2026 - 2028 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 1/37 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 - 2028 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 512 141 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 311 038 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 208 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 771 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 146 124 мың теңге;
2) шығындар – 3 385 237 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 490 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 77 850 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 73 360 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 122 414 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -122 414 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялардың көлемдері 1 537 564 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 426 138 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 35 940 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 27 007 мың теңге;
Жаңабет ауылдық округі 30 346 мың теңге;
Алтай ауылдық округі 30 490 мың теңге;
Әулиеағаш ауылдық округі 43 911 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 44 923 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 29 901 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 30 621 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 20 006 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 87 019 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 13 191 мың теңге;
Томарлы ауылдық округі 32 783 мың теңге.
4. 2027 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 455 209 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 36 467 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 30 818 мың теңге;
Жаңабет ауылдық округі 32 435 мың теңге;
Алтай ауылдық округі 31 927 мың теңге;
Әулиеағаш ауылдық округі 45 799 мың теңге;

О бюджете района Тереңкөл на 2026 - 2028 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 17 декабря 2025 года № 1/37
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Тереңкөл на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 512 141 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 311 038 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41 208 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 771 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 2 146 124 тысячи тенге;
2) затраты – 3 385 237 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 490 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 77 850 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 73 360 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – 122 414 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -122 414 тысяч тенге.
2. Учесть в бюджете района Тереңкөл на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района, в общей сумме 1 537 564 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 426 138 тысяч тенге:
Байконысский сельский округ 35 940 тысяч тенге;
Береговой сельский округ 27 007 тысяч тенге;
Сельский округ Жанабет 30 346 тысяч тенге;
Сельский округ Алтай 30 490 тысяч тенге;
Сельский округ Әулиеағаш 43 911 тысяч тенге;
Жанакурлысский сельский округ 44 923 тысячи тенге;
Ивановский сельский округ 29 901 тысяча тенге;
Калиновский сельский округ 30 621 тысяча тенге;
Октябрьский сельский округ 20 006 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 87 019 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 13 191 тысяча тенге;
Сельский округ Томарлы 32 783 тысячи тенге.
4. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 455 209 тысяч тенге:
Байконысский сельский округ 36 467 тысяч тенге;
Береговой сельский округ 30 818 тысяч тенге;
Сельский округ Жанабет 32 435 тысяч тенге;
Сельский округ Алтай 31 927 тысяч тенге;
Сельский округ Әулиеағаш 45 799 тысяч тенге;

Тереңкөл ауылдық округі 11 204 мың теңге;
Томарлы ауылдық округі 35 013 мың теңге.
6. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы орган резерві 27 320 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Ауылдық округтер бюджеттердің шығыстарында 4-қосымшаға сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттердің көлемі ескерілсін.
8. Ауылдық округтер бюджеттердің шығыстарында 5-қосымшаға сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.

Теренкольский сельский округ 11 204 тысячи тенге;
Сельский округ Томарлы 35 013 тысяч тенге.
6. Утвердить на 2026 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 27 320 тысяч тенге.
7. Учесть в расходах бюджетов сельских округов объемы нецелевых трансфертов общего характера согласно приложению 4.
8. Учесть в расходах бюджетов сельских округов объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению 5.

47 517
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 517
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
100 668
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
68 461
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 461
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32 207
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 207
02
Қорғаныс
56 007
1
Әскери мұқтаждар
20 644
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 644
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс- шаралар
20 644
1
2
3
4
5
6
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
35 363
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
35 363
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 702
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
33 661
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
737 067
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
162 336
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
162 336
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
162 336
2
Әлеуметтiк көмек
413 005
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
413 005
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 158
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
205 240
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 208
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
161 422
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

47 517
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
47 517
9
Прочие государственные услуги общего характера
100 668
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
68 461
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
68 461
1
2
3
4
5
6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32 207
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
32 207
02
Оборона
56 007
1
Военные нужды
20 644
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 644
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 644
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
35 363
122
Аппарат акима района (города областного значения)
35 363
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 702
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
33 661
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
737 067
1
Социальное обеспечение
162 336
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
162 336
005
Государственная адресная социальная помощь
162 336
2
Социальная помощь
413 005
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
413 005
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 158
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
205 240
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 208
1
2
3
4
5
6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
161 422
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью