Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2025 год по Актогайскому району
Решение Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 20 августа 2025 года № 211/36
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственным управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4 пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", приказом исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев", Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев на 2025 год в местах размещения туристов в размере 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания.
2. Признать утратившим силу Актогайского районного маслихата "Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев по Актогайскому району" от 20 марта 2024 года № 119/16 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7514-14).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата Ташенев Ж. Ш.

Ақтоғай ауданы бойынша шетелдіктер үшін 2025 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 20 тамыздағы № 211/36 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-10 тармағына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушы 2023 жылғы 14 шiлдедегi № 181 "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Туристерді орналастыру орындарында шетелдіктер үшін 2024 жылға арналған турістік жарна мөлшерлемелері болу құнынан 0 (нөл) пайыз мөлшерінде мөлшемесі бекітілсін.
2. Ақтоғай аудандық мәслихатының "Ақтоғай ауданы бойынша шетелдіктер үшін туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы" 2023 жылғы 20 наурыздағы № 119/16 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7514-14 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы: Ж. Ташенев