О внесении изменений в решение Махамбетского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 174 "О бюджетах сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 14 февраля 2025 года № 180
Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение "О бюджетах сельских округов на 2025-2027 годы" Махамбетского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 174 следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Алгинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 279 962 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступлениям – 12 289 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 94 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 298 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 265 281 тысяч тенге;
2) затраты - 286 383 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов- 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 6 421 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 421 тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 421 тенге.".
Пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Акжайыкского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 166 639 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 825 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 241 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 893 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 155 680 тысяч тенге;
2) затраты – 175 616 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 8 977 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 977 тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 977тенге.".
Пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Актогайского сельского округа на 2025-2 027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

Махамбет аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 174 "2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2025 жылғы 14 ақпандағы № 180 шешімі
Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" Махамбет аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 174 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 279 962 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 289 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 94 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 298 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 265 281 мың теңге;
2) шығындар – 286 383 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 6 421теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 421 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 421 теңге.".
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025-2027 жылдарға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 166 639 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 825 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 241 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 893 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 155 680 мың теңге;
2) шығындар – 175 616 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер- 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 977 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 977 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 977 теңге.".
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025-2027 жылдарға арналған Ақтоғай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:

поступления от продажи основного капитала – 4 773 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 501 029 тысяч тенге;
2) затраты – 717 429 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 77 965 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 77 965 тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 77 965 тенге.".
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Сарайчиковского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025год в следующих объемах:
1) доходы – 279 710 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17 207 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 657 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 261 812 тысяч тенге;
2) затраты – 288 164 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 8 454 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 454 тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 454 тенге.".
Пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Предусмотреть в бюджетах сельских округов на 2025 год целевые трансферты из районного бюджета в сумме – 1 220 698 тысяч тенге, в том числе:
2 235 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 305 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 264 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 228 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 239 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 389 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 118 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 338 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 151 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 203 тысяч тенге.

негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 773 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 501 029 мың теңге;
2) шығындар – 717 429 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 77 965 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 77 965 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 77 965 теңге.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2025–2027 жылдарға арналған Сарайшық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 279 710 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 17 207 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 657 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 261 812 мың теңге;
2) шығындар – 288 164 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 8 454 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 454 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 454 теңге.".
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен – 1 220 698 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 2 235 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне – 305 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 264 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 228 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 239 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 389 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 118 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 338 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 151 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 203 мың теңге;

73 026 тысяч тенге - на уличное освещение населенных пунктов, в том числе:
Бейбарыскому сельскому округу – 9 969 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 63 057 тысяч тенге;
775 465 тысяч тенге - на укрепление дамбов населенных пунктов и на работу по подготовке к паводку, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 6 500 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 165 564 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 18907 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 97 245 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 176 674 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 1 500 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 35 342 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 130 237 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 143 496тысяч тенге.
115 209 тысяч тенге -на текущие и капитальные затраты аппаратам акимов сельских округов, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 24 301 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 1 401 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 49 500 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 500 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 500 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 14 800 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 5 407 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 18 800 тысяч тенге.
70 347 тысяч тенге - на благоустройство и озеленение населенных пунктов, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 30 347 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 2 000 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 11 000 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 2 000 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 5 000 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 20 000 тысяч тенге.
67 504 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
Актогайскому сельскому округу – 12 085 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 9 886 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 45 533 тысяч тенге.
101 312 тысяч тенге - на организацию водоснабжения населенных пунктов, Алгинскому сельскому округу;
15 000 тысяч тенге – на управление коммунальным имуществом населенных пунктов Махамбетскому сельскому округу.
600 тысяч тенге – на текущие и капитальные затраты организациям сельских культур Алгинскому сельскому округу.".
2. Приложении 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 и 25 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к решению.

елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 73 026 мың теңге, оның ішінде:
Бейбарыс ауылдық округіне – 9 969 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 63 057 мың теңге;
елді мекендердегі бөгеттерді нығайту және су тасқынына дайындық жұмыстарына – 775 465 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне – 6 500 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 165 564 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 18 907 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 97 245 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 176 674 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 1 500 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 35 342 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 130 237 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 143 496 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппараттарының ағымдағы және күрделі шығындарына–115 209 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне – 24 301 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 1 401 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 49 500 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 500 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 500 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 14 800 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 5 407 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 18 800 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 70 347 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне – 30 347 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 2 000 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 11 000 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 2 000 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 5 000 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 20 000 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге - 67 504 мың теңге, оның ішінде:
Ақтоғай ауылдық округіне – 12 085 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 9 886 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 45 533 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға,Алға ауылдық округіне – 101 312 мың теңге;
елді мекендердің коммуналдық мүлкін басқаруға,Махамбет ауылдық округіне – 15 000 мың теңге;
ауылдық мәдениет ұйымдарының ағымдағы және күрделі шығындарына Алға ауылдық округіне – 600 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 және 25 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
30
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
30
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-6421
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
6421
7
Поступление займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
6421
01
Остатки бюджетных средств
6421
1
Свободные остатки бюджетных средств
6421
Приложение 2 к решению
районного маслихата от 14
февраля 2025 года № 180
Приложение 4 к решению
районного маслихата от 30
декабря 2024 года № 174
Бюджет Акжайыкского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
30
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
30
III.Тазабюджеттіккредиттеу
Бюджеттік кредиттер
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілгенбюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-6421
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
6421
7
Қарыздар түсімі
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім – шарттары
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
6421
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
6421
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
6421
Аудандық мәслихаттың
2025 жылғы 14 ақпандағы
№ 180 шешіміне 2 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2024 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 174 шешіміне 4 қосымша
2025 жылға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер