Аққулы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы" № 121/28 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 қарашадағы № 162/38 шешімі
Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққулы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы" № 121/28 шешіміне (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміндегі актінің тіркеу нөмірі № 204614) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4695657 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1298896 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10929 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3385832 мың теңге;
2) шығындар – 4828103 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8789 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 63077 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 54288 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 141235 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 141235 мың теңге.
2) көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
894 мың теңге – мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
22622 мың теңге – ауылдық округтердің мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау нәтижелері бойынша сыйлықақы беру үшін жылына екі лауазымдық айлық есеп бойынша төлеуге;
2950 мың теңге – техникалық қызметкерлерге еңбекақы төлеу үшін;
11863 мың теңге – ауылдық округтерде көше жарығын жаңғыртуға, оның ішінде Қазы ауылында 2770 мың теңге, Ямышев ауылында 3870 мың теңге, Жамбыл ауылында 1870 мың теңге, Жаңатан ауылында 1773 мың теңге және Әйтей ауылында 1580 мың теңге;
12712 мың теңге – ауылдық округтердегі балалар алаңдарын ағымдағы жөндеуге;
11284 мың теңге – Қазы ауылында обелискіні жайластыруға;
4204 мың теңге – жолдарды орташа жөндеу үшін ЖСҚ және мемлекеттік сараптама әзірлеуге, оның ішінде Аққулы ауылына 404 мың теңге, Тлектес ауылына 1000 мың теңге, Қызыл-қоғам ауылына 1500 мың теңге, Шабар ауылына 700 мың теңге, Майқарағай ауылына 600 мың теңге;
515 мың теңге – Майқарағай ауылына кіреберісті орташа жөндеу үшін ведомстволық сараптамасына;

О внесении изменений в решение маслихата района Аққулы от 24 декабря 2024 года № 121/28 "О бюджете района Аққулы на 2025 - 2027 годы"
Решение маслихат района Аққулы Павлодарской области от 27 ноября 2025 года № 162/38
Маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Аққулы от 24 декабря 2024 года № 121/28 "О бюджете района Аққулы на 2025-2027 годы" (регистрационный номер акта в государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан № 204614) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Аққулы на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4695657 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1298896 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10929 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3385832 тысячи тенге;
2) затраты – 4828103 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8789 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 63077 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 54288 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 141235 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 141235 тысяч тенге.
2) пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2025 год бюджетам сельских округов в следующих объемах:
894 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета;
22622 тысячи тенге – на выплату по двум должностным окладам в год для премирования по результатам оценки деятельности административных государственных служащих сельских округов;
2950 тысяч тенге – на оплату труда технического персонала;
11863 тысячи тенге – на модернизацию уличного освещения в сельских округах, в том числе в селе Казы 2770 тысяч тенге, в селе Ямышево 3870 тысяч тенге, в селе Жамбыл 1870 тысяч тенге, в селе Жанатан 1773 тысяч тенге и в селе Айтей 1580 тысяч тенге;
12712 тысячи тенге – на текущий ремонт детских площадок в сельских округах;
11284 тысячи тенге – на обустройство обелиска в селе Казы;
4204 тысячи тенге – на разработки ПСД и ведомственной экспертизой для среднего ремонта дорог, в том числе села Аққулы 404 тысяч тенге, села Тлектес 1000 тысяч тенге, села Кызылкогам 1500 тысяч тенге, села Шабар 700 тысяч тенге, села Майкарагай 600 тысяч тенге;
515 тысяч тенге – на ведомственную экспертизу для среднего ремонта подъезда к селу Майкарагай;

77752 мың теңге – "Айтей ауылына кіреберіс" 0-0,3 шқ 15734 мың теңге, "Жаңатан ауылына кіреберіс" 0-0,35 шқ 20290 мың теңге, "Жамбыл ауылына кіреберіс" 0-0,43 шқ 18016 мың теңге және "Аққулы ауылы, С.Қалиева, Қадырбаев, Шарапиденов көшелерінің ауылішілік жолдарын орташа жөндеу" 23712 мың теңге;
211237 мың теңге жалпы ұзындығы 4,160 шқ Шарбақты ауылының Ш.Айманов, Молдажанов, Бейбітшілік және Достық көшелерінің кентшілік жолдарын орташа жөндеуге;
1776 мың теңге – жалақы төлеуге, оның ішінде Қызылағаш ауылдық округі 572 мың теңге, Баймолдин ауылдық округі 507 мың теңге, Қарақала ауылдық округі 147 мың теңге, Майқарағай ауылдық округі 150 мың теңге, Шақа ауылдық округі 140 мың теңге, Шарбақты ауылдық округі 130 мың теңге, Ямышев ауылдық округі 130 мың теңге;
2138 мың теңге – іссапар шығындарын төлеуге, оның ішінде Қызылағаш ауылдық округі 385 мың теңге, Баймолдин ауылдық округі 283 мың теңге, Майқарағай ауылдық округі 786 мың теңге, Ямышев ауылдық округі 283 мың теңге, Жамбыл ауылдық округі 401 мың теңге;
1399 мың теңге – Қызылағаш ауылдық округіндегі автокөліктерді ағымдағы жөндеуге 500 мың теңге және Майқарағай ауылдық округі 899 мың теңге;
135 мың теңге – Аққулы ауылдық округі ғимаратының коммуналдық қызметтеріне ақы төлеуге;
700 мың теңге – Аққулы ауылдық округіне ноутбук сатып алуға;
200 мың теңге – Қарақала ауылдық округінің Шабар ауылының көше жарығын жаңғырту үшін жер учаскесін ресімдеуге;
270 мың теңге – ЖЖМ сатып алуға Қарақала ауылдық округі 120 мың теңге және Майқарағай ауылдық округі 150 мың теңге;
8188 мың теңге – бейнекамераларды орнату және жөндеу үшін, оның ішінде Қызылағаш ауылдық округі 276 мың теңге, Майқарағай ауылдық округі 1450 мың теңге, Малыбай ауылдық округі 3776 мың теңге, Ямышев ауылдық округі 686 мың теңге; Баймолдин ауылдық округі 1000 мың теңге және Шақа ауылдық округі 1000 мың теңге;
2938 мың теңге – Шарбақты ауылындағы жолдардың сапасына сараптама жүргізу үшін;
1774 мың теңге – Жамбыл ауылдық округі жолдарының сапасын сараптауға;
385 мың теңге – Қызылқоғам ауылының халық санағына және тақтайшалар дайындауға;
387 мың теңге – Аққулы ауылдық округінің уақытша қызметкерінің еңбегіне ақы төлеуге;
1878 мың теңге – Ямышев ауылдық округінің көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
650 мың теңге – Қазы ауылындағы саябақты жарықтандыруға;
5543 мың теңге – көше жарығын тұтынуға Жамбыл ауылдық округі 3043 мың теңге, Аққулы ауылдық округі 2000 мың теңге және Қарақала ауылдық округі 500 мың теңге;
1200 мың теңге – Баймолдин ауылдық округінің жолдарын қысқы күтіп ұстауға;
1868 мың теңге – Ямышев ауылын шұңқырлы жөндеуге.

77752 тысячи тенге – на средний ремонт автомобильной дороги "Подъезд к селу Айтей" 0-0,3 км 15734 тысяч тенге, "Подъезд к селу Жанатан" 0-0,35 км 20290 тысяч тенге, "Подъезд к селу Жамбыл" 0-0,43 км 18016 тысяч тенге, "Средний ремонт внутрипоселковых дорог села Аққулы улицы С.Калиева, Кадырбаева и Шарапиденова" 23712 тысяч тенге;
211237 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог улиц Ш.Айманова, Молдажанова, Бейбітшілік и Достық села Шарбакты общей протяженностью 4,160 км;
1776 тысяч тенге – на оплату заработной платы, в том числе Кызылагашский сельский округ 572 тысяч тенге, Баймульдинский сельский округ 507 тысяч тенге, сельский округ Қарақала 147 тысяч тенге, Майкарагайский сельский округ 150 тысяч тенге, Шакинский сельский округ 140 тысяч тенге, Шарбактинский сельский округ 130 тысяч тенге, Ямышевский сельский округ 130 тысяч тенге;
2138 тысяч тенге – на оплату командировочных расходов, в том числе Кызылагашский сельский округ 385 тысяч тенге, Баймульдинский сельский округ 283 тысяч тенге, Майкарагайский сельский округ 786 тысяч тенге, Ямышевский сельский округ 283 тысяч тенге, Жамбылский сельский округ 401 тысяча тенге;
1399 тысяч тенге – на текущий ремонт автотранспорта Кызылагашского сельского округа 500 тысяч тенге и Майкарагайского сельского округа 899 тысяч тенге;
135 тысяч тенге – на оплату коммунальных услуг здания сельского округа Аққулы;
700 тысяч тенге – на приобретение ноутбука сельскому округу Аққулы;
200 тысяч тенге – на оформление земельного участка под модернизацию уличного освещения села Шабар сельского округа Қарақала;
270 тысяч тенге – на приобретение ГСМ для сельского округа Қарақала 120 тысяч тенге и Майкарагайского сельского округа 150 тысяч тенге;
8188 тысяч тенге – на установку и ремонт видеокамер, в том числе Кызылагашский сельский округ 276 тысяч тенге, Майкарагайский сельский округ 1450 тысяч тенге, Малыбайский сельский округ 3776 тысяч тенге, Ямышевский сельский округ 686 тысяч тенге, Баймульдинский сельский округ 1000 тысяч тенге и Шакинский сельский округ 1000 тысяч тенге;
2938 тысяч тенге – на экспертизу качества дорог в селе Шарбакты;
1774 тысячи тенге – на экспертизу качества дорог Жамбылского сельского округа;
385 тысяч тенге – на перепись населения и изготовление табличек села Кызылкогам;
387 тысяч тенге – на оплату труда временного работника сельского округа Аққулы;
1878 тысяч тенге – на текущий ремонт уличного освещения Ямышевского сельского округа;
650 тысяч тенге – на освещение парка в селе Казы;
5543 тысячи тенге – на потребление уличного освещения Жамбылского сельского округа 3043 тысячи тенге, сельского округа Аққулы 2000 тысячи тенге и сельского округа Қарақала 500 тысяч тенге;
1200 тысяч тенге – на зимнее содержание дорог Баймульдинского сельского округа;
1868 тысяч тенге – на ямочный ремонт села Ямышево.

021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 050
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
403 578
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
32 783
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32 783
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
32 783
2
Әлеуметтiк көмек
227 550
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
227 550
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 604
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
78 637
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
850
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
71 717
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
55 742
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
143 245
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
143 245
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 073
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
81
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
2 528
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
37 270
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
22 173
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 120
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 067 211
1
Тұрғын үй шаруашылығы
96 311
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
96 311
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
5 000
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
125
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 050
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
403 578
1
Социальное обеспечение
32 783
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32 783
005
Государственная адресная социальная помощь
32 783
2
Социальная помощь
227 550
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
227 550
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 604
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78 637
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
850
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71 717
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
55 742
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
143 245
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
143 245
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
78 073
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
81
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
2 528
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
37 270
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
22 173
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 120
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 067 211
1
Жилищное хозяйство
96 311
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
96 311
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
5 000
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
125
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда