2026 - 2028 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 1/37 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3512 141 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 311 038 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 208 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 771 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2146 124 мың теңге;
2) шығындар – 3 612 307 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 490 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 77 850 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 73 360 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -104 656 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -104 656мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 06.03.2026 № 1/41 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялардың көлемдері 1 537 564 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 426 138 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 35 940 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 27 007 мың теңге;
Жаңабет ауылдық округі 30 346 мың теңге;
Алтай ауылдық округі 30 490 мың теңге;
Әулиеағаш ауылдық округі 43 911 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 44 923 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 29 901 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 30 621 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 20 006 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 87 019 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 13 191 мың теңге;
Томарлы ауылдық округі 32 783 мың теңге.
4. 2027 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 455 209 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 36 467 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 30 818 мың теңге;
Жаңабет ауылдық округі 32 435 мың теңге;

О бюджете района Тереңкөл на 2026 - 2028 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 17 декабря 2025 года № 1/37
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Тереңкөл на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 512 141 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 311 038 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41 208 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 771 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 2 146 124 тысячи тенге;
2) затраты – 3 612 307 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 490 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 77 850 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 73 360 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -104 656 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 104 656 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 06.03.2026 № 1/41 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в бюджете района Тереңкөл на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района, в общей сумме 1 537 564 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 426 138 тысяч тенге:
Байконысский сельский округ 35 940 тысяч тенге;
Береговой сельский округ 27 007 тысяч тенге;
Сельский округ Жанабет 30 346 тысяч тенге;
Сельский округ Алтай 30 490 тысяч тенге;
Сельский округ Әулиеағаш 43 911 тысяч тенге;
Жанакурлысский сельский округ 44 923 тысячи тенге;
Ивановский сельский округ 29 901 тысяча тенге;
Калиновский сельский округ 30 621 тысяча тенге;
Октябрьский сельский округ 20 006 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 87 019 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 13 191 тысяча тенге;
Сельский округ Томарлы 32 783 тысячи тенге.
4. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 455 209 тысяч тенге:
Байконысский сельский округ 36 467 тысяч тенге;
Береговой сельский округ 30 818 тысяч тенге;
Сельский округ Жанабет 32 435 тысяч тенге;

Томарлы ауылдық округі 35 013 мың теңге.
6. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы орган резерві 27 320 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Ауылдық округтер бюджеттердің шығыстарында 4-қосымшаға сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттердің көлемі ескерілсін.
8. Ауылдық округтер бюджеттердің шығыстарында 5-қосымшаға сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.
9. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тереңкөл аудандық мәслихатының төрағасы Р. Габидулин
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
17 желтоқсандағы
№ 1/37 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті

Сельский округ Томарлы 35 013 тысяч тенге.
6. Утвердить на 2026 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 27 320 тысяч тенге.
7. Учесть в расходах бюджетов сельских округов объемы нецелевых трансфертов общего характера согласно приложению 4.
8. Учесть в расходах бюджетов сельских округов объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению 5.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Тереңкөл Р. Габидулин
Приложение 1
к решению маслихата
района Тереңкөл
от 17 декабря 2025 года № 1/37
Бюджет района Тереңкөл на 2026 год