О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 22 декабря 2025 года № 248
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2026-2028 годы, Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доход – 20 805 363 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 521 090 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 49 364 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 636 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 228 273 тысяч тенге;
2) затраты – 20 805 363 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30 275 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30 275 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 30 275 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 30 275 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 30 275 тысяча тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме – 12 716 321 тысячи тенге, в том числе:
15 000 тысяч тенге -– на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
53 521 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
947 669 тысяч тенге - организация водоснабжения населенных пунктов;
3 000 000 тысяч тенге – на капитальный ремонт автомобильных дорог;
905 253 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
198 660 тысяч тенге - на проведение работ по подготовке к зимнему периоду:
6 089 518 тысяч тенге – на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий;
880 000 тысяч тенге – на обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
603 094 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
5 536 тысяч тенге - обеспечение санитарии населенных пунктов;
18 070 тысяч тенге - Реализация проекта "Жасыл Ел"
3. Предусмотреть на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 1 525 654 тысяч тенге, в том числе:

2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 248 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес, аудан әкімдігі ұсынған 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеттің жобасын қарап, Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20 805 363 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 521 090 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 49 364 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 636 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 13 228 273 мың теңге;
2) шығындар – 20 805 363 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 30 275 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 30 275 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо –0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -30 275 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -30 275 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 30 275 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 12 716 321 мың теңге сомасында нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 15 000 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 53 521 мың теңге;
елді мекендерде сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 947 669 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге -3 000 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 905 253 мың теңге;
қысқы дайындық жұмыстарын жүргізуге – 198 660 мың теңге;
халықты, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей зілзалалардан инженерлік қорғай жөніндегі жұмыстарды жүргізуге – 6 089 518 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 880 000 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға – 603 094 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 5 536 мың теңге;
"Жасыл Ел" жобасын іске асыру – 18 070 мың теңге.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2026 жылға 1 525 654 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

Алгинскому сельскому округу – 164 018 тысяч тенге;
Акжайыкскому сельскому округу – 153 306 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 143 171 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 105 834 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 139 556 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 115 724 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 169 268 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 395 222 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 139 555 тысяч тенге.

Алға ауылдық округіне – 164 018 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне – 153 306 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 143 171 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 105 834 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 139 556 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 115 724 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 169 268 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 395 222 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 139 555 мың теңге.

4. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты в бюджеты сельских округов в сумме – 953 205 тысяч тенге, в том числе:
947 669 тысяч тенге - организация водоснабжения населенных пунктов;
5 536 тысяч тенге - обеспечение санитарии населенных пунктов.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета для предоставления мер социальной поддержки специалистов – 30 275 тысяч тенге, подъемное пособие -9 018 тысяч тенге.

4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне – 953 205 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
елді мекендерде сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 947 669 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 5 536 мың теңге.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын көрсету үшін – 30 275 мың теңге бюджеттік кредит, 9 018 мың теңге көтерме жәрдемақы көзделгені ескерілсін.

8808
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог (города областного значения)
8808
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8808
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
794399
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
63521
005
Государственная адресная социальная помощь
63521
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
3000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3000
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
644378
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры , спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28613
006
Оказание жилищной помощи
300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
145456
010
Материальное обеспечение детей-инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4154
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
146405
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного специалистами жестового языка, индивидуальными помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
221116
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
98334
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
83500
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
64184
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
300
021
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

8808
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8808
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8808
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
794399
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63521
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
63521
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамамен қамтамасыз ету
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
644378
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28613
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
145456
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4154
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
146405
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
221116
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
98334
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
83500
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру жөніндегі қызметтер
64184
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
300
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардыңкүрделі шығыстары
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
7770
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
12000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
10296
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
10296
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
151144
006
Функционирование районных (городских) библиотек
151144
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
103330
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
60097
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
35233
006
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
55120
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
55120
014
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
56885
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9018
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9018
463
Отдел земельных отношений (города областного значения)
47867
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территорий района ((города областного значения)
47867
004
Организация работ по зонированию земель
007
Капитальные расходы государственного органа
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
11
Промышленность, архитектурная, градострительная и строительная деятельность
72172
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
72172
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне

009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
7770
010
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
12000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
10296
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
10296
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Спорт объектілерін дамыту
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
151144
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
151144
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
103330
001
Жергілікті деңгейде ақпараттық мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60097
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
35233
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
8000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
55120
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55120
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
56885
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9018
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
9018
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
47867
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік сясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47867
004
Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
72172
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
72172
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

72172
015
Капитальные расходы государственного органа
12
Транспорт и коммуникации
5225193
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
5225193
022
Развитие транспортной инфраструктуры
114914
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
20000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
4918878
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
171401
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфрастуктуры
13
Прочие
991587
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
158947
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
158947
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
832640
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
810640
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" за счет средств местного бюджета
22000
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
14
Обслуживание долга
173266
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
173266
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
173266
15
Трансферты
1525654
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1525654
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
020
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
038
Субвенции
1525654
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІІІ. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
30275
459
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)

72172
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12
Көлік және коммуникация
5225193
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5225193
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
114914
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
20000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
4918878
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық) қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
171401
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
13
Басқалар
991587
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
158947
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
158947
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
832640
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
810640
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
22000
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
14
Борышқа қызмет көрсету
173266
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
173266
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
173266
15
Трансферттер
1525654
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1525654
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
020
Бюджет саласындағы еңбекақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты жоғарғы тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
038
Субвенциялар
1525654
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) трансферттердің сомасын қайтару
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
30275
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

30275
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
30275
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие

30275
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер
30275
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
ІV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-30275
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
30275
7
Поступление займов
30275
01
Внутренние государственные займы
30275
2
Договоры займа
30275
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
16
Погашение займов
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
01
Остатки бюджетных средств
1
Свободные остатки бюджетных средств
Приложение 2 к решению
районного маслихата от 22
декабря 2025 года № 248
Бюджет района на 2027 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-30275
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
30275
7
Қарыздар түсімі
30275
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
30275
2
Қарыз алу келісім – шарттары
30275
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
16
Қарыздарды өтеу
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
Аудандық мәслихаттың
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 248 шешіміне 2 қосымша
2027 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер

19016
050
Обеспечение прав и улучшению качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3554742
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
3000
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
005
Снос аварийного и ветхого жилья
3000
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
003
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
004
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
3427125
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
211518
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
15607
028
Развитие коммунального хозяйства
3200000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
101617
005
Развитие коммунального хозяйства
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
101617
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
23000
015
Освещение улиц в населенных пунктах
23000
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
018
Благоустроиство и озеленение населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
494533
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
197983
003
Поддержка культурно-досуговой работы
178213
015
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне

19016
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
3554742
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3000
002
Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алып қою, соның ішінде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
3000
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3427125
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
211518
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
15607
028
Коммунналдық шаруашылығын дамыту
3200000
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
101617
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
101617
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
23000
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
23000
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
018
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
494533
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
197983
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
178213
015
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу

8694056
01
Государственные услуги общего характера
616322
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
52667
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
52667
003
Капитальные расходы государственного органа
122
Аппарат акима района (города областного значения)
187828
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
187828
003
Капитальные расходы государственного органа
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
174306
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
900
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, пост приватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
173406
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
61727
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
61727
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
61563
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог
61563
013
Капитальные расходы государственного органа
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
78321
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
78321
002
Создание информационных систем
015
Капитальные расходы государственного органа
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
02
Оборона
40083
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11359
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11359
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23850
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
23850
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4874
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4874
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8808
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог (города областного значения)

8694056
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
616322
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
52667
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
52667
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
187828
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
187828
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
174306
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
900
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
173406
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
61727
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61727
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
61563
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61563
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
78321
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78321
002
Ақпараттық жүйелер құру
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
02
Қорғаныс
40083
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11359
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11359
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23850
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
23850
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4874
007
Аудандық ауқымдағы дала өрттерінің, сондай –ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4874
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8808
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі