О внесении изменений в решение Атырауского областного маслихата от 16 июля 2019 года № 345-VI "Об утверждении Правил и условии размещения наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в населенных пунктах, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, на открытом пространстве за пределами помещений вне населенных пунктов и вне полосы отвода автомобильных дорог общего пользования на территории Атырауской области"
Решение Атырауского областного маслихата от 3 июня 2025 года № 176-VIII
Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского областного маслихата от 16 июля 2019 года № 345-VI "Об утверждении Правил и условии размещения наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в населенных пунктах, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, на открытом пространстве за пределами помещений вне населенных пунктов и вне полосы отвода автомобильных дорог общего пользования на территории Атырауской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4476) следующие изменения:
в Правилах и условиях размещения наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в населенных пунктах, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, на открытом пространстве за пределами помещений вне населенных пунктов и вне полосы отвода автомобильных дорог общего пользования на территории Атырауской области, утвержденных указанным решением:
в пункте 7 слова "в том числе указателей" исключить;
в подпункте 3) пункта 8 слова "размещаемых в специально отведенных местах" исключить;
подпункт 4) пункта 8 исключить;
подпункты 5), 7) и 8) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"5) информация о видах нефтепродуктов и сжиженного нефтяного газа, ценах на нефтепродукты и на сжиженный нефтяной газ, наименовании и логотипе продавца, размещаемая при въезде на автозаправочные станции, автогазозаправочные станции, газонаполнительные пункты, газонаполнительные станции, автогазонаполнительные компрессорные станции;
7) информация, содержащая сведения о курсах покупки и (или) продажи наличной иностранной валюты и золота за тенге, размещаемая в пределах входа в здание по числу входов в него и (или) на входе ограждения занимаемой территории, а также крышах и фасадах в пределах зданий, пристроек к ним и временных сооружений обменных пунктов;

"Атырау облысы аумағында Сыртқы (көрнекі) жарнаманы елді мекендердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде, елді мекендерден тыс жердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте және жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінен тыс жерде орналастыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Атырау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 16 шілдедегі № 345-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2025 жылғы 3 маусымдағы № 176-VIII шешімі
Атырау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Атырау облысы аумағында Сыртқы (көрнекі) жарнаманы елді мекендердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде, елді мекендерден тыс жердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте және жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінен тыс жерде орналастыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Атырау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 16 шілдедегі № 345-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4476 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Атырау облысы аумағында Сыртқы (көрнекі) жарнаманы елді мекендердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде, елді мекендерден тыс жердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте және жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінен тыс жерде орналастыру қағидалары мен шарттарына:
7-тармақтағы "оның ішіндегі нұсқағыштарды" деген сөздер алынып тасталсын;
8-тармақтың 3) тармақшасындағы "арнайы бөлінген орындарда орналастырылатын" деген сөздер алынып тасталсын;
8-тармақтың 4) тармақшасы алынып тасталсын;
8-тармақтың 5), 7) және 8) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"5) автожанармай құю станцияларына, автогаз құю станцияларына, газ толтыру пункттеріне, газ толтыру станцияларына, автогаз толтыру компрессорлық станцияларына кірген жерде орналастырылатын мұнай өнімдері мен сұйытылған мұнай газының түрлері, мұнай өнімдерінің және сұйытылған мұнай газының бағалары, сатушының атауы мен логотипі туралы ақпарат;
7) ғимаратқа кірер жолдардың саны бойынша оған кірер жолдың шегінде және (немесе) алып жатқан аумақтың қоршауына кірер жолда, сондай-ақ айырбастау пункттері ғимараттарының, оларға жапсарлас құрылыстарының және уақытша құрылысжайларының шегіндегі шатырларда және қасбеттерде орналастырылатын, қолма-қол шетел валютасын және алтынды теңгемен сатып алу және (немесе) сату бағамдары туралы мәліметтер бар ақпарат;

8) внутреннее оформление витрин и окон для внешнего визуального восприятия.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата М. Хайруллиев

8) сырттан көзбен көру үшін сөрелер мен терезелерді ішкі безендіру жатпайды.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы М. Хайруллиев