О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 30/1 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2025-2027 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 11 мая 2025 года № 31/14
Маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 30/1"Об утверждении бюджета района Шал акына на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Шал акына на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 219 172,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 808 956 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 559 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21 236 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 365 421,6 тысяч тенге;
2) затраты – 9 254 433,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 878 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 864 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 986 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 36 139,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36 139,3 тысяч тенге:
поступление займов – 7 864 тысяч тенге;

Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 30/1 "2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2025 жылғы 11 мамырдағы № 31/14 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 5 мамырдағы № 30/1 Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 219 172,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 808 956 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 559 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 236 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 365 421,6 мың теңге;
2) шығындар – 9 254 433,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 878 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 864 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 986 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 36 139,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36 139,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 864 мың теңге;

22 100
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
22 100
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
453 481
1
Социальное обеспечение
112 285
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
112 285
005
Государственная адресная социальная помощь
112 285
2
Социальная помощь
290 478
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
290 478
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 002
006
Оказание жилищной помощи
1 099
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50 250
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 008
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
138 497
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
89 622
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
3 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
50 718
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50 718
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 586
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
632
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 804 256,9
1
Жилищное хозяйство
177 008
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
177 008
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
133 647
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
43 361
2
Коммунальное хозяйство
3 545 308,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 545 308,9
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

22 100
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
22 100
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
453 481
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
112 285
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
112 285
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
112 285
2
Әлеуметтiк көмек
290 478
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
290 478
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандар ына отын сатып алуға Қазақстан Республик асының заңнамасы на сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 002
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 099
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50 250
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 008
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
138 497
017
Мүгедектігі бар адамды риабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды
протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
89 622
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
3 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
50 718
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50 718
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 586
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
632
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 804 256,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
177 008
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
177 008
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
133 647
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
43 361
2
Коммуналдық шаруашылық
3 545 308,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 545 308,9
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту