Об утверждении бюджетов сельских округов Кызылкогинского района на 2026-2028 годы
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 15 декабря 2025 года № 36-4.
В соответствии со статьей 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 15 марта 2025 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проекты бюджетов сельских округов Кызылкогинского района на 2026-2028 годы, Кызылкогинский районный маслихат VIІI созыва РЕШИЛ:
. Утвердить бюджет Миялинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 960 519 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 101 353 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 142 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 854 984 тысяч тенге;
2) затраты – 995 859 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -35 340 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 35 340 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 35 340 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 17.06.2026 № 41-3 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Уильского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 203 790 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 073 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 35 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 192 532 тысяч тенге;
2) затраты – 209 085 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 295 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 5 295 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 295 тысяч тенге
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 17.06.2026 № 41-3 (вводится в действие с 01.01.2026).

2026-2028 жылдарға арналған Қызылқоға ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 36-4 шешімі
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 15 наурыздағы Бюджет Кодексінің 7 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2026-2028 жылдарға арналған Қызылқоға ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерінің жобаларын қарап, VІII шақырылған Қызылқоға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Миялы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 512 620 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 101 353 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 142 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 407 085 мың теңге;
2) шығындар – 512 620 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Ойыл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 202 241 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 073 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 35 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 150 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 190 983 мың теңге;
2) шығындар – 202 241 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.

10. Утвердить бюджет Тайсойганского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 187 278 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 641 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 93 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 182 394 тысяч тенге;
2) затраты – 188 071 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 793 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 793 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 793 тысяч тенге
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 17.06.2026 № 41-3 (вводится в действие с 01.01.2026).
11. Предусмотреть на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 1 086 528 тысяч тенге, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 67 876 тысяч тенге;
Уильскому сельскому округу – 134 796 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 134 544 тысяч тенге;

10. 2026-2028 жылдарға арналған Тайсойған ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 185 513 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 641 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 150 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 93 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 180 629 мың теңге;
2) шығындар – 185 513 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
11. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2026 жылға 1 086 528 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 67 876 мың теңге;
Ойыл ауылдық округіне – 134 796 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 134 544 мың теңге;

Сагизскому сельскому округу – 151 647 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 96 177 тысяч тенге;
Коздигаринскому сельскому округу – 115 186 тысяч тенге;
Кызылкогинскому сельскому округу – 81 936 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 108 479 тысяч тенге;
Жангелдинскому сельскому округу – 119 665 тысяч тенге;
Тайсойганскому сельскому округу – 76 222 тысяч тенге.
12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрным вопросам и экологии.

Сағыз ауылдық округіне – 151 647 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 96 177 мың теңге;
Көздіғара ауылдық округіне – 115 186 мың теңге;
Қызылқоға ауылдық округіне – 81 936 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 108 479 мың теңге;
Жангелдин ауылдық округіне – 119 665 мың теңге;
Тайсойған ауылдық округіне – 76 222 мың теңге көзделсін.
12. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссияға жүктелсін.