Об утверждении нормативов субсидий на удешевление стоимости затрат на корма поголовью сельскохозяйственных животных, а также критерии получения субсидий, формы заявки и сроки подачи заявок по Атырауской области на 2025 год
Постановление акимата Атырауской области от 20 июня 2025 года № 141
В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 10 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404) акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые нормативы субсидий, на удешевление стоимости затрат на корма поголовью сельскохозяйственных животных, а также критерии получения субсидий, форму заявки и сроки подачи заявок по Атырауской области на 2025 год.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Атырауской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области С. Шапкенов
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 20 июня 2025 года № 141
Нормативы субсидий, на удешевление стоимости затрат на корма поголовью сельскохозяйственных животных, а также критерии получения субсидий, форма заявки и сроки подачи заявок по Атырауской области на 2025 год
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 голову, тенге
Критерии
Срок подачи заявки
1
Маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
голова
270 000
1. На момент подачи заявки наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) не менее 100 голов;
2. Наличие регистрации маточного поголовья в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных (ИСЖ) и информационная база селекционной и племенной работы (ИБСПР) на момент подачи заявки (для сельскохозяйственных кооперативов – наличие регистрации на имя сельскохозяйственного кооператива или членов кооператива)
С 1 июня по 20 декабря
(включительно) текущего года
Форма заявки
Местный исполнительный орган
(области, города республиканского
значения и столицы)
Заявка на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных (маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления)
Номер заявки: ___________
Дата формирования заявки:_______

2025 жылға арналған Атырау облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары басының азығына жұмсалатын шығындардың құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормативтері, сондай-ақ субсидиялар алу өлшемшарттары, өтінім нысаны және өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 20 маусымдағы № 141 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 27, 37-баптарына, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы №108 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №18404 болып тіркелген) бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 10-тармағына сәйкес Атырау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген 2025 жылға арналған Атырау облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары басының азығына жұмсалатын шығындардың құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормативтері, сондай-ақ субсидиялар алу өлшемшарттары, өтінім нысаны және өтінім беру мерзімдері бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С. Шәпкенов
Атырау облысы әкімдігінің
2025 жылғы 20 маусымдағы
№ 141 қаулысына қосымша
2025 жылға арналған Атырау облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары басының азығына жұмсалатын шығындардың құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормативтері, сондай-ақ субсидиялар алу өлшемшарттары, өтінім нысаны және өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидия нормативі, теңге
Өлшем шарттары
Өтінім беру мерзімі
1
Сүтті және сүтті етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы
бас
270 000
1. Өтінім берген сәтте (18 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) меншікті аналық басының 100 бастан кем емес болуы;
2. Өтінім беру сәтінде ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқоры (АЖБ) және селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында (САТЖАҚ) аналық мал басының тіркелген болуы (ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін – ауыл шаруашылығы кооперативінің немесе кооператив мүшелерінің атында тіркелген болуы)
Ағымдағы жылғы 1 маусымнан бастап 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
Өтінім нысаны
_____________________
(облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың және астананың)
жергілікті атқарушы органы
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының (сүтті және сүтті етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы) азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидия алуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі:___________
Өтінім қалыптастырылған
күн: ______

1. Наименование товаропроизводителя_________________________________ _(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование юридического лица)
2. Адрес товаропроизводителя:
(область, район, город/село/улица, номер дома)
3. ИИН/БИН________________________________________________________ (для физического/юридического лица)
4. Номер телефона _________________________________________________________
5. Статистика по сельскохозяйственным животным:

1. Тауар өндірушінің атауы______________________________________________ (жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)
2. Тауар өндірушінің мекенжайы: ___________________________(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үйдің нөмірі)
3.ЖСН/БСН___________________________________(жеке/заңды тұлға үшін)
4. Телефон нөмірі _____________________________ 5. Ауыл шаруашылығы жануарлары бойынша статистика:

10. Электронная копия электронной счет – фактуры.
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты: наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Подтверждаю, что обеспечу сохранность заявленного маточного поголовья (за исключением зоотехнической нормы выбытия) в течение года, в случае необеспечения сохранности согласен вернуть полученные субсидии на несохраненное поголовье сельскохозяйственных животных. Подтверждаю достоверность представленных данных, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений и документов в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также сбор, обработку персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в часов "__" ________20__ года
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Расшифровка аббревиатур:
БИК – банковский идентификационный код;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНЖ – идентификационный номер животного;
Кбе – код бенефициара;
ЭЦП – электронная цифровая подпись;
ЭСФ – электронная счет-фактура.

10. Электрондық шот-фактураның электрондық көшірмесі.
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері: банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Жыл бойы мәлімделген аналық малдың сақталуын (мал шығынының зоотехникалық нормасын қоспағанда) қамтамасыз ететінімді растаймын, сақтауды қамтамасыз етпеген жағдайда ауыл шаруашылығы жануарының сақталмаған басы үшін алынған субсидияларды қайтаруға келісемін. Ұсынылған деректердің дұрыстығын растаймын, дұрыс емес ақпарат және құжаттар бергенім үшін
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, пайдалануға және өңдеуге келісім беремін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__"___ сағат ____ қол қойып, жіберді
Өтінім беруші туралы
ЭЦҚ-дан алынған мәліметтер.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСК - банктік сәйкестендіру коды
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖБН - жануарлардың бірдейлендіру нөмірі;
ЖСК - жеке сәйкестендіру коды;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
Кбе - бенефициар коды;
ЭЦҚ - электрондық цифрлық қолтаңба;
ЭШФ - электрондық шот-фактура.