О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2024 года № 22-2 "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 14 марта 2025 года № 24-1. Утратило силу решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 26-1
Сноска. Утратило силу решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 05.05.2025 № 26-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
Маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 22-2 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6576843,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1335256 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60226 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 58050 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5123311,6 тысяч тенге;
2) затраты – 6725997,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13427 тысяч тенге:
бюджетные кредиты -53082 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39655 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 162581,2 тысяч тенге;
5-1) Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета -0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 162581,2 тысяч тенге:
поступление займов – 53082 тысяч тенге;
погашение займов – 39655 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 149154,2 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Предусмотреть расходы бюджета района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2024 году целевых трансфертов из областного и республиканского бюджета, согласно приложению 5.";
приложение 1 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 5 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области E. Жакенов
Приложение 1 к решению
маслихата Аккайынского района
Северо-Казахстанской области

Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 22-2 "2025-2027 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2025 жылғы 14 наурыздағы № 24-1 шешімі. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 26-1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 05.05.2025 № 26-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 22-2 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6576843,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1335256 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 60226 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 58050 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5123311,6 мың теңге;
2) шығындар – 6725997,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13427 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 53082 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –39655 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 162581,2 мың теңге;
5-1) Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) -0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 162581,2 мың теңге:
қарыздар түсімі - 53082 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 39655 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 149154,2 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 10-1 тармақпен толықтырылсын:
"10-1. 5-қосымшаға сәйкес аудан бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2024 жылы пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) облыстық және республикалық бюджеттен берілген нысаналы трансферттер есебінен шығыстары көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімді 5-қосымшамен осы шешімнің 2-қосымшаға сәйкес толықтырылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың
ауданы мәслихатының төрағасы
Е. Жәкенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының

1200
9
Прочие государственные услуги общего характера
937431
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
799100,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
84052
003
Капитальные расходы государственного органа
98893,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
616154,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
71536
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
71536
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
66794,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
66794,2
02
Оборона
45831
1
Военные нужды
16958
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16958
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16958
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
28873
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28873
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
25873
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
668536
1
Социальное обеспечение
129980
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
129980
005
Государственная адресная социальная помощь
129980
2
Социальная помощь
480800
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
480800
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8180
006
Оказание жилищной помощи
3000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
55071
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1745
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
292844
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

1200
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
937431
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
799100,8
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84052
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
98893,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
616154,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
71536
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71536
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
66794,2
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66794,2
02
Қорғаныс
45831
1
Әскери мұқтаждар
16958
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16958
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16958
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
28873
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28873
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
25873
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
668536
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
129980
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
129980
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
129980
2
Әлеуметтiк көмек
480800
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
480800
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8180
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
55071
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1745
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
292844
017
Мүгедектегі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету