Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2026-2028 годы
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2025 года № 8-36-1.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 7, пунктом 2 статьи 85, статьей 88, статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Айыртауского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 344 556,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 802 154,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 169 626,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 349 775,3 тысяч тенге;
2) затраты – 5 356 205,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 206 664,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 337 350,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 130 686,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 218 313,9 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 218 313,9 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 218 313,9 тысяч тенге:
поступление займов – 337 350,0 тысяч тенге;
погашение займов – 180 975,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 61 939,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 09.06.2026 № 8-46-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в районном бюджете на 2026 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение сумм бюджетных кредитов определяется постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2026-2028 годы".
3. Учесть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты из областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2026-2028 годы".

2026-2028 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 8-36-1 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 3-тармақшасына, 85-бабының 2-тармағына, 88-бабына, 91-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 344 556,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 802 154,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 169 626,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 349 775,3 мың теңге;
2) шығындар – 5 356 205,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 206 664,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 337 350,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 130 686,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 218 313,9 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 218 313,9 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 218 313,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 337 350,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 180 975,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 61 939,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 09.06.2026 № 8-46-1 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер ескерілсін.
Бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің "2026-2028 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің "2026-2028 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.

4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2026 год в сумме 418 965,0 тысяч тенге в том числе:
Антоновскому сельскому округу - 33 023,0 тысяч тенге;
Арыкбалыкскому сельскому округу - 33 395,0 тысяч тенге;
Гусаковскому сельскому округу – 30 135,0 тысяч тенге;
Елецкому сельскому округу – 20 765,0 тысяч тенге;
Имантаускому сельскому округу - 42 808,0 тысяч тенге;
Казанскому сельскому округу - 39 048,0 тысяч тенге;
Камсактинскому сельскому округу - 47 550,0 тысяч тенге;
Каратальскому сельскому округу - 27 613,0 тысяч тенге;
Константиновскому сельскому округу - 22 488,0 тысяч тенге;
Лобановскому сельскому округу - 29 712,0 тысяч тенге;
Нижнебурлукскому сельскому округу - 27 019,0 тысяч тенге;
Сырымбетскому сельскому округу - 29 206,0 тысяч тенге;
Украинскому сельскому округу - 36 203,0 тысяч тенге.
5. Установить бюджетные изъятия, передаваемые из бюджетов сельских округов в районный бюджет на 2026 год в сумме 79 273,0 тысяч тенге, в том числе:

4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 418 965,0 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Антоновка ауылдық округіне – 33 023,0 мың теңге;
Арықбалық ауылдық округіне – 33 395,0 мың теңге;
Гусаковка ауылдық округіне – 30 135,0 мың теңге;
Елецкий ауылдық округіне – 20 765,0 мың теңге;
Имантау ауылдық округіне – 42 808,0 мың теңге;
Казанка ауылдық округіне – 39 048,0 мың теңге;
Қамсақты ауылдық округіне – 47 550,0 мың теңге;
Қаратал ауылдық округіне – 27 613,0 мың теңге;
Константиновка ауылдық округіне – 22 488,0 мың теңге;
Лобанов ауылдық округіне – 29 712,0 мың теңге;
Нижнебурлук ауылдық округіне – 27 019,0 мың теңге;
Сырымбет ауылдық округіне – 29 206,0 мың теңге;
Украин ауылдық округіне – 36 203,0 мың теңге.
5. 2026 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік алып коюлар 79 273,0 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:

Володарскому сельскому округу – 79 273,0 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты бюджетам сельских округов.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2026-2028годы".
7. Учесть в районном бюджете объемы трансфертов общего характера, согласно приложению 4 к настоящему решению.

Володар ауылдық округіне – 79 273,0 мың теңге.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің "2026-2028 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
7. Аудандық бюджетте жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі осы шешімнің 4 - қосымшасына сәйкес ескерілсін.

18 098,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно -исполнительная деятельность
3 195,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 195,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 195,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
577 706,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
577 706,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82 996,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15 951,0
005
Государственная адресная социальная помощь
42 000,0
006
Оказание жилищной помощи
105,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78 242,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 338,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 053,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
199 130,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
119 061,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
34 307,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
777,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 746,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 604 957,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 604 957,9
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
290,0
013
Развитие коммунального хозяйства
24 197,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
622 170,9
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

18 098,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 195,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 195,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 195,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
577 706,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
577 706,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 996,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15 951,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42 000,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
105,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
78 242,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 338,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 053,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
199 130,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
119 061,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
34 307,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
777,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 746,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 604 957,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 604 957,9
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
290,0
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
24 197,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
622 170,9
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

2) Затраты
3 153 316,0
01
Государственные услуги общего характера
852 128,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
52 125,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
50 241,0
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
1 884,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
263 970,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
263 970,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
100 291,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
95 191,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
3 000,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 100,0
482
Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
38 986,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
38 986,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
396 756,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
93 665,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
303 091,0
02
Оборона
47 532,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
47 532,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
33 541,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 586,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12 405,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно -исполнительная деятельность
3 355,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 355,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 355,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
468 307,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
468 307,0

2) Шығындар
3 282 485,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
957 565,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
56 403,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
54 519,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
1 884,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
285 778,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
285 778,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
167 671,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 665,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
3 000,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 100,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
57 906,0
482
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
43 463,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 463,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
404 250,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101 159,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
303 091,0
02
Қорғаныс
47 532,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
47 532,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
33 541,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 586,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12 405,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 355,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 355,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 355,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
474 437,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
474 437,0

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
77 977,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
16 751,0
005
Государственная адресная социальная помощь
44 100,0
006
Оказание жилищной помощи
110,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
82 154,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 405,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 102,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
190 944,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
52 949,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
815,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
595 846,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
48 123,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
26 988,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4 381,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
16 754,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
547 723,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
46 985,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
21 036,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
15 435,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
149 264,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
675,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
314 328,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
139 942,0

001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 107,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
16 751,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
44 100,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
110,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
82 154,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 405,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 102,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
190 944,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
52 949,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
815,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
604 386,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
50 669,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 534,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4 381,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
16 754,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
553 717,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 979,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
21 036,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
15 435,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
149 264,0
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықының басқа да тілдерін дамыту
675,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
314 328,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
149 004,0