О внесении изменений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 27/414 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23 октября 2025 года № 34/498
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы" от 5 мая 2025 года № 27/414 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 735 687,2 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1 455 943 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 32 186 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 6 935 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4 240 623,2 тысяч тенге;
2) затраты - 5 745 822,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 171 831,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 232 714,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 60 883 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 181 966,4 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 181 966,4 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 181 966,4 тысяч тенге:
поступление займов - 232 714,5 тысяч тенге;
погашение займов - 60 883 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 10 134,9 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить к новой редакции:
"16. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2025 год в сумме 12 713 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно қосымшасына к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е. Туткушев
Приложение
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 27/414 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 23 қазандағы № 34/498 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 27/414 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 735 687,2 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1 455 943 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 32 186 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 6 935 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 4 240 623,2 мың теңге;
2) шығындар - 5 745 822,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 171 831,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 232 714,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 60 883 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 181 966,4 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 181 966,4 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 181 966,4 мың теңге:
қарыздар түсімі - 232 714,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 60 883 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 10 134,9 мың теңге.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 12 713 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының төрағасы Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

2) Затраты
5 745 822,1
01
Государственные услуги общего характера
1 428 167,5
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
49 853
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
49 853
122
Аппарат акима района (города областного значения)
279 461
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
260 861
003
Капитальные расходы государственного органа
18 600
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
155 921
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
72 948
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
81 565
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 011
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
397
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
942 932,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
79 822,8
003
Капитальные расходы государственного органа
150 720
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
712 389,7
02
Оборона
34 275
122
Аппарат акима района (города областного значения)
34 275
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 832
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 542
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
10 901
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 964
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 964
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 964
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
503 853
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
503 853
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

2) Шығындар
5 745 822,1
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
1 428 167,5
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
49 853
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
49 853
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
279 461
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
260 861
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
18 600
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
155 921
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатты қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 948
113
Төмен тұрған бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферттері
81 565
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 011
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
397
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
942 932,5
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 822,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
150 720
113
Төмен тұрған бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферттері
712 389,7
02
Қорғаныс
34 275
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
34 275
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 832
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 542
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
10 901
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 964
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 964
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 964
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
503 853
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
503 853
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

9 909
005
Государственная адресная социальная помощь
75 681
006
Жилищная помощь
184
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
72 568
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
209 277
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
77 954
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
4 314
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47 823
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 335
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 506
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 302
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
606 058,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
606 058,9
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7 582
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
323 534,6
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
70 560
025
Освещение улиц в населенных пунктах
17 464
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
62 213
029
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
0,3
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 164
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
123 541
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 149 732,7
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
22 509
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 408
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
20 101
455
Отдел культуры, развития языков, района (города областного значения)
258 817
003
Поддержка культурно-досуговой работы
121 757
006
Функционирование районных (городских) библиотек

9 909
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
75 681
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
184
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
72 568
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
209 277
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
77 954
028
Зорлық-зомбылық немесе зорлық-зомбылық қаупі салдарынан қиын жағдайға тап болған тәуекел тобындағы адамдарға көрсетілетін қызметтер
4 314
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды және жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 823
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 335
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 506
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 302
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
606 058,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
606 058,9
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
7 582
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
323 534,6
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
70 560
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
17 464
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
62 213
029
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
0,3
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 164
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
123 541
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
1 149 732,7
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
22 509
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 408
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
20 101
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
258 817
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
121 757
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi

136 446
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
614
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
21 541
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
21 541
455
Отдел культуры, развития языков, района (города областного значения)
143 940
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков
23 812
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
120 128
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
40 041
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
26 082
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13 959
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
223 390
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области физической культуры и спорта
23 390
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
200 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
439 494,7
021
Развитие объектов спорта
139 494,7
036
Развитие объектов культуры
300 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
137 356
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30 934
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30 934
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
72 967
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
65 707
003
Капитальные расходы государственного органа
7 260
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
33 455
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
33 455
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7 275,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 275,6
005
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
7 275,6
12
Транспорт и коммуникации
678 512
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

136 446
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
614
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
21 541
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
21 541
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
143 940
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 812
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
120 128
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
40 041
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 082
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
13 959
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
223 390
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 390
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
200 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
439 494,7
021
Cпорт объектілерін дамыту
139 494,7
036
Мәдениет объектілерін дамыту
300 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
137 356
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30 934
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30 934
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
72 967
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 707
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
7 260
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
33 455
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 455
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала салу және құрылыс істері
7 275,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 275,6
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және басқа ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
7 275,6
12
Көлік және коммуникация
678 512
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі