Аққулы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы "Аққулы ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 123/29 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 маусымдағы № 149/33 шешімі
Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққулы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы "Аққулы ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 123/29 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205018) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-тармағының 2-7 тармақшасына сәйкес, Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:"
2) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 – 2027 жылдарға арналған Аққулы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 96248 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 25469 мың теңге;
трансферттер түсімі – 70779 мың теңге;
2) шығындар – 98442 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2194 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2194 мың теңге.";
3) көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 – 2027 жылдарға арналған Баймолдин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44438 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2753 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41657 мың теңге;
2) шығындар – 44439 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 мың теңге.";
4) көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025 – 2027 жылдарға арналған Жамбыл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 105353 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5434 мың теңге;
салық емес түсімдер – 623 мың теңге;
трансферттер түсімі – 99296 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Аққулы от 26 декабря 2024 года № 123/29 "О бюджетах сельских округов района Аққулы на 2025-2027 годы"
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 26 июня 2025 года № 149/33
Маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Аққулы от 26 декабря 2024 года № 123/29 "О бюджетах сельских округов района Аққулы на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 205018 ) следующие изменения:
1) преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2-7 пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Аққулы РЕШИЛ:"
2) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа Аққулы на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 96248 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 25469 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 70779 тысяч тенге;
2) затраты – 98442 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2194 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2194 тысяч тенге.";
3) пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Баймульдинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 44438 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 2753 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41657 тысяч тенге;
2) затраты – 44439 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 тысяч тенге.";
4) пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 105353 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 5434 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 623 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 99296 тысяч тенге;

2) шығындар – 106914 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1561 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1561 мың теңге.";
5) көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025 – 2027 жылдарға арналған Қызылағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45577 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2320 мың теңге;
трансферттер түсімі – 43257 мың теңге;
2) шығындар – 45718 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -141 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 141 мың теңге.";
6) көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 – 2027 жылдарға арналған Қарақала ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14, 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50705 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9412 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 105 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 86 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41102 мың теңге;
2) шығындар – 50705 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.";
7) көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 – 2027 жылдарға арналған Майқарағай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17, 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43298 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3706 мың теңге;
трансферттер түсімі – 39592 мың теңге;
2) шығындар – 43532 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -234 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 234 мың теңге.";
8) көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025 – 2027 жылдарға арналған Малыбай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20, 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67142 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7966 мың теңге;
трансферттер түсімі – 59176 мың теңге;

2) затраты – 106914 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 561 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 561 тысяч тенге.";
5) пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Кызылагашского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 45577 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 2320 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43257 тысяч тенге;
2) затраты – 45718 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -141 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 141 тысяч тенге.";
6) пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет сельского округа Қарақала на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 50705 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 9412 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 105 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 86 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41102 тысяч тенге;
2) затраты – 50705 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.";
7) пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Майкарагайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 298 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 3706 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 39592 тысяч тенге;
2) затраты – 43532 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -234 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 234 тысяч тенге.";
8) пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Малыбайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 67142 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 7966 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 59176 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 937 мың теңге.";
12) көрсетілген шешімнің 1, 4, 4 (2025 жылға арналған Жамбыл ауылдық округінің бюджеті), 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 – қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 – орыс тіліндегі қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
13) көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 (2025 жылға арналған Ямышев ауылдық округінің бюджеті) – қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 – қазақ тіліндегі қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 937 тысяч тенге.";
12) приложения 1, 4, 4 (Бюджет Жамбылского сельского округа на 2025 год), 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящему решению на русском языке;
13) приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 (Бюджет Ямышевского сельского округа на 2025 год) указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящему решению на казахском языке.