Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2025 года № 36/3
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 256 494 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 960 691 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 684 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 500 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 1 260 619 тысяч тенге;
2) затраты – 3 240 342 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 49 094 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 95 150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 056 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -32 942 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 32 942 тысяч тенге:
поступление займов – 95 150 тысяч тенге;
погашение займов – 62 208 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
корпоративного подоходного налога, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства, зачисляемых в республиканский бюджет, и поступлений от организаций нефтяного сектора;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
акцизов на:
бензин (за исключением авиационного), дизельное топливо, газохол, бензанол, нефрас, смесь легких углеводородов и экологическое топливо;
платы за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории села;
сбора за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, за исключением коммерческих организаций, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
государственная пошлина, кроме консульского сбора.

2026-2028 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 36/3 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 256 494 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 960 691 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 684 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 500 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 1 260 619 мың теңге;
2) шығындар – 3 240 342 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 49 094 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 95 150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 056 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 32 942 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 32 942 мың теңге:
қарыздар түсімі – 95 150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 62 208 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
республикалық бюджетке есепке жатқызылатын ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторының ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, корпоративтік табыс салығынан;
ауылдық округ аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғаларға салынатын мүлік салығын қоспағанда, жеке және заңды тұлғаларға, дара кәсіпкерлерге салынатын мүлік салығынан;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынына, газохолға, бензанолға, мұнай еріткішке, жеңіл көмірсутектер қоспасына және экологиялық отынға салынатын акциздерден;
ауыл аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
коммерциялық ұйымдарды қоспағанда, заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымнан;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымнан;
консулдық алымнан басқа, мемлекеттік баждан.

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению районного акимата;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в районной коммунальной собственности;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящиеся в районной коммунальной собственности;
доходов от аренды имущества районной коммунальной собственности, за исключением доходов от аренды имущества районной коммунальной собственности, находящихся в управлении акимов сельских округов;
доходов от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в районной коммунальной собственности, за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящихся в управлении акимов сельских округов;
вознаграждений по кредитам, выданным из районного бюджета;
прочих доходов от районной коммунальной собственности;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
прочих неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или земельных участков, находящихся на территории села;
платы за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории села.
5. В районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2026 год в сумме 418 274 тысяч тенге:
Архангельскому сельскому округу – 48 628 тысяч тенге;
Благовещенскому сельскому округу – 37 266 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 29 201 тысяч тенге;
Казанскому сельскому округу – 51 613 тысяч тенге;
Кайранкольскому сельскому округу – 41 681 тысяч тенге;
Кладбинскому сельскому округу – 38 193 тысяч тенге;
Майбалыкскому сельскому округу – 43 027 тысяч тенге;

3. Аудандық бюджет кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістерден:
аудандық әкімдіктің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдерінен;
аудандық коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне төленетін дивидендтерден;
аудандық коммуналдық меншіктегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне төленетін кірістерден;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, аудандық коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, аудандық коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, аудандық коммуналдық меншіктегі тұрғын үй қорынан тұрғынжайларды жалға беруден түсетін кірістерден;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылардан;
аудандық коммуналдық меншіктен түсетін өзге да кірістерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдерінен;
аудандық бюджетке түсетін өзге де салықтық емес түсімдерден.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіліп берілген мүлікті сатудан түсетін түсімдерден;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін немесе ауыл аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
ауыл аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемақыдан.
5. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарынан түсетін түсімдер аудандық бюджетке есепке жатқызылады.
6. Аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 418 274 мың теңге сомасында белгіленсін:
Архангелка ауылдық округіне – 48 628 мың теңге;
Благовещенка ауылдық округіне – 37 266 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 29 201 мың теңге;
Казанка ауылдық округіне – 51 613 мың теңге;
Қайранкөл ауылдық округіне – 41 681 мың теңге;
Кладбинка ауылдық округіне – 38 193 мың теңге;
Майбалық ауылдық округіне – 43 027 мың теңге;

Мирному сельскому округу – 21 831 тысяч тенге;
Озерному сельскому округу – 26 045 тысяч тенге;
Первомайскому сельскому округу – 28 298 тысяч тенге;
Пресноредутскому сельскому округу – 31 468 тысяч тенге;
Троицкому сельскому округу – 21 023 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
1) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из областного бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2026-2028 годы.
8. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на развитие транспортной инфраструктуры;
2) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на капитальный ремонт кровли здания Дома культуры в селе Жанажол Жамбылского района Северо-Казахстанской области;
5) на содержание учреждений культуры Жамбылского района Северо-Казахстанской области;
6) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения Жамбылского района Северо-Казахстанской области;
7) на повышение должностных окладов низовым категориям государственных служащих по местным исполнительным органам Жамбылского района Северо-Казахстанской области;
8) на проведение комплексной вневедомственной экспертизы по поэтапной разработке и корректировке схем развития и застройки сельских населенных пунктов Жамбылского района Северо-Казахстанской области;

Мирный ауылдық округіне – 21 831 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне – 26 045 мың теңге;
Первомай ауылдық округіне – 28 298 мың теңге;
Пресноредуть ауылдық округіне – 31 468 мың теңге;
Троицкий ауылдық округіне – 21 023 мың теңге.
7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте дамытуға облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Облыстық бюджеттен дамытуға көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
8. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
2) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жаңажол ауылындағы Мәдениет үйінің шатырына күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізуге;
5) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәдениет мекемелерін ұстауға;
6) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы халқының әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
7) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының жергілікті атқарушы органдарындағы төмен тұрған санаттағы мемлекеттік қызметшілердің лауазымдық айлықақыларын арттыруға;
8) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының ауылдық елді мекендердің даму және құрылыс салу схемаларын кезең-кезеңімен әзірлеу және түзету бойынша кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуге;

9) на текущее содержание Центра поддержки семьи Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2026-2028 годы.
9. Учесть в районном бюджете на 2026 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты для приобретения или строительства жилья в сумме 95 150 тысяч тенге.

9) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының Отбасын қолдау орталығын ағымдағы ұстауға.
Облыстық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
9. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредиттер 95 150 мың теңге сомасында ескерілсін.

10. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты бюджетам сельских округов.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2026-2028 годы.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 39 917 тысяч тенге.

10. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
11. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 39 917 мың теңге сомасында бекітілсін.

12. Предусмотреть социальную поддержку по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
13. Настоящее решение вводится в действие с момента принятия и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Жамбылского района Л. Топорова
Приложение 1 к решению
маслихата Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 22 декабря 2025 года № 36/3
Бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2026 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
4
5

12. Бюджет қаражаты есебінен ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік ұйымдардағы денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек қарастырылсын.
13. Осы шешім қабылданған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Жамбыл ауданы мәслихатының төрайымы Л. Топорова
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 36/3 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
4
5

003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 180
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
119 621
015
Капитальные расходы государственного органа
50
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
541 155
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
72 731
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
468 424
02
Оборона
44 363
122
Аппарат акима района (города областного значения)
44 363
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 707
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
35 260
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 396
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
569 384
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
569 384
005
Государственная адресная социальная помощь
47 435
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 702
006
Оказание жилищной помощи
113
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
65 433
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
701
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
221 300
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
86 476
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 180
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
119 621
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
50
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
541 155
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 731
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
468 424
02
Қорғаныс
44 363
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
44 363
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 707
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
35 260
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 396
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
569 384
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
569 384
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
47 435
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 702
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
113
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
65 433
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
701
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
221 300
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
86 476
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

45 387
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 494
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
454 295
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
454 295
005
Государственная адресная социальная помощь
50 755
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 312
006
Оказание жилищной помощи
121
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
70 013
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
750
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
214 337
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
34 553
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 805
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
945
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 704
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
124 405
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
124 405
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
29 000
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
55 000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
40 405
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
470 142
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
158 184
009
Поддержка культурно-досуговой работы
158 184
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
89 643
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта

45 387
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 494
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
454 295
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
454 295
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
50 755
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 312
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
121
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
70 013
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
750
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
214 337
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды
протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
34 553
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 805
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
945
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7 704
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
124 405
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
124 405
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
29 000
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
55 000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
40 405
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
470 142
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
158 184
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
158 184
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
89 643
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер