Об утверждении бюджета Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 27/415
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пунктом 3, статьи 89 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы - 378 074 тысяч тенге:
налоговые поступления - 351 294 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 26 780 тысяч тенге;
2) затраты - 378 227,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 153,4 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 153,4 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 153,4 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 153,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.06.2025 № 29/435 (вводится в действие с 01.01.2025); от 09.07.2025 № 31/470 (вводится в действие с 01.01.2025); от 23.10.2025 № 34/499 (вводится в действие с 01.01.2025).
1-1. Предусмотреть в бюджете Алматинского сельского округа возврат целевых текущих трансфертов, выделенных из районного бюджета в сумме 0,3 тысяч тенге, согласно приложению 4.
1-2. Предусмотреть в бюджете Алматинского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 153,4 тысяч тенге, согласно приложению 4.
2. Установить, что доходы бюджета Алматинского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии со статьей 27 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2025 год объемы бюджетных субвенций из районного бюджета в сумме 23 675тысяч тенге.

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 27/415 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-баптың 1-тармағының 4-тармақшасына, 85-бабы 3-тармағына, 89-бапқа, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 378 074 мың теңге:
салықтық түсімдер - 351 294 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 26 780 мың теңге;
2) шығындар - 378 227,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 153,4 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 153,4 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 153,4 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 153,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 02.06.2025 № 29/435 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.07.2025 № 31/470 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.10.2025 № 34/499 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Алматы ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтаруға 0,3 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
1-2. Алматы ауылдық округінің бюджетіндегі шығыстар қаржы жылының басында жинақталған бюджет қаражатының бос қалдықтарынан 153,4 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
2. Алматы ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 27-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2025 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттердің (субвенциялардың) көлемі 23 675 мың теңге сомасында қарастырылсын.

4. Предусмотреть в бюджете Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
5. Предусмотреть в бюджете Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год поступление целевых трансфертов из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда и текущие расходы;
на освещение улиц в населенных пунктах;
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.06.2025 № 29/435 (вводится в действие с 01.01.2025); от 09.07.2025 № 31/470 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Признать утратившими силу следующие решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области:
1) решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 23/361 "Об утверждении бюджета Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы";

4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетіне республикалық бюджеттен нысаналы трансферттердің түсуін қамтамасыз ету, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
Республикалық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімін қамтамасыз етсін, соның ішінде:
еңбекақы қорына және ағымдағы шығындарға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру үшін.
Аудандық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 02.06.2025 № 29/435 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.07.2025 № 31/470 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының келесі шешімдерінің:
1) "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/361 шешімінің;

2) решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 4 марта 2025 года № 24/379 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района от 27 декабря 2024 года № 23/361 "Об утверждении бюджета Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

2) "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/361 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 4 наурыздағы № 24/379 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
7. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының төрағасы Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

от 8 мая 2025 года
№ 27/415
Бюджет Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.06.2025 № 29/435 (вводится в действие с 01.01.2025); от 09.07.2025 № 31/470 (вводится в действие с 01.01.2025); от 23.10.2025 № 34/499 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 27/415 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 02.06.2025 № 29/435 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.07.2025 № 31/470 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.10.2025 № 34/499 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)