Об Успенском районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Успенского районного маслихата Павлодарской области от 17 декабря 2025 года № 204/44
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Успенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Успенский районный бюджет на 2026-2028 годы (далее - решение) согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год, в следующих объемах:
1) доходы – 3 179 900 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 832 416 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 199 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 187 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 330 098 тысяч тенге;
2) затраты – 2 989 544 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -1 465 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 900 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53 365 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – 191 821 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -191 821 тысяч тенге.
2. Утвердить размер резерва местного исполнительного органа Успенского района на 2026 год в сумме 122 995 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2026 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в Успенский районный бюджет в сумме 1 736 535 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2026 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 307 302 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ – 64 813 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ – 47 265 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ – 39 938 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ – 33 366 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ – 60 707 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ – 24 355 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ – 36 858 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2027 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 337 339 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ – 76 495 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ – 50 450 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ – 40 967 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ – 34 567 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ – 63 454 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ – 27 401 тысяч тенге;

2026-2028 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 204/44 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Успен аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті (бұдан әрі - шешім) осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 179 900 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 832 416 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 199 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 187 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 330 098 мың теңге;
2) шығындар – 2 989 544 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -1 465 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 900 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 365 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 191 821 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -191 821 мың теңге.
2. Успен ауданының жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резервінің мөлшері 122 995 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2026 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен Успен аудандық бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 1 736 535 мың теңге сомасында көзделсін.
4. 2026 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 307 302 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Успен ауылдық округі – 64 813 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі – 47 265 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі – 39 938 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі – 33 366 мың теңге;
Лозов ауылдық округі – 60 707 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі – 24 355 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі – 36 858 мың теңге.
5. 2027 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 337 339 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Успен ауылдық округі – 76 495 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі – 50 450 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі – 40 967 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі – 34 567 мың теңге;
Лозов ауылдық округі – 63 454 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі – 27 401 мың теңге;

8. Учесть в бюджетах сельских округов на 2026-2028 годы объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению 5 к настоящему решению.
9. Учесть в расходах районного бюджета и бюджетов сельских округов на 2026-2028 годы объемы нецелевых трансфертов общего характера согласно приложению 6 к настоящему решению.
10. Учесть в Успенском районном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:

8. 2026-2028 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемдері осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес ескерілсін.
9. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеттің және ауылдық округтер бюджеттерінің шығыстарында жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттердің көлемдері осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес ескерілсін.
10. 2026 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:

23 127 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по благоустройству и озеленению населенных пунктов;
212 016 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
11. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Успенского района.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Успенского районного маслихата Ж. Бараисов
Приложение 1
к решению Успенского
районного маслихата
от 17 декабря 2025 года

23 127 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
212 016 мың теңге – аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге.
11. Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі Успен ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
12. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Успен аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Бараисов
Успен аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
17 желтоқсандағы