Об утверждении бюджетов сельских округов и поселка Индербор Индерского района на 2026-2028 годы
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 25 декабря 2025 года № 198-VIII.
Индерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жарсуатского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 189 049 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 085 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 948 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 171 016 тысяч тенге;
2) затраты – 191 056 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 007 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 007 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 007 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 20.04.2026 № 214-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
. Утвердить бюджет Орликовского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 212 938 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 715 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 363 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 201 860 тысяч тенге;
2) затраты – 219 001 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 063 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 6 063 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 063 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 20.04.2026 № 214-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Утвердить бюджет Коктогайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

2026-2028 жылдарға арналған Индер ауданының ауылдық округтерінің және Индербор кентінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 198-VIII шешімі.
Индер аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Жарсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер -189 049 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 12 085 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 5 948 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 171 016 мың теңге;
2) шығындар - 191 056 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2 007 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 007 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 007 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық маслихатының 20.04.2026 № 214-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Өрлік ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 212 938 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 715 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 363 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 201 860 мың теңге;
2) шығындар – 219 001 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -6 063 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 063 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 063 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық маслихатының 20.04.2026 № 214-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2026-2028 жылдарға арналған Көктоғай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета – -7 185 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 7 185 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 185 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 20.04.2026 № 214-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Предусмотреть на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов в сумме – 1 748 158 тысяч тенге, в том числе:
поселок Индербор – 842 075 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) - -7 185 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 7185 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 7 185 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық маслихатының 20.04.2026 № 214-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2026 жылға арналған кент және ауылдық округтер бюджетінде аудандық бюджеттен 1 748 158 мың теңге көлемінде субвенциялар көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Индербор кенті – 842 075 мың теңге;

Есболский сельский округ – 218 891 тысяч тенге;
Коктогайский сельский округ – 126 214 тысяч тенге;
Орликовский сельский округ – 116 268 тысяч тенге;
Елтайский сельский округ – 139 194 тысяч тенге;
Жарсуатский сельский округ – 161 184 тысяч тенге;
Боденевский сельский округ – 144 332 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата А. Рамазанов
Приложение 1
к решению Индерского
районного маслихата от 25
декабря 2025 года № 198-VІІІ
Бюджет на 2026 год Жарсуатского сельского округа Индерского района

Есбол ауылдық округі – 218 891 мың теңге;
Көктоғай ауылдық округі – 126 214 мың теңге;
Өрлік ауылдық округі – 116 268 мың теңге;
Елтай ауылдық округі – 139 194 мың теңге;
Жарсуат ауылдық округі – 161 184 мың теңге;
Бөдене ауылдық округі – 144 332 мың теңге көзделгені ескерілсін.
9. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихат төрағасы А. Рамазанов
Индер аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
25 желтоқсандағы № 198-VІІІ
шешіміне 1 қосымша
Индер ауданы Жарсуат ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті