, оставшиеся 50 % от указанной суммы выплачиваются в течении 30 (тридцать) календарных дней после завершения Олимпийских игр при выполнении условий договора по завоеванию олимпийских медалей.
4
Тренеры, осуществляющие подготовку спортсменов-претендентов на завоевание медалей на Паралимпийских или Сурдлимпийских играх
1-3 место
от 500 (пятьсот) до 2000 (две тысячи)
Тренер, подготовивший одного и более спортсмена, занявшего 4-6 место на Олимпийских или Паралимпийских или Сурдлимпийских играх либо Тренер, подготовивший одного и более спортсменов, занявших 1-3 места на чемпионате мира или главных континентальных соревнованиях по видам спорта, входящих в программы Олимпийских или Паралимпийских или Сурдлимпийских игр.
Заключение договора осуществляется физкультурно-спортивными организациями в пределах выделенных средств, после завершения Паралимпийских или Сурдлимпийских игр и до следующих Паралимпийских или Сурдлимпийских игр или до исключения (не включения) тренера из состава штатных национальных команд Республики Казахстан по видам спорта.

Олимпиадалық немесе Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындарда 1-3-орын алған бір және одан да көп спортшыны дайындаған жаттықтырушы не Олимпиадалық немесе Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындардың бағдарламасына енгізілген спорт түрлері бойынша спорт түрлері бойынша Әлем чемпионатында немесе бас континенттік жарыстарда 1-3-орын алған кемінде екі спортшыны дайындаған жаттықтырушы.
Шарт жасасу бөлінген қаражат шегінде және Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындар аяқталғаннан кейін және келесі Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындарға дейін немесе дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органмен лауазымынан босатылғанға дейін дене шынықтыру-спорт ұйымдарымен жүзеге асырылады.
3
Олимпиадалық ойындарда спортшылар-үміткерлердің медальдарды жеңіп алуына дайындықты жүзеге асыратын жаттықтырушылар
1-3-орын
700-ден (жеті жүзден)
4 000-ға (төрт мыңға) дейін
Жазғы олимпиадалық спорт түрлері бойынша Олимпиада ойындарында 1-6 орын немесе Азия ойындарында 1-3-орын немесе Әлем чемпионатында 1-6-орын немесе Азия чемпионатында 1-орын алған бір және одан да көп спортшыны дайындаған жаттықтырушы не қысқы олимпиадалық спорт түрлері бойынша Олимпиада ойындарында 1-6 орын немесе Азия ойындарында 1-орын немесе Әлем чемпионатында 1-6-орын немесе Азия чемпионатында 1-3-орын немесе Әлем кубогында (Әлем кубогы кезеңінде, Әлемдік серияда) 1-3-орын алған бір және одан да көп спортшыны дайындаған жаттықтырушы.
Шарт жасасу бөлінген қаражат шегінде және Олимпиадалық ойындар аяқталғаннан кейін және келесі Олимпиадалық ойындарға дейін немесе жаттықтырушыны олимпиадалық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының штаттық ұлттық командалар құрамынан алып тастағанға (қоспағанға) дейін дене шынықтыру-спорт ұйымдарымен жүзеге асырылады.
Төлем Олимпиадалық ойындар басталғанға дейін көрсетілген сомадан 50 пайызда ай сайынғы төлеммен жүзеге асырылады, көрсетілген соманың қалған 50 пайызы олимпиадалық медальдарды жеңіп алу жөніндегі шарттың талаптары орындалған кезде, Олимпиада ойындары аяқталғаннан кейін 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде төленеді.
4
Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындарда спортшылар-үміткерлердің медальдарды жеңіп алуына дайындықты жүзеге асыратын жаттықтырушылар
1-3-орын
500-ден (бес жүзден)
2 000-ға (екі мыңға) дейін
Олимпиадалық немесе Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындарда 4-6-орын алған бір және одан да көп спортшыны дайындаған жаттықтырушы не Олимпиадалық немесе Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындардың бағдарламасына енгізілген спорт түрлері бойынша Әлем чемпионатында немесе бас континенттік жарыстарда 1-3-орын алған бір және одан да көп спортшыны дайындаған жаттықтырушы.
Шарт жасасу бөлінген қаражат шегінде, Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындар аяқталғаннан кейін және келесі Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындарға дейін немесе жаттықтырушыны спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының штаттық ұлттық командалар құрамынан алып тастағанға (қоспағанға) дейін дене шынықтыру-спорт ұйымдарымен жүзеге асырылады.

Выплаты осуществляются до начала Паралимпийских и Сурдлимпийских игр с ежемесячной оплатой в 50 % от указанной суммы, оставшиеся 50 % от указанной суммы выплачиваются в течении 30 (тридцать) календарных дней после завершения Паралимпийских и Сурдлимпийских игр при выполнении условий договора по завоеванию медалей.
5
Тренеры-консультанты, осуществляющие подготовку спортсменов-претендентов на завоевание медалей в Олимпийских играх

Төлем Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындар басталғанға дейін көрсетілген сомадан 50 пайызда ай сайынғы төлеммен жүзеге асырылады, көрсетілген соманың қалған 50 пайызы медальдарды жеңіп алу жөніндегі шарттың талаптары орындалған кезде, Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындар аяқталғаннан кейін 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде төленеді.
5
Олимпиадалық ойындарда спортшылар-үміткерлердің медальдарды жеңіп алуына дайындықты жүзеге асыратын жаттықтырушылар-кеңесшілер

1-3 место
от 800 (восемьсот) до 10 000 (десять тысяч)
Тренер-консультант по летним олимпийским видам спорта, подготовивший не менее одного спортсмена, занявшего 1-3 место на Олимпийских играх или 1-3 место на чемпионате мира или 1 место на летних Азиатских играх либо Тренер-консультант по зимним олимпийским видам спорта, подготовивший не менее одного спортсмена, занявшего 1-3 место на Олимпийских играх или 1-3 место на чемпионате мира или 1-2 место на зимних Азиатских играх либо ранее завоевавший призовое место Олимпийских игр.
Заключение договора осуществляется физкультурно-спортивными организациями в пределах выделенных средств и на 1 (один) календарный год, с возможностью его продления на последующие годы, в зависимости от проводимых спортивных мероприятий (Олимпийские игры, чемпионат мира, летние/зимние Азиатские игры).
5-1
Тренеры-консультанты, осуществляющие подготовку спортсменов-претендентов на завоевание медалей в Паралимпийских или Сурдлимпийских играх
1-3 место
от 800 (восемьсот) до 5 000 (пять тысяч)
Тренер-консультант, подготовивший одного и более спортсменов, занявших 1-6 место на Олимпийских или Паралимпийских или Сурдлимпийских играх либо 1-3 место на чемпионате мира или главных континентальных соревнованиях по видам спорта, входящих в программы Олимпийских или Паралимпийских или Сурдлимпийских игр либо Тренер-консультант, состоявший в составе национальной команды по виду спорта, участвовавшего в подготовке спортсменов на завоевание медалей в Олимпийских или Паралимпийских или Сурдлимпийских играх либо ранее завоевавший призовое место на Олимпийских или Паралимпийских или Сурдлимпийских играх.
Заключение договора осуществляется физкультурно-спортивными организациями в пределах выделенных средств и на 1 (один) календарный год, с возможностью его продления на последующие годы, в зависимости от проводимых спортивных мероприятий (Паралимпийские или Сурдлимпийские игры, Чемпионат мира).
6
Врачи, массажисты команд, спортсмены которых претендуют на завоевание медалей в Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских играх, чемпионатах мира по олимпийским видам спорта
1-3 место
от 500 (пятьсот) до
2 000 (две тысячи)
Врачи, имеющие высшее образование по направлению подготовки "Здравоохранение" с действующим сертификатом специалиста в области здравоохранения со стажем работы не менее 5 (пяти) лет.
Массажисты, имеющие техническое и профессиональное медицинское образование по специальности "Сестринское дело" или "Лечебное дело" или "Акушерское дело" и прошедший сертификационный курс по специальности "Классический лечебный массаж" либо прошедший сертификационный курс по специальности "Классический лечебный массаж" со стажем работы в качестве массажиста национальной команды по виду спорта не менее 3 (трех) лет.
Заключение договора осуществляется физкультурно-спортивными организациями в пределах выделенных средств и на 1 (один) календарный год, с возможностью его продления на последующие годы, в зависимости от проводимых спортивных мероприятий.
7
Сервисмен, психолог, механик и другие специалисты команд, в которых имеются чемпионы и призеры Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и чемпионатов мира по олимпийским видам спорта
от 500 (пятьсот) до
2 000 (две тысячи)

1-3-орын
800-ден (сегіз жүзден)
10 000-ға (он мыңға) дейін
Олимпиадалық ойындарда 1-3-орын немесе Әлем чемпионатында 1-3-орын немесе жазғы Азия ойындарында 1-орын алған кемінде бір спортшыны дайындаған жазғы олимпиадалық спорт түрлері бойынша жаттықтырушы-кеңесші не Олимпиадалық ойындарда 1-3-орын немесе Әлем чемпионатында 1-3-орын немесе қысқы Азия ойындарында 1-2-орын алған не бұрын Олимпиада ойындарында жүлдалі орын жеңіп алған кемінде бір спортшыны дайындаған қысқы олимпиадалық спорт түрлері бойынша жаттықтырушы-кеңесші.
Шарт жасасу бөлінген қаражат шегінде және өткізілетін спорттық іс-шараға (Олимпиада ойындары, Әлем чемпионаты, жазғы/қысқы Азия ойындары) байланысты кейінгі жылдарға ұзарту мүмкіндігімен 1 (бір) күнтізбелік жылға дене шынықтыру-спорт ұйымдарымен жүзеге асырылады.
5-1
Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындарда спортшылар-үміткерлердің медальдарды жеңіп алуына дайындықты жүзеге асыратын жаттықтырушылар-кеңесшілер
1-3-орын
800-ден (сегіз жүзден)
5 000-ға (бес мыңға) дейін
Олимпиадалық немесе Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындарда 1-6-орын не Олимпиадалық немесе Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындардың бағдарламасына енгізілген спорт түрлері бойынша Әлем чемпионатында немесе бас континенттік жарыстарда 1-3-орын алған бір және одан да көп спортшыны дайындаған жаттықтырушы-кеңесші не Олимпиадалық немесе Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындарда медальдарды жеңіп алуға не Олимпиадалық немесе Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындардың жүлделі орындарын жеңіп алған спортшыларды дайындауға қатысқан спорт түрлері бойынша ұлттық команда құрамына кіретін жаттықтырушы-кеңесші
Шарт жасасу бөлінген қаражат шегінде және өткізілетін спорттық іс-шараға (Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындар, Әлем чемпионаты) байланысты оны кейінгі жылдарға ұзарту мүмкіндігімен 1 (бір) күнтізбелік жылға дене шынықтыру-спорт ұйымдарымен жүзеге асырылады.
6
Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындарда, Олимпиадалық спорт түрлері бойынша Әлем чемпионаттарында спортшылары медальдарды жеңіп алуға үміткер командалардың дәрігерлері, массажисттері
1-3-орын
500-ден (бес жүзден)
2 000-ға (екі мыңға) дейін
"Денсаулық сақтау" даярлау бағыты бойынша жоғары білімі бар, 5 (бес) жылдан кем емес жұмыс өтілі денсаулық сақтау саласындағы маманның жарамды сертификаты бар дәрігерлер.
"Мейірбике ісі" немесе "Емдеу ісі" немесе "Акушерлік іс" мамандығы бойынша техникалық және кәсіптік медициналық білімі бар және "Классикалық емдік массаж" мамандығы бойынша сертификаттау курсынан өткен не "Классикалық емдік массаж" мамандығы бойынша сертификаттау курсынан өткен спорт түрлері бойынша ұлттық қоманданың массажисті ретінде 3 (үш) жылдан кем емес жұмыс өтілі бар массажисттер
Шарт жасасу бөлінген қаражат шегінде және өткізілетін спорттық іс-шараға байланысты кейінгі жылдарға ұзарту мүмкіндігімен 1 (бір) күнтізбелік жылға дене шынықтыру-спорт ұйымдарымен жүзеге асырылады.
7
Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың, Олимпиадалық спорт түрлері бойынша Әлем чемпионаттарының чемпиондары мен жүлдегерлері бар командалардың сервисмен, писхолог, механиктер және басқа да мамандары
500-ден (бес жүзден)
2 000-ға (екі мыңға) дейін

Специалисты (тренер-сервисмен, тренер-смазчик, механик и другие специалисты), участвовавшие в подготовке одного спортсмена, занявшего 1-6 место на Олимпийских или Паралимпийских или Сурдлимписких играх либо 1-3 место на Чемпионате мира по олимпийским или паралимпийским или сурдлимпийским видам спорта либо 1 место на Чемпионате Азии по олимпийским видам спорта либо 3 место на зимних Азиатских играх либо 1-5 место на Кубке мира (Этапах Кубка мира) или 1-3 место на чемпионате мира среди молодежи, юниоров по олимпийским или паралимпийским или сурдлимпийским видам спорта.
Специалист (психолог), имеющий высшую квалификационную категорию либо высшее образование по направлению подготовки "Здравоохранение" или "Педагогические науки" и свидетельство о повышении квалификации по специальности "Психология".
Заключение договора осуществляется физкультурно-спортивными организациями в пределах выделенных средств и на 1 (один) календарный год, с возможностью его продления на последующие годы, в зависимости от проводимых спортивных мероприятий.
8
Члены комплексной научной группы
Олимпийские игры - 1-3 место
от 300 (триста) до
1 500 (одна тысяча пятьсот)
Специалист, принимавший участие в подготовке не менее одного призера Олимпийских игр.
Заключение договора осуществляется физкультурно-спортивными организациями в пределах выделенных средств и на 1 (один) календарный год, с возможностью его продления на последующие годы, в зависимости от проводимых спортивных мероприятий.
Примечание: Договор заключается в тенге согласно официальному курсу Национального банка Республики Казахстан на дату заключения договора.

Олимпиадалық немесе Паралимпиадалық немесе Сурдлимпиадалық ойындарда 1-6-орын не олимпиадалық спорт түрлері бойынша Әлем чемпионатында 1-3-орын не олимпиадалық немесе паралимпиадалық немесе сурдлимпиадалық спорт түрлері бойынша Азия чемпионатында 1-орын не қысқы Азия ойындарында 3-орын не Әлем кубогында (Әлем кубогы кезеңінде) 1-5-орын немесе олимпиадалық немесе паралимпиадалық немесе сурдлимпиадалық спорт түрлері бойынша жастар, юниорлар арасында Әлем чемпионатында 1-3-орын алған бір спортшыны дайындауға қатысқан мамандар (жаттықтырушы-сервисмен, жаттықтырушы-майлаушы, механик және басқа да мамандар).
Жоғары біліктілік санаты бар не "Денсаулық сақтау" немесе "Педагогикалық ғылымдар" даярлау бағыты бойынша жоғары білімі бар және "Психология" мамандығы бойынша біліктілігін көтеру туралы куәлігі бар маман (психолог)
Шарт жасасу бөлінген қаражат шегінде және өткізілетін спорттық іс-шараға байланысты оны кейінгі жылдарға ұзарту мүмкіндігімен 1 (бір) күнтізбелік жылға дене шынықтыру-спорт ұйымдарымен жүзеге асырылады.
8
Кешенді ғылыми топтың мүшелері
Олимпиадалық ойындар – 1-3-орын
300-ден (үш жүзден)
1 500-ге (бір мың бес жүзге) дейін
Олимпиадалық ойындардың кемінде бір жүлдегерін дайындауға қатысқан маман
Шарт жасасу бөлінген қаражат шегінде және өткізілетін спорттық іс-шараға байланысты оны кейінгі жылдарға ұзарту мүмкіндігімен 1 (бір) күнтізбелік жылға дене шынықтыру-спорт ұйымдарымен жүзеге асырылады.
Ескерту: Шарт Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің шарт жасаған күніндегі ресми бағамына сәйкес теңгемен жасалады.